Jestem moją pracą. Rozrzućcie me...

Jestem moją pracą. Rozrzućcie me prochy w sali konferencyjnej

Autor: 

Stron: 280
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Onepress

Wywrotowa i radykalna książka na temat triumfu osobistych wartości, która w sposób unikalny przedstawia tajemnicę sukcesu organizacyjnego.
Warren Bennis,
profesor katedry biznesu na Uniwersytecie Południowej Kalifornii,
autor Still Surprised: A Memoir of a Life in Leadership
Slap jest autorem książki będącej Świętym Graalem dla firm, które pragną jak najlepiej wykorzystać potencjał swoich menedżerów, i dla menedżerów, którzy chcą jak najlepszych relacji ze swoją firmą. Fascynującej, zmuszającej do zastanowienia i zachęcającej do podjęcia działań. Ta książka nie jest tylko "pozycją obowiązkową" w kontekście lektury… ale wręcz "obowiązkową aktywnością".
Jack Calhoun, prezes Banana Republic

Potencjał tkwi w Twoim sercu

Oto wymykająca się standardom, niezwykła książka biznesowa, pokazująca, jak zdobyć źródło potężnej energii, wartej więcej niż wszystkie finansowe, intelektualne i materialne zachęty razem wzięte.

Każdy menedżer może być pracownikiem produktywnym i entuzjastycznie nastawionym do zatrudniającej go organizacji. Wystarczy, że zostanie odpowiednio zmotywowany finansowo, intelektualnie i materialnie. Jeśli jednak kiedykolwiek spotkałeś człowieka emocjonalnie zaangażowanego w pracę tak, jakby płacono mu miliony, mimo że naprawdę zarabia niewiele, wiesz, że między dobrym pracownikiem a pasjonatem istnieje diametralna różnica. Ten drugi pragnie sukcesu mierzonego w jego własnej skali i zgodnie z własnymi osobistymi standardami oraz kategoriami. Zatrzymaj się na chwilę w gorączkowej gonitwie po kolejnych szczeblach kariery i zastanów się, czy wierzysz w to, co robisz?

Czy w miejscu pracy chcesz żyć zgodnie z Twoimi najważniejszymi osobistymi wartościami? Chcesz zabierać do pracy to, co najlepszego daje Ci życie? Chcesz po wyjściu z pracy mieć dość energii, by pozostała część dnia nie przypominała życia na przepustce z więzienia?

Czy pragniesz szacunku? Chcesz, aby praca menedżera była doceniana jako po części sztuka i po części nauka? Chcesz, aby płacono Ci za myślenie, a nie za wykonywanie poleceń?

Czy pragniesz kontroli? Chcesz mieć autorytet, który dorównuje Twojej odpowiedzialności? Chcesz pracy interesującej i stawiającej wyzwania, ale nie takiej, w której stałym wyzwaniem jest przetrwanie?

Czy chcesz mieć wpływ? Chcesz wiedzieć, że praca, którą wykonujesz, coś dla kogoś znaczy i sprawia, że świat staje się… jeśli nie lepszy, to przynajmniej nie gorszy?

Ta książka mówi o poważnych sprawach, dotykających samego kośćca Twojej osobowości i prowadzących do konkretnych efektów, mających przełożenie na wyniki finansowe. Będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą, jeśli chcesz, by Twoje życie stało się pełne i spójne, jeśli pragniesz, aby Twoje prywatne wartości przyczyniły się do osiągnięcia wielkiego sukcesu.

Uwaga! Podręcznik posługuje się wysoko ocenianą techniką zarządzania, stosowaną przez najlepsze firmy z całego świata. Elementy programu zostały dokładnie przebadane i wsparte wynikami naukowymi oraz praktyką dziesiątek tysięcy najlepszych menedżerów z siedemdziesięciu krajów.

Marzenie menedżera (13)
O tym, czego najbardziej pragną menedżerowie w relacjach ze swoimi firmami.

Wprowadzenie (15)
Spełnieni menedżerowie opowiadają o tym, jak udało im się osiągnąć jeszcze większy sukces dzięki fuzji jaźni i światów.

Część I: Potrzebna jest wartościowa oferta

1. Skrywana prawda (25)
Wprowadzenie do najbardziej wartościowej i jednocześnie najtrudniejszej do osiągnięcia formy zaangażowania menedżerskiego.

2. Tajemniczy cel (33)
O tym, jak ta książka pomoże Ci być lepszym członkiem zarządu, menedżerem i człowiekiem.

3. Dla żadnego menedżera czas nie stoi w miejscu (41)
Wykonaj niezbędne obliczenia matematyczne, zanim sam staniesz się ofiarą matematyki i czasu.

Część II: Portfel, serce, klucze

4. Marzenie firmy (45)
To, czego firmy chcą od swoich menedżerów.

5. Opowieść o dwóch firmach... (47)
Tam, gdzie dzieje się to, co dziwne i wspaniałe.

6. O tym, co sprawia, że marzenie nie staje się rzeczywistością (65)
Dlaczego firmy nie otrzymują od swoich menedżerów tego, czego chcą?

7. Jak działa mózg menedżera? I dlaczego nie działa? (71)
Dlaczego większa część teorii logiki korporacyjnej w realnym świecie menedżera staje się zupełnie nielogiczna?

8. Uszczypnij mnie, bo chyba śnię... (77)
Zderzenie marzeń: brak ofiar.

Część III: Musisz. Możesz

9. Jak się dowiedzieć, co naprawdę się dla Ciebie liczy (87)
Dlaczego to trudniejsze, niż się wydaje? Jak możesz ułatwić sobie zadanie?

10. Jak sprzedać ideę wartości samemu sobie? (117)
Dziesięć powodów, które zwykle powstrzymują menedżerów od działania. I o tym, dlaczego Ciebie nie powstrzymają.

11. Jak sprzedać to Twoim ludziom? (139)
Jak przemienić to, co dla Ciebie najważniejsze, w wartościowy cel wszystkich pracowników?

12. Jak sprzedać tę ideę w swojej firmie? (169)
Jak przemienić to, co dla Ciebie najważniejsze, we wpływy biznesowe oraz sukces zawodowy?

Część IV: Do roboty!

13. Implementacja indywidualna (185)
Pierwsze kroki na drodze do osobistego spełnienia.

14. Zastosowanie w organizacji (235)
Pierwsze kroki na drodze do dobrych wyników osiąganych w skali globalnej.

15. Musisz o tym pamiętać (249)
Cel. Droga. Do czego to wszystko się sprowadza?

Część V: Pod woalem tajemnicy...

Materiały z badań naukowych, notatki, podziękowania i nieuniknione analizy zachowań ssaków naczelnych oraz cytaty z Sun Tzu i Rumiego.

Zanim powstała ta książka Jestem moją pracą, jej autor, Stan Slap przeprowadził projekt „Rozrzućcie me prochy w sali konferencyjnej B". Z odpowiedzi uzyskanych od menedżerów, którzy wzięli w nim udział, dowiedział się, że na pierwszych miejscach list najważniejszych wartości osobistych definiowanych przez menedżerów różnego szczebla, pochodzących z różnych krajów, najczęściej pojawiały się: rodzina i prawość. Te same wartości uznali oni za najbardziej zagrożone przez wymogi biznesowe. Jestem moją pracą stanowi wsparcie dla tych menedżerów, którzy chcą, by ich życie stało się pełne i spójne, a ich prywatne wartości przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu. Sięgając po nią, warto zadać sobie kilka pytań. Czy w miejscu pracy chcemy żyć zgodnie z naszymi najważniejszymi osobistymi wartościami. Czy chcemy po wyjściu z pracy mieć dość energii, by pozostała część dnia nie przypominała życia na przepustce z więzienia. Czy chcemy, aby płacono nam za myślenie, a nie za wykonywanie poleceń. Czy chcemy mieć autorytet, który dorównuje naszej odpowiedzialności Czy chcemy pracy interesującej i stawiającej wyzwania, a nie takiej, w której stałym wyzwaniem jest przetrwanie

Personel i Zarządzanie

    pokaż wszystkie