Subtelna rewolucja. Wykorzystaj ...

Subtelna rewolucja. Wykorzystaj potencjał swojego malucha od pierwszego dnia życia

Autorzy:   ,

Stron: 280
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Sensus

  • Podstawy rozwoju niemowlęcia
  • Nastawienie i podejście rodzica
  • Najlepszy czas na naukę
  • Zapewnienie właściwych warunków

Radosny i bystry osesek

Pierwsze tygodnie po urodzeniu stanowią prawdziwy początek nauki i rozwoju umysłowego Twojego dziecka. Im wcześniej poddasz malucha stymulacji sensorycznej i im szybciej stworzysz mu możliwość rozwoju ruchowego oraz komunikacji werbalnej, tym większa będzie szansa na obudzenie drzemiącego w nim potencjału. Jeśli chcesz wiedzieć, jak najlepiej wspomóc rozwój Twojego dziecka, ta książka pomoże Ci osiągnąć zadziwiające rezultaty.

Autorzy w sposób właściwy tylko dla "subtelnej rewolucji" przedstawiają przełomowe etapy rozwoju niemowlaka. Nauczysz się przygotowywać odpowiednie warunki, umożliwiające właściwą stymulację mózgu dziecka. Dowiesz się także, jak stworzyć skuteczny i zrównoważony program fizycznego oraz intelektualnego rozwoju noworodka. Najważniejsze jest jednak to, że wspólne realizowanie tego programu zbliży Was do siebie, a powstała więź będzie silna i trwała.

Ta książka jest niezbitym dowodem na to, że niemowlęta mogą rozwijać się intelektualnie. Pokazuje też, jak niezwykły wpływ ma ten wczesny rozwój na późniejsze osiągnięcia w szkole i życiu dorosłym.


Sprawdź również:

Subtelna rewolucja. Czytanie od pierszego roku życia Subtelna rewolucja. Liczenie od pierwszego roku życia

Glenn Doman - ukończył fizjoterapię na Uniwersytecie Pensylwanii. Od tego momentu prowadził pionierskie badania na temat rozwoju mózgu u dzieci. W 1955 roku założył Instytut Osiągania Ludzkiego Potencjału w Filadelfii. Na początku lat 60. znane na całym świecie prace Instytutu związane z leczeniem dzieci z uszkodzeniami mózgu doprowadziły do przełomowych odkryć w dziedzinie rozwoju zdrowych dzieci. Autor pracował i mieszkał w stu różnych krajach, od najbardziej rozwiniętych po najbardziej prymitywne. W każdym z nich zajmował się badaniami dzieci. Glenn Doman jest również autorem siedmiu książek wydanych w serii "Subtelna rewolucja".

Janet Doman - jest dyrektorką Instytutu i córką Glenna. Wychowywała się w Instytucie i aktywnie angażowała w pomoc dzieciom z uszkodzeniami mózgu od najmłodszych lat. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Pensylwanii oddała się uczeniu "najlepszych rodziców na świecie", pomagając im odkryć ogromny potencjał dzieci i ich własny jako nauczycieli.

Podziękowania (7)

Słowo wstępne (11)

Wstęp (13)

1. Co wiedzą matki? (17)

2. W poszukiwaniu zdrowia (21)

3. Nowy typ dziecka (27)

4. Jak funkcjonuje mózg? (33)

5. Noworodek (37)

6. Uruchom zegar (43)

7. Profil rozwojowy dziecka (51)

8. Ocena stanu noworodka (59)

9. Program sensoryczny dla noworodka (69)

10. Program umożliwiający rozwój motoryczny noworodka (77)

11. Druga ocena dziecka (95)

12. Rozszerzenie programu rozwoju sensorycznego (107)

13. Rozszerzenie programu umożliwiającego rozwój motoryczny dziecka (121)

14. Program rozwijania sprawności językowej od 0 do 12 miesięcy (129)

15. Trzecia ocena dziecka: świadome odbieranie wrażeń zmysłowych i celowe reakcje (147)

16. Program stymulacji sensorycznej na III etapie rozwoju (157)

17. Program dający dziecku szansę rozwoju motorycznego na etapie III (179)

18. Czwarta ocena dziecka (193)

19. Program stymulacji sensorycznej na etapie IV (205)

20. Program dający szansę rozwoju motorycznego na etapie IV (219)

21. Co robić, a czego unikać (233)

22. Subtelna rewolucja (243)

  • Posłowie (247)
  • O naszych dzieciach (249)
  • O Instytucie (251)
  • O autorach (253)

Dodatek A Materiały dodatkowe (255)

Dodatek B Ponowna ocena kampanii na rzecz układania niemowląt do snu na wznak (259)

Dodatek C Akcesoria, które możesz zrobić dla dziecka samodzielnie (269)

To nieprawda, że małe dziecko to mały problem -edukacyjny. Lepiej się o tym szybko przekonać...

Jeżeli komuś wydawało się, że małe dziecko to równie mały kłopot edukacyjny, ten po lekturze tryptyku Wydawnictwa Sensus / Helion może wpaść wpopłoch. Bo jest zupełnie odwrotnie - a czas ucieka, dziecko rośnie i na to, czego dzisiaj małolata nie nauczymy, już nawet w nieodległej przyszłości może być za późno... A więc do lektury i - do wychowawczego dzieła!

„Subtelna rewolucja. Wykorzystaj potencjał swojego malucha od pierwszego dnia życia" to zwrócenie uwagi przez autorów Glenna Domana i Janet Doman, że już pierwsze tygodnie po urodzeniu powinny być startem do nauki i starań o rozwój umysłowy dziecka. Im wcześniej stworzy mu się możliwość rozwoju ruchowego oraz komunikacji werbalnej, tym większa będzie szansa na obudzenie drzemiącego w nim potencjału.

Autorzy w subtelny - niczym tytułowa rewolucja... -sposób przedstawiają przełomowe etapy rozwoju niemowlaka. Zachęcają do stworzenia odpowiednich warunków, umożliwiających właściwą stymulację mózgu dziecka i zrównoważony fizyczny oraz intelektualny rozwój noworodka.

Zwracają również uwagę na to, że wspólne zabiegi o rozwój potomka, także rodziców zbliżają do siebie, a powstała więź staje się silna i trwała.

Kolejna książka tych samych autorów - „Subtelna rewolucja. Czytanie od pierwszego roku życia"-to kolejny przykład na to, że małe dziecko to istny wulkan zdolności. Taka pociecha może rozpocząć naukę czytania samogłosek już w dwunastym miesiącu życia!

Glenn i Janet Domanowie udowadniają, że dzieciaki są w stanie przyswoić o wiele więcej, niż uważamy za możliwe. Wykorzystują przy tym własne odkrycia z tym związane, m.in. to, że najmłodsze dzieci uczą się więcej i szybciej niż dzieci starsze. I to błąd, że naukę czytania rodzice rozpoczynają dopiero z sześcio- lub nawet siedmiolatkami. Bowiem wówczas mózg dziecka przyswaja wiedzę wolniej niż kilka lat wcześniej. Po co narażać swoją pociechę na frustrację spowodowaną niepowodzeniami w szkole - lepiej zacząć naukę praktycznie od zaraz. Poza tym szkrab, który czyta, ma poczucie, że jest w czymś dobry. A i to nie jest bez znaczenia...

Autorzy wspomnianego tryptyku nie zapomnieli również o liczeniu, tworząc poradnik „Subtelna rewolucja. Liczenie od pierwszego roku życia". Tu strona po stronie pokazują, jak łatwa i pełna radości może być nauka matematyki. Prezentują wskazówki, jak rozpocząć i rozszerzać program matematyczny, jak wykonać i przygotować konieczne materiały, a także jak w najpełniejszym zakresie rozwinąć umiejętności dziecka w dziedzinie liczenia.

W oczekiwaniu na kolejne, podobne poradniki dotyczące innych niezbędnych w rozwoju dziecka umiejętności, spójrzmy na nie jako istotę pełną twórczych możliwości.

POLSKA - DZIENNIK ŁÓDZKI .N, 2013-07-08

    pokaż wszystkie