Zdrowie »
Bądź najlepszą wersją siebie

Bądź najlepszą wersją siebie

Autor: 

Bądź najlepszą wersją siebie
Stron: 230
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)

- Opanuj sztukę skutecznej komunikacji

- Popraw swoje relacje z bliskimi

- Naucz się mówić nie bez poczucia winy

- Realizuj własne potrzeby

- Skutecznie rozwiązuj konflikty

 

Poradnik Bądź najlepszą wersją siebie pokazuje, jak dokonywać słusznych wyborów, podążać w odpowiednim kierunku i kształtować własne życie tak, by stało się dokładnie takim, o jakim marzysz. Książka pomoże ci być bardziej świadomym siebie i swoich potrzeb, a dzięki temu żyć w zgodzie z samym sobą. Według filozofii autorki dopiero człowiek szczęśliwy jest w stanie realizować się w kontaktach z innymi. Dzięki lekturze dowiesz się, w jaki sposób otwarcie się komunikować, kontrolować swoje emocje, radzić sobie ze stresem i lękiem, a przede wszystkim jak otworzyć się na ludzi i uzdrowić relacje z nimi. Jakość tych relacji w znaczący sposób wpływa na nasze zdrowie, szczęście i satysfakcję z życia.

Autorka pokazuje, w jaki sposób możemy osiągnąć poczucie spełnienia, stworzyć udane związki, odnieść sukces zawodowy i osobisty. Przekonuje, że to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zmienić sposób myślenia wyznaczyć cel i dążyć do niego.

Książka opiera się na popularnej metodzie Thomasa Gordona nieżyjącego już amerykańskiego psychologa, psychoterapeuty i doradcy rodzinnego znanej jako wychowanie bez porażek. Metoda ta jest stosowana w 48 krajach od blisko 50 lat, co świadczy o jej ponadczasowości. Jej założenia są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem można ją wykorzystywać we wszystkich relacjach międzyludzkich. Uczy skutecznej komunikacji i sztuki rozwiązywania konfliktów bez przegranych.