Niełatwo jest rozmawiać o emocjach, zwłaszcza o tych trudnych. Jak więc o nich rozmawiać? I jak przede wszystkim sobie z nimi radzić? Zerknij na zestawienie książek, dzięki którym dowiesz się, jak budować dobre relacje z partnerem, ale też jak prowadzić skuteczny dialog z nastolatkiem. Przeczytaj poradniki, które pomogą Ci porozumieć się innymi ludźmi, nauczysz się dzięki nim odczytywać emocje ze znaków niewerbalnych, uważnie słuchać i kształtować wartościowe relacje.

Najlepsze książki psychologiczne o emocjach

 

„Mindfulness w związku. 25 nawyków, które zwiększają intymność, pielęgnują bliskość i pogłębiają więzi” S.J. Scott, Barrie Davenport 

 

Mindfulness w związku, jak rozmawiać o emocjach

Jeśli chcesz czerpać ze związku radość, bliskość i poczucie miłości – sięgnij po książkęMindfulness w związku. 25 nawyków, które zwiększają intymność, pielęgnują bliskość i pogłębiają więzi”. Dowiesz się, jak uniknąć słabnięcia relacji i jej wypalenia. Tajemnica tkwi w praktykowaniu mindfulness w związku, czyli uważności, która wesprze Cię i Twojego partnera w rozwijaniu i utrwalaniu nawyków, które sprzyjają dobrym relacjom, pełnym szacunku i zrozumienia. Nauczycie się słuchać siebie nawzajem i używać języka miłości. W publikacji znajdziesz także najważniejsze przyczyny rozpadu związków, korzyści płynące z praktykowania uważności w związku i wiele więcej!

 

 

„Powiedz, co myślisz. Uważność w sferze porozumienia bez przemocy” Oren Jay Sofer

 

Powiedz, co myślisz, Jak rozmawiać o emocjach

Odpowiednia komunikacja jest niezwykle ważna, by tworzyć wartościowe relacje. Jednak nie jest to proste, gdyż wymaga wiele wysiłku i wyrozumiałości do drugiej osoby. Na komunikację wpływa wiele czynników, a są to: emocje, własne przekonania, koncepcje. Z książką „Powiedz, co myślisz. Uważność w sferze porozumienia bez przemocy” nauczysz się m.in.: pewności siebie w komunikacji, rozpoznawać to, co kryje się w wypowiedziach innych oraz radzić sobie z lękiem przed ważnymi i trudnymi rozmowami. Naucz się uważności w porozumieniu bez przemocy i poczucia winy, lecz z empatią i zrozumieniem.

 

 

 

„Pięknie odmienni. Jak uwolnić związek od codziennych sprzeczek i nieporozumień” Monika Janiszewska, Katarzyna Kucewicz

 

Pięknie odmienni, jak rozmawiać o emocjach

To idealna propozycja dla osób, które chcą pozbyć się codziennych, niepotrzebnych sprzeczek i nieporozumień w związku. Gdy pierwsze zauroczenie minie, zaczyna irytować to, co na samym początku wydawało się być fascynujące. Na nic zdają się słowa typu: żabko, dzióbku, misio. Jednak satysfakcjonujący związek nie musi kończyć się na zakochaniu, które trwa tylko na początku relacji. Żeby cieszyć się sobą jak najdłużej, trzeba zaakceptować to, że różnimy się od siebie, stawiać granice i słuchać tego, co druga strona ma do powiedzenia. Jednak to nie wszystko! Więcej rad o odpowiedniej komunikacji w związku przeczytasz w publikacji Moniki Janiszewskiej i Katarzyny Kucewicz pt.Pięknie odmienni. Jak uwolnić związek od codziennych sprzeczek i nieporozumień”.

 

„Psychologia Relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami” Mateusz Grzesiak

 

Psychologia Relacji, jak rozmawiać o emocjach

To idealna książka pełna wiedzy o tym, jak budować szczęśliwe relacje, jak rozmawiać o emocjach i akceptować innych. Wybitny psycholog tym razem wziął po lupę dbanie o świadome związki z partnerem, dziećmi oraz rodzicami. Dzięki niej dowiesz się, jak używać słów, by rozmawiać. Niby brzmi banalnie, jednak mało kto to potrafi. Ludzie najczęściej używają słów po to, by krytykować, zwrócić komuś uwagę, by ranić – to nie jest rozmowa. Wartościowy dialog opiera się na szacunku i ma na celu zrozumienie drugiej osoby. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozmawiać, by uniknąć niepotrzebnych i bolesnych konfliktów – przeczytaj książkę Mateusza Grzesiaka „Psychologia Relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicamii ciesz się zdrowymi relacjami z najbliższymi.

 

„Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa” Christopher Hadnagy, Paul Ekman

 

socjotechnika, jak rozmawiać o emocjach

Dowiedz się, czym jest prawdziwa wiedza o mowie ciała i ekspresji mimicznej człowieka. Poznaj metody zdobywania zaufania, ale też rozpoznaj, kiedy wykorzystywane są do nieetycznych celów i naucz się przed nimi bronić. Dzięki tej książce nauczysz się odpowiedniej komunikacji, będziesz odczytywać niewerbalne wskazówki i lepiej zrozumiesz przekaz innych ludzi. Jeśli chcesz być osobą, z którą inni chętnie rozmawiają – „Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa” jest dla Ciebie! Poznaj tajemnice „hakera umysłów”!

 

 

 

Teoria i praktyka - jak rozmawiać o emocjach?

 

Książki w tym zestawieniu pomogą Ci rozmawiać o emocjach z partnerem, dziećmi i rodzicami. Dzięki nim nauczysz się komunikacji z ludźmi z pracy i nie tylko, będziesz słuchać i wykazywać zainteresowanie. Poznasz najczęstsze błędy, które ludzie popełniają w trakcie rozmów, zaakceptujesz różnice, jakie dzielą Cię z partnerem, a także zaczniesz wyrażać siebie i swoje potrzeby bez używania przemocy. Dzięki praktykowaniu uważności w związku Twoje relacje przejdą na zupełnie inny poziom. Podsumowując, poradniki te sprawią, że zaczniesz czerpać radość z relacji z bliskimi, będziesz rozmawiać z ludźmi z szacunkiem, nauczysz się rozpoznawać techniki manipulacyjne, a także bez problemu zaczniesz odczytywać prawdziwe intencje innych.

 

Jeśli interesuje Cię temat emocji i stosunków międzyludzkich, koniecznie przeczytaj artykuł pt. Jak zaakceptować siebie? Książki o samoakceptacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć siebie, ale też innych.