Ja jestem OK - ty jesteś OK

Ja jestem OK - ty jesteś OK

Autor: 

Ja jestem OK - ty jesteś OK
Stron: 376
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Cena:
39,90 zł

Analiza transakcyjna jest koncepcją opartą na idei trzech stanów ego: Rodzic, Dorosły, Dziecko stanowiących podstawę treści i jakości komunikacji interpersonalnej. Zdaniem Harrisa, niezależnie od szczęśliwego dzieciństwa, większość z nas doświadcza negatywnych uczuć bezbronnego dziecka, całkowicie zależnego od tego, czy uda mu się zadowolić innych ludzi (rodziców) w zamian za głaski i opiekę.

Książka ta jest nie tylko znakomitym przeglądem podstawowych pojęć analizy transakcyjnej, ale także praktycznym poradnikiem umożliwiającym zastosowanie ich w życiu, pokazuje bowiem, jak rozumieć własne zachowania i jak dzięki temu podejmować świadome decyzje.

Jej pierwsze polskie wydanie ukazało się pod tytułem "W zgodzie z sobą i z tobą".

Thomas A. Harris (1910-1995) był praktykującym psychiatrą oraz długoletnim współpracownikiem i przyjacielem Erica Bernea, twórcy analizy transakcyjnej. Bestsellerowy poradnik "Ja jestem OK Ty jesteś OK" pomógł milionom ludzi odzyskać swobodę dokonywania zmian, wyzwalania dorosłej skuteczności i osiągania radosnej intymności w kontaktach z innymi ludźmi. Obecne wydanie, zmienione wg wydania amerykańskiego z 2004 roku, jest drugim na polskim rynku.

Z zakresu analizy transakcyjnej REBIS opublikował także Erica Bernea Dzień dobry i co dalej? oraz Muriel James i Dorothy Jongeward Narodzić się, by wygrać.

 


 

Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też: