Zakazana retoryka. Podręcznik ma...

Zakazana retoryka. Podręcznik manipulacji

Autor:  

Zakazana retoryka. Podręcznik manipulacji
Zakazana retoryka. Podręcznik manipulacji okładka tył
Ocena:
   4.5/6  Opinie  (22)
Stron: 344
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Sensus
Cena:
39,00 zł

Książka jest wznowionym wydaniem "Zakazana retoryka. Podręcznik manipulacji"

Programowanie umysłów niezawodną ręką manipulacji

 • Osaczanie: zniewalanie ludzi podejrzeniami, obawami i błędnymi skojarzeniami
 • Atrakcyjność: metody przyciągania tych, na których nam zależy
 • Władza: sztuka dawania innym tego, czego pragną

Niech myślą, że są od Ciebie sprytniejsi. Niech myślą, że z Tobą wygrywają. Niech myślą, że nad sobą panują. A jednocześnie niech odgrywają role w scenariuszu, który Ty napiszesz.

Ludzie wchodzą w role błyskawicznie i nieświadomie. Stwórz im odpowiednią grę, a będą posłusznie wykonywać rozkazy wydawane niewidzialną ręką manipulacji. Już najwyższy czas, byś to Ty przejął stery otaczającego świata. Być może myślisz, że takich książek nie powinno się wydawać. Że manipulacja jest brudna i nieetyczna. Owszem -- ale jest też piekielnie skuteczna.

Pozwól, że dam Ci moralnie akceptowalny powód do zgłębiania sztuki NLP: co będzie, jeśli spotkasz nieetycznego przeciwnika silniejszego od Ciebie, któremu nie dasz rady bez chwytów poniżej pasa? Sięgniesz po asy w rękawie czy poddasz się?

Gloria Beck, doświadczona pedagog i filozof, nauczy Cię włamywać się do ludzkich umysłów przy użyciu:

 • techniki budowania przesądów,
 • techniki uzależniania innych od siebie,
 • techniki tworzenia autorytetu, któremu nie sposób się oprzeć,
 • techniki zakotwiczania: ściągania czyichś myśli w obszar, który Cię interesuje,
 • techniki kierowania wrażeniem,
 • dwudziestu sześciu innych technik mistrzów NLP.

Wciągaj ludzi we własną grę.

Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też:
6
(13)
5
(3)
4
(0)
3
(0)
2
(1)
1
(5)

Liczba ocen: 22

Średnia ocena
czytelników

  


  okladka
    Ocena : 6 

  Rewelacyjna książka. Poszukiwałem takiej publikacji dłuższy czas i sądziłem, że nie znajdę. Aż w końcu w empiku natrafiłem na tę pozycję. Jeżeli komuś naprawdę zależy aby nauczyć się sprytnej manipulacji to gorąco polecam. Jak na chwilę obecną nie znalazłem drugiej tak świetnej pozycji. Naprawdę książka godna polecenia i materiał w niej zawarty jest nie do ocenienia.
    Ocena : 6 

  Książka genialna ;) Opisany jak podręcznik szkolny od teorii po zastosowanie z licznymi wskazówkami. Co prawda niektóre techniki opisane w książce raczej bym nie zastosował gdyż by mnie potem sumienie gryzło to i tak uważam że ta książka jest warta uwagi wszystkich pasjonatów NLP :) Polecam
    Ocena : 6 

  obowiązkowa lektura dla tych których interesuję manipulacja, bo perswazją tego nie można nazwać.
    Ocena : 6 

  100% konkretów, 0 lania wody. Krok po kroku co zrobić, czego nie robić i dlaczego tak robić. Naucz się 30 przedstawionych technik, a możesz osiągnąć sporo.
    Ocena : 6 

  Książka, choć jeszcze nie przeczytałem jej w całości, wydaje się ciekawa i zrozumiale napisana, a także warta swojej ceny. Z pewnością wyciągnę z zawartej w niej treści wiele pozytywnych i wartościowych wniosków. Polecam i pozdrawiam, warto!
    Ocena : 6 

  Rewelacja, polecam wszystkim chcącym wykorzystywać perswazję i jak bronić się przed nią.
    Ocena : 6 

    Ocena : 6 

  Przeczytałam od początku do końca. Świętka książka, pokazująca słabe punkty człowieka i jak je wykorzystać w swoim celu. Jest to niezbędne w doskonałej manipulacji, nie tylko małżonkiem, pracownikiem czy znajomymi ale w każdych relacjach ludzkich. Książka jest konkretna i podaje dokładnie co i jak robić. Moim zdaniem jedna z najlepszych i najlepiej opisanych pozycji.
    Ocena : 6 

  Bardzo dobra, praktyczna książka. Przy zalewie "klonów" Bandlera z NLP jest czymś, co się wyróżnia. Obok "Technik manipulacji" A. Edmullera i T. Wilhelma, która jest najlepszą pozycją tego typu na rynku, jest to druga książka warta przeczytania. Szczerze rekomenduję!
    Ocena : 6 

  Witam, z tego co widzę parę osób jest wrogo nastawionych do zawartości Wydaję mi się, że książka ta ma zadanie właśnie ustrzec i pokazać jak można nami manipulować i tego jak mamy się bronić niż jak używać ich przeciwko komuś. Jeżeli już to przeciw komuś kto na to stanowczo zasługuję. (kupiłem, niedługo będę czytał)
    Ocena : 6 

  Polecam
    Ocena : 6 

  Jestem w trakcie czytania tej książki i już od samego początku wywołała ona we mnie piorunujące wrażenie. Doskonale, schematycznie opisane metody manipulacji i wiele przykładów wraz z ćwiczeniami powodują, że jest to jedna z najlepszych książek o perswazji, z jakimi kiedykolwiek miałem do czynienia.
    Ocena : 6 

  Rewelacja, polecam. Książka napisana w sposób prosty.konkretny, przejrzysty. Naprawdę warto.
    Ocena : 5 

  Autorka opisuję 30 technik manipulacujnych, jak wybierac "ofiarę" , w jakich sytuacjach zastosować daną technikę, i wkońcu co zrobić aby skutecznie kogo zmanipulować. Same konkrety, żadnego lania wody jak w przypadku polskich autorów których nie będę tu wymieniał. Naprawdę polecam.
    Ocena : 5 

  Świetna książka, pełna przydatnej wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce. Polecam
    Ocena : 5 

  Książka która bardzo otwarła mi oczy. Nie korzystam specjalnie z manipulacji, raczej przeczytałem tą pozycję dlatego, aby wiedzieć kiedy ktoś zacznie mną manipulować.
    Ocena : 2 

  Całkiem całkiem, ale trzeba tę książkę koniecznie uzupełnić o inne pozycje - na pewno będzie to P. Rogaliński "Jak politycy nami manipulują" i A. Batko "Język wpływu i manipulacji".
    Ocena : 1 

  Koszmar, zdecydowanie odradzam. Być może autorka ma wiedzę, ale sposób podania informacji jest koszmarny i maksymalnie nieczytelny. To, co dałoby się zmieścić na 40 stronach, jest rozciągnięte na 200. Jednak pomimo nadmiaru objętości wszystko jest omówione bardzo pobieżnie. Pieniądze wyrzucone w błoto.
    Ocena : 1 

  Tandeta. Przeczytałem cały stos książek na temat manipulacji, perswazji, sprzedaży itd i to jest najgorsza książka ze wszystkich, próbowałem ją czytać pomimo kolejnych szokujących treści namawiających do kłamstw, nieuczciwych zagrywek, działania na szkodę ofiary. Przedstawione techniki w tej książce to coś co nazywam tandetnym naciąganiem, podano tu metody toksycznej manipulacji - ta książka może przekonać do siebie osoby, które jeszcze nie spotkały się z innymi publikacjami bo wystarczy przeczytać jakąkolwiek inną książkę na temat manipulacji by przekonać się, że ta książka uczy oszukiwania, zasiewania intryg oraz upokarzania przeciwnika - z pewnością to wszystko działa, ale oszukać kogoś można tylko raz - potem już nam nie zaufa. Odradzam książkę, może zaszkodzić jeśli ktoś faktycznie chce poznać techniki moralnej perswazji.
    Ocena : 1 

  Do czego ten świat zmierza? Gratuluję ludziom, którzy sięgają po takie lektury. Definicja przyjaciela opisana w ksiazce- bez grama błedu. Podręcznik...szok
    Ocena : 1 

  Szczerze powiedziawszy jest to jedna z najgorszych książek jakie przeczytałem w życiu... Można powiedzieć, że opisuje ona jak zostać SZYMPANSEM! Strzel komuś chamskiego psikusa i uciekaj na drzewo.
    Ocena : 1 

  Jeśli szukasz książki, która pomoże Ci stać się podłym człowiekiem, to jest to pozycja dla Ciebie. Zamiast budować więzi z ludźmi na uczciwości, prawdzie, szacunku, współpracy, będziesz uczył się jak używać oszustwa, kłamstwa, wyzyskiwania innych. Możesz jeszcze zaopatrzyć się w książkę "Jak szybko i skutecznie okradać innych tak, by się nie spostrzegli i by nie ponieść konsekwencji". Cóż, wybór należy do Ciebie.