Problem z akceptacją to powszechny problem. Coraz więcej osób nie docenia siebie, nie widzi swoich mocnych stron i przede wszystkim nie potrafi cieszyć się życiem. Czy Ty też zastanawiasz się, jak zaakceptować siebie? Jak zacząć pozytywnie patrzeć na świat? Tajemnica tkwi przede wszystkim w łaskawym patrzeniu na siebie, działaniem mimo braku wsparcia otoczenia, a także zwalczając błędne przekonania na temat siebie i życia, które tkwią w nas od dzieciństwa. Książki o samoakceptacji w tym zestawieniu dadzą Ci wiele wskazówek, jak tego dokonać, pomogą w poprawieniu relacji z samym sobą i wesprą w rozwoju osobistym!

 

Najlepsze książki o samoakceptacji dla każdego 

 

1. „Bądź pewny siebie! Poradnik dla introwertyka” S. J. Scott, Rebecca Livermore

 

Bądź pewny siebie, okładka, książki o samoakceptacji

Jeśli jesteś introwertykiem, wcale nie oznacza, że nie odniesiesz sukcesu! Choć nieśmiali outsiderzy nie mają łatwo w życiu, gdyż często są pomijani w towarzystwie energicznych osób, to są skuteczne strategie pokonywania trudności, jakie wynikają z introwertyzmu! Ponadto introwertycy nie muszą działać wbrew sobie, wystarczy, że poznają swoje mocne strony i nauczą się z nich korzystać. Pomoże w tym książka Scotta i Livermore „Bądź pewny siebie! Poradnik dla introwertyka”.

 

 

 

 

2. „Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości? Instrukcja obsługi” Jarosław Gibas

 

Totem, okładka, książki o samoakceptacji

Wiesz, czym jest poczucie własnej wartości? To jest to, co odczuwasz na skutek tego, w jaki sposób oceniasz sam siebie. Wiele ludzi ma problem z samoakceptacją, a powodem jest zbyt niskie ocenianie siebie i swoich umiejętności, ale także dlatego, że oceniamy siebie przez pryzmat tego, co inni myślą lub mówią o nas. Aby wzmocnić poczucie własnej wartości, nie należy opierać go na cudzej opinii o nas. Chcesz poznać narzędzia i sposoby na to, jak to zrobić? Sięgnij po książkę „Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości? Instrukcja obsługi” i popraw swoją samoocenę!

 

 

 

 

3. „Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie” Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski

 

uwięzieni w słowach rodziców, okładka, książki o samoakceptacji

Nie łatwo iść przez życie i dokonywać własnych, dobrych wyborów, gdy z tyłu głowy wciąż słyszymy złe zaklęcia, które opiekunowie rzucili na nas w dzieciństwie. Słowa mają niezwykłą moc, nadają nam tożsamość, jesteśmy nimi ubieranie w siłę albo lęk. Jeśli chcesz być w pełni sobą, umieć decydować o sobie i wzmocnić swoje poczucie własnej wartości, uwolnij się od złych zaklęć, takich jak: „chłopaki nie płaczą”, „nie rób kłopotu”, „powinnaś się wstydzić”! Ta książka da Ci wiele cennych wskazówek, jak to zrobić. Naucz się tworzyć dla siebie nową, satysfakcjonującą rzeczywistość!

 

 

 

 

4. „Przemiana Feniksa. 12 cech ludzi sukcesu, które pomogą Ci się odrodzić i ruszyć do przodu w pracy i życiu prywatnym” Brian Tracy

 

przemiana feniksa, brian tracy, okładka, książki o samoakceptacji

Czujesz, że utknąłeś w miejscu, zamiast iść do przodu i rozwijać się? Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz i nie masz chęci tego zmienić – książka „Przemiana Feniksa. 12 cech ludzi sukcesu, które pomogą Ci się odrodzić i ruszyć do przodu w pracy i życiu prywatnym” jest dla Ciebie! Najbardziej znany autor publikacji rozwojowych i szkoleń motywacyjnych, Brian Tracy, spisał sposoby na to, by umożliwić Ci odnalezienie się w tym skomplikowanym świecie! Książka jest uniwersalna, pełna cennych wartości. Przeczytaj ją, wprowadź do dobre zmiany i ciesz się satysfakcjonującym życiem!

 

 

 

 

5. „Czuła dla siebie. Żyj wolna od presji i lęku” Małgorzata Trzaskowska

 

czuła dla siebie, okładka, książki o samoakceptacji Na pewno nie raz miałaś do siebie pretensje za to, że nie jesteś wystarczająco dobra, utalentowana, wręcz miałaś poczucie własnej beznadziejności, skupiałaś się na wadach i niedociągnięciach. Spokojnie, nie jesteś jedyną osobą, która się z tym boryka. Jednak każda kobieta powinna wiedzieć, że da się wyjść z tego błędnego koła samobiczowania i wieść radosne, spokojne życie! Zastanawiasz się jak to możliwe? Dowiesz się tego z książki „Czuła dla siebie. Żyj wolna od presji i lęku”! Sięgnij po nią i zaakceptuj siebie!

 

 

 

6. „Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje” Mateusz Grzesiak

 

pewność iebie mateusz grzesiak, okładka, ksiązki o samoakceptacji Czy pewności siebie da się nauczyć? Czy istnieje jakiś sposób na to, by w końcu stać się taką osobą, jaką każdy chce być? Czyli taką, która akceptuje siebie, zna swoją wartość i odnosi sukcesy? Bo taka jest właśnie prawdziwa pewność siebie. I tak, można jej się nauczyć i z pewnością warto to zrobić. Naucz się być osobą, która stawia na samorealizację, potrafi być asertywna i nie użala się nad sobą! Dokonasz tego z książką „Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje” dr. Mateusza Grzesiaka.

 

 

 

 

7. „Spełniaj się. Jak oswoić własny opór i żyć pełnią życia” Sylwia Kocoń

 

spełniaj się, okładka, książki o samoakceptacji

Ty też już masz dość własnego oporu, który przeszkadza Ci realizować Twoje cele? Odczuwasz przez niego stale niepokój, zniechęcenie i rozproszenie? Pozbądź się go dzięki radom, które znajdziesz w tym tytule. Pamiętaj, że możesz żyć pełnią życia i sięgać po swoje marzenia, oswoić wewnętrzny opór i wykorzystywać swoją wewnętrzną moc. Dzięki temu z odwagą wyjdziesz naprzeciw wszystkim niedogodnościom i trudnościom, które nierzadko czekają w drodze do sukcesu.

 

 

 

 

 

 8. „Jak być szczerym ze sobą. Od unikania trudnych doświadczeń do prawdziwej akceptacji siebie” Monika Janiszewska, Adriana Klos

 

jak być szczerym ze sobą, okładka, książki o samoakceptacji

Pozbądź się złudzeń, które blokują Cię przed prawdziwym życiem! Każdy wie, że należy być szczerym, jednak czy na pewno każdy jest szczery wobec siebie? Z pewnością nie. Często te małe kłamstewka i bajki, które sobie opowiadamy, zasłaniają nam rzeczywistość. Przez to życie ucieka nam przez palce, jesteśmy coraz bardziej zmęczeni i zniechęceni, bo nie odczuwamy satysfakcji z życia. Chcesz wyrwać się z marazmu? Autorki w „Jak być szczerym ze sobą. Od unikania trudnych doświadczeń do prawdziwej akceptacji siebieopisały praktyczne wskazówki, jak poradzić sobie ze szkodliwymi skutkami zakłamywania rzeczywistości. Znajdziesz w niej także historie osób, które doświadczyły podobnych problemów, ale zerwały kokon iluzji. Odważ się być jedną z tych osób!

 

 

9. „Wszystko zaczyna się w głowie, a kończy, gdy nie działasz” Karolina Cwalina-Stępniak

 

wszystko zaczyna się w głowie, karolina cwalina-stępniak, okładka, książki samoakceptacja Pewności siebie sprzyja realizowaniu celów, a także umiejętności ich określania. Człowiek, który wie, czego chce, zawsze potrafi znaleźć sposób, by to osiągnąć. Ale, jak mówi autorka bestsellerowych książek Karolina Cwalina-Stępniak, sam pomysł to nie wszystko. Nic się samo nie wydarzy, dlatego należy od razu zacząć sukcesywnie wdrażać plan w życie. Z książki „Wszystko zaczyna się w głowie, a kończy, gdy nie działasz” dowiesz się, jak sprawić, by pomysł nie zakończył się na samym pomyśle, lecz jak zacząć działać i spełniać marzenia!

 

 

 

10. „Pozytywnie! Jak nie szukać dziury w całym” Anna Walewicz-Kuc

 

pozytywnie, okładka, książki o samoakceptacji

Czy też cierpisz na nałogowe szukanie dziury w całym? Wiecznie zadręczasz się, zamartwiasz i nie wiesz, jak wybrnąć z tego marazmu? Ta książka da Ci odpowiedź, dlaczego niektórzy potrafią czerpać radość z życia, mimo przeciwności losu, a inni nie. Ponadto dowiesz się, co zrobić, by być taką osobą, która myśli pozytywnie, zachowuje pogodę ducha i jak wykorzystać zasoby, które mamy, by skupiać się na pozytywach!

 

 

 

 

Poradniki o akceptacji siebie - top tytuły według Sensusa

 

Mamy nadzieję, że książki o akceptacji siebie i budowaniu poczucia własnej wartości na tej liście podniosą Cię na duchu, dadzą wiele cennych rad i pomogą w samoakceptacji! Pamiętaj, że inwestycja w siebie i swoje szczęście zawsze się opłaca. Każda minuta spędzona na realizowaniu swoich marzeń da cudowne efekty. Wybierz dla siebie książki, dzięki którym odnajdziesz w sobie pokłady energii do działania.

 

Jeśli interesuje Cię temat samoakceptacji, zachęcamy do przeczytania innego artykułu opublikowanego na naszym blogu, w którym przedstawiliśmy nasze TOP 10 książek psychologicznych