O sukcesie

Autor: 

Stron: 264
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: twarda)
Wydawca: Onepress
Cena:
39,00 zł

Siła tkwi w relacjach!

  • Media społecznościowe i kapitał społeczny
  • Obsługa klienta w sferze publicznej
  • Marketing wirusowy
  • Autentyzm w newsletterach

Każdy człowiek, którego potomność nazwała wielkim, każdy człowiek, któremu powiodło się w życiu, osiągnął wielkość bądź sukces, ponieważ potrafił skupić się na celu i konsekwentnie dążyć w jednym wytyczonym kierunku.

Wielu osobom wydaje się, że są biedne, podczas gdy tak naprawdę otacza je bogactwo możliwości, ale one ich nie dostrzegają.

Złota okazja, której poszukujesz, znajduje się w Tobie. Nie w Twoim otoczeniu, nie w szczęściu, przypadku czy pomocy innych osób. Tylko Ty masz do niej klucz.

Wszędzie dookoła jest ukryty potencjał, czekający na wnikliwe oko, aby go dojrzało.

We współczesnym świecie, w którym wciąż zmieniają się technologie, a ludzie zajęci są nieustanną pogonią za pieniądzem oraz bezpowrotnie straconym czasem, zbyt często gubimy z oczu to, co najistotniejsze. Porzuciliśmy autorytety, oderwaliśmy się od korzeni, brak nam cierpliwości i wytrwałości. Pragniemy otrzymywać wszystko od razu, bez wysiłku, dlatego tak trudno nam docenić wartość tego, co posiadamy, i ciągle czujemy się niespełnieni. Bez wytchnienia szukamy tego, co pozwoli nam uwierzyć, że możemy jeszcze dokonać czegoś wielkiego, czegoś wartościowego, czegoś, co po nas zostanie.

Chcesz się dowiedzieć, jak osiągnąć trwały sukces, który zapewni Ci nie tylko satysfakcję finansową? Zależy Ci na poczuciu, że zrealizowałeś marzenia o wielkim celu? Szukasz tekstów, które zainspirują Cię i skłonią do głębokich przemyśleń? Oto wyjątkowa książka o nieprzemijającej mądrości, która dostarczy Ci wiedzy i odpowiednich narzędzi. Dzięki nim zmienisz własne życie z pasma szarych, podobnych do siebie dni w niezwykły korowód okazji, pomyślnych decyzji, właściwych wyborów i codziennego poczucia spełnienia.

Psychologia pozytywna robi dziś zawrotną karierę na całym świecie. Niewielu jednak pamięta, że jednym z pionierów ruchu pozytywnego myślenia był Orison Swett Marden. W ogromnym stopniu właśnie on wpłynął na to, jak dziś myślimy o sukcesie osobistym. Warto sięgnąć po tę wiedzę, która nie tylko nie zestarzała się ani odrobinę mimo upływających dziesięcioleci, ale — niczym dobre wino — zyskała nowy kontekst i nową jakość.Orison Swett Marden był doktorem medycyny, magistrem nauk humanistycznych oraz przedsiębiorcą. Największy sukces osiągnął jednak jako autor kilkunastu książek motywacyjnych, w tym An Iron Will, The Optimistic Life czy Prosperity — How to Attract It. Marden uważał, że sposób myślenia wpływa na nasze działanie i w efekcie na nasze życiowe osiągnięcia oraz porażki. Swoimi motywacyjnymi książkami dążył do przełamania tych negatywnych schematów i uświadomienia ludziom, iż każdy ma równe szanse na osiągnięcie w życiu sukcesu oraz spełnienia.

1. Po pierwsze, bądź człowiekiem (7)

2. Wykorzystuj okazje (13)

3. Takie były ich początki (23)

4. Nie na swoim miejscu (39)

5. Czym powinienem się zająć? (47)

6. Czy jesteś gotowy zapłacić odpowiednią cenę? (53)

7. Kamienie węgielne (65)

8. Pokonać przeszkody (77)

9. Całkowicie na poważnie (89)

10. Aby stać się wielkim, skoncentruj swoje siły (99)

11. Nie zwlekaj (107)

12. Dokładność (115)

13. Drobiazgi (123)

14. Odwaga (131)

15. Siła woli (141)

16. Na straży własnych słabości (149)

17. Wytrwałość (161)

18. Oszczędzaj (169)

19. Mierz wysoko (177)

20. Krok po kroku (185)

21. Coś więcej niż bogactwo (199)

22. Światło wewnętrzne (213)

23. Noś głowę wysoko (223)

24. Książki a sukces (231)

25. Bogactwo pozbawione skrzydeł (247)

Najczęściej kupowane razem:
Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też:
Cena: 69,00 zł
Ajurweda w praktyce. Jak współcześnie stosować ...
Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób
Cena: 29,90 zł
Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę!
Sebastian Kotow, Brian Tracy
Cena: 29,90 zł
Sukces to coś o czym każdy z nas marzy, nie ważne na jakiej płaszczyźnie – zawodowej, rodzinnej, edukacyjnej. Dlatego, gdy tylko zobaczyłam tą książkę postanowiłam się nią zainteresować. Dodatkowo zachęcił mnie krótki opis znaleziony w Internecie. Po jego przeczytaniu nie wahałam się już ani chwili. Czy było jednak warto?

Zdaniem autora człowiek cały czas musi się rozwijać, nie ma fachowców profesjonalistów w danej dziedzinie. Każdy z nas nie jest w niej perfekcjonistą, zawsze można jeszcze coś udoskonalić. Warto do tego dążyć, zadaniem człowieka jest rozwijanie się przez całe życie w różnych sferach.

Trzeba także wykorzystywać nadarzające się okazje, najważniejsza jest obserwacja. Niektóre sytuacje mogą już się nie powtórzyć, więc warto z nich korzystać, jeśli nadarzy się ku temu odpowiednia sposobność.

Autor podaje jeszcze wiele przykładów mających nam pomóc w osiągnięciu sukcesu. Wszystko okraszone jest dużą ilością cytatów i przykładów z życia różnych ludzi. Jest to bardzo dobry zabieg, jednak niestety przez jego zastosowanie niewiele zrozumiałam z czytanej pozycji.

Bardzo trudno było zorientować mi się w treści i wyłapać jakieś interesujące, warte uwagi informacje. Książkę czytało mi się bardzo ciężko i z trudem przez nią przebrnęłam. Z twórczością autora zapoznałam się po raz pierwszy, więc nie wiedziałam, czego za bardzo mogę się po jego stylu pisarskim spodziewać. Dużym ułatwieniem jest kawałeczek wstążeczki dzięki któremu można zaznaczyć miejsce, w którym akurat skończyliśmy lekturę.

,,O sukcesie” to książka, która z pewnością będzie potrzebna każdemu z nas. Jednak od razu uprzedzam, ze nie jest dla każdego poprzez trudności w odbiorze treści.

book-and-cooking.blogspot.com Kruszynka