Introwertyk i ekstrawertyk w sid...

Introwertyk i ekstrawertyk w sidłach miłości. Jak sprawić, aby związek oparty na przeciwieństwach był udany?

Autorzy:   ,

Ocena:
   5.0/6  Opinie  (2)
Stron: 256
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Sensus

Psychologia niezgodności charakterów

 • Co sprawia, że przeciwieństwa się przyciągają?
 • Czy możesz obwiniać swój mózg?
 • Jak zmienić irytację w fascynację?

Lubisz mieć kalendarz spotkań wypełniony po brzegi? Kawa ze znajomymi ze studiów, firmowa impreza, koncert z przyjaciółmi, basen, kino? Wolisz działać? Śmiało okazujesz swoje uczucia? Lubisz poznawać nowych ludzi i cieszyć się chwilą. Masz naturę ekstrawertyczną.

Najlepiej czujesz się w domu i w swoim własnym towarzystwie? Masz kilku starych przyjaciół i nie odczuwasz potrzeby poznawania nowych ludzi. Dużo rozmyślasz o swoim życiu? Wobec obcych osób najczęściej zachowujesz rezerwę i milczenie? Klasyczny introwertyk.

Dwa całkowicie sprzeczne charaktery. Różne wartości, odmienne podejście do życia. A jednak zakochują się w sobie. Niestety, gdy opada już stan zauroczenia odkrywają nagle, że nie mają ze sobą nic wspólnego, nic sobie do powiedzenia. Prościej jest się rozstać, niż pójść na kompromis. Czy jednak nie warto walczyć o waszą miłość?

Książka powstała w oparciu o najnowsze badania naukowe oraz doświadczenia samych autorów. Pokazuje, jak różnice, które Was dzielą mogą stać się klejem scalającym związek. Naucz się czytać w myślach Twojej drugiej połowy -- odgadując mowę ciała i emocje ukryte za słowami. Przekonaj się jak wiele możesz nauczyć się od swego partnera, gdy tylko zaakceptujesz fakt, że macie różne temperamenty.

Zbudujcie trwałe fundamenty waszego związku poprzez:

 • Obalanie mitów -- zmieńcie perspektywę i otwórzcie się na odmienność.
 • Pokonanie bariery komunikacyjnej -- sprawdźcie siłę porozumienia niewerbalnego.
 • Stworzenie większej bliskość w sypialni -- dbajcie o libido i uwodźcie wszystkimi zmysłami.
 • Utrzymanie równowagi emocjonalnej -- sprawdźcie jak zwalczać stres i pokonywać konflikty.
 • Zbadanie swoich słabych stron -- nauczcie się wspierać partnera na co dzień.

O książce możesz poczytać także tutaj.

6
(1)
5
(0)
4
(1)
3
(0)
2
(0)
1
(0)

Liczba ocen: 2

Średnia ocena
czytelników

  


  okladka
    Ocena : 6 

  Wspaniała książka ukazująca różnice między ekstrawertykami a introwertykami i nie tylko. W łatwy i zrozumiały dla każdego sposób przedstawia różnice w działaniu mózgów przedstawicieli obu grup, co stanowi doskonałe wprowadzenie do "właściwej" części, jaką są układy par. Autorzy przedstawiają wszystkie możliwe konfiguracje: ekstrawertyk (on) - introwertyk (ona) i odwrotnie, 2 ekstrawertyków oraz 2 introwertyków skupiając się w każdym z przypadków na mocnych i słabych stronach obu partnerów, przedstawiają możliwe problemy pomiędzy nimi i, co najważniejsze, opisują, jak sobie z nimi radzić. Dzięki (bardzo przyjemnej) lekturze wraz z partnerką dowiedzieliśmy się, jak (jako ekstrawertyk z introwertykiem) komunikować się ze sobą nawzajem i wspólnie akceptować różne temperamenty. Serdecznie polecam.
    Ocena : 4 

  Książka o intro i ekstrawertykach, która pokazuje różnice między takimi osobami wraz z przykładami z życia codziennego. Warto wiedzieć więcej na temat ekstra i introwersji by zwiększyć swoją świadomość. Daje wtedy to lepsze wgląd w drugiego człowieka, dzięki czemu możemy osiągnąć jeszcze większe zrozumienie. Szkoda tylko, że próby wyjaśnienia tych różnic od strony działania układu nerwowego i mózgu są zbyt chaotyczne (albo to wina tłumaczenia?) oraz nie ma odniesień do konkretnych badań naukowych. Ogólnie jednak książka ciekawa i warto ją przeczytać.