23 sposoby na lenia, czyli jak pokonać prokrastynację dobrym nawykiem (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Autor:
- S.J. Scott



- Wydawnictwo:
- Sensus
- Wydawnictwo:
- Sensus
- Wydawnictwo:
- Sensus
- Ocena:
- 3.7/6 Opinie: 3
- Stron:
- 96
- Czas nagrania:
- 3 godz. 0 min.
- Czyta:
- Janek Marczewski
- Druk:
- oprawa miękka
- 3w1 w pakiecie:
-
PDFePubMobi
- Audiobook w mp3
Opis książki
Czytaj fragment
Wielu z nas zdarza się odkładać ważne sprawy na później. Może to dziwne, ale sporo osób ma z tym poważny problem. Mimo że czas przecieka im między palcami, a terminy naglą, wciąż wynajdują bardzo istotne powody, dla których „nie mogą jeszcze” wykonać zadania. Mijają dni i tygodnie, obowiązki nawarstwiają się, a oni wciąż zwlekają, odkładają pracę, spóźniają się i nie dotrzymują słowa. Spirala nakręca się, ważnych i niewykonanych zadań jest coraz więcej, poczucie przytłoczenia i stres zaczynają dominować nad całym życiem... Znasz to uczucie?
Tak wcale nie musi być! Trzymasz w ręku książkę, dzięki której skutecznie wyrobisz w sobie zestaw nawyków antyprokrastynacyjnych. Nauczysz się pokonywać wewnętrznego lenia, nabierzesz dobrych przyzwyczajeń i dowiesz się, jak skutecznie stosować wzorce codziennych proaktywnych zachowań. Autor przedstawił tu konkretne, praktyczne działania, dzięki którym uda Ci się zmienić złe nawyki na dobre w każdym obszarze życia. Bardzo szybko odczujesz, że życie stało się lepsze i przynosi Ci więcej satysfakcji!
W tej książce omówiono:
- 7 wymówek prokrastynacji oraz dowody na to, że te wymówki to tylko preteksty;
- 23 strategie antyprokrastynacyjne, które można stosować w codziennym życiu;
- zasadę 80/20, koncepcję SMART, zasadę MIT, metodę ABCDE i wiele innych technik;
- wykorzystywanie takich narzędzi jak nagrania motywacyjne i wizualizacje.
Osiągniesz więcej bez nadmiernego wysiłku, staniesz się osobą szczęśliwą i spełnioną!
O autorze
S. J. Scott — autor wielu książek o samodoskonaleniu. Prowadzi również blog Develop Good Habits. Zarządza odnoszącą sukcesy firmą internetową, a w wolnych chwilach czyta, gimnastykuje się i zwiedza najdalsze zakątki świata. Jak sam przyznaje, takie pełne sukcesów życie nie byłoby możliwe bez uświadomienia sobie, że sam odpowiada za swoje losy i że dzięki zmianie codziennych nawyków może stać się lepszym i szczęśliwszym człowiekiem. Teraz zajmuje się przede wszystkim dzieleniem się swoimi doświadczeniami w dziedzinie samodoskonalenia.
Podobne produkty
-
-
-
-
-
-
Między marzeniem a spełnieniem Między marzeniem a spełnieniem
Napoleon Hill
Podobne produkty
-
Filozofia HUSTLE Filozofia HUSTLE
Neil Patel, Patrick Vlaskovits, Jonas Koffler.
-
Superpamięć dla dzieci Superpamięć dla dzieci
Paulina Mechło, Roksana Kosmala
-
-
-
Ajurweda w praktyce. Jak współcześnie stosować ... Ajurweda w praktyce. Jak współcześnie stosować starożytną sztukę leczenia
Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób
-
Podobne produkty
-
-
-
-
-
Jednominutowy Menedżer i przywództwo Jednominutowy Menedżer i przywództwo
Ken Blanchard, Patricia Zigarmi, Drea Zigarmi
-
Recenzje (6)
-
cosnapolce.blogspot.com Northman
Odwlekacie coś ciągle na ostatnią chwilę? To jest coś dla Was! Zaklęta spirala wiecznego odkładania rzeczy i spraw na później może być istną zmorą. Do niczego dobrego to nie prowadzi ;) . No chyba, że ktoś lubi się gonić i pędzić ze wszystkim na ostatni moment, zgoniony jak pies i zestresowany pytaniem czy zdąży ;) Raczej wątpię, że ktoś za takim podejściem do sprawy przepada ;) , jeśli jednak to się Wam zdarza... trafiliście na książkę dla siebie. Autor nie ukrywa, że lwią część treści zaczerpnął od innych - ale czy to ważne? Książka zwięźle i krótko - a do tego bardzo na temat - podchodzi do problemu i podaje garść sposobów na jego rozwiązanie. Działających sposobów? Nie mam pojęcia ;) - spróbować trzeba by samemu ;) Ale wyglądają one na papierze dość sensownie. Autor - w telegraficznym skrócie mówiąc - proponuje taki mały trening na wykształcenie silnej woli i dobrych nawyków prowadzących do pokonania prokrastynacji (czyli rzeczonego odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę). Trening przy użyciu narzędzi opisanych w książce. A tych trochę tu mamy ;) I nie są one jakieś wymyślne, wymagające nie wiadomo jakich zdolności własnych - wystarczy trochę dobrych chęci, samozaparcie... i wola by skończyć sobie mówić "zrobię to jutro" ;) Cóż rzec więcej... Naprawdę fajna książka :) Może nie odkrywcza, ale sensowna. Podająca w pigułce rozsądną treść gotową do zastosowania. Spróbujcie ;) ... tylko nie odkładajcie przeczytania tej książki na później! ;) Polecam :)
-
Dziennik Łódzki
"23 sposoby na lenia, czyli jak pokonać prokrastynację dobrym nawykiem" SJ. Scotta to poradnik dla tych, którzy permanentnie odkładają ważne sprawy na później. Mimo że czas ucieka, a terminy naglą, wciąż wynajdują oni ?bardzo istotne" powody, dla których nie mogą wykonać zaplanowanego zadania. W ten sposób mijają dni i tygodnie, obowiązki nawarstwiają się, a oni wciąż zwlekają, odkładają pracę, spóźniają się i nie dotrzymują słowa. Choć tak wcale nie musi być! Po lekturze tej książki nauczymy się skutecznego wyrabiania w sobie właściwych nawyków i pokonywania wewnętrznego lenia. Nabierzemy dobrych przyzwyczajeń i dowiemy się, jak skutecznie stosować wzorce codziennych proaktywnych zachowań. Autor proponuje konkretne, praktyczne działania, dzięki którym na pewno uda się zmienić złe nawyki na dobre w każdym obszarze życia. Szybko odczujemy, że nasze życie stało się lepsze.
-
Kulturantki.pl Aneta; 2016-09-19
Na pewno go znasz. To Twój „dobry przyjaciel”, nieodłączny kompan. Jest z Tobą wszędzie: w pracy, w szkole, na uczelni. Towarzyszy Ci w parku, na siłowni, a nawet w domowym zaciszu. Już wiesz o kim mowa? Tak, tak, o Twoim wewnętrznym leniu. To on nie pozwala Ci rozwinąć skrzydeł, skończyć na czas ważnego projektu, nauczyć się na egzamin, zdążyć na umówione spotkanie. Chcesz znów przejąć kontrolę nad swoim życiem, ale nie wiesz jak to zrobić? Nie martw się – nie jesteś sam. W pozbyciu się lenia pomoże Ci książka J. S. Scotta „23 sposoby na lenia, czyli jak pokonać prokrastynację dobrym nawykiem”.
Wiele osób walczy z odkładaniem ważnych spraw na później. Mimo że terminy naglą, pracy przybywa a czas przecieka przez palce to wciąż im się wydaje, że nie mogą wykonać danego zadania właśnie w tej chwili bo… i tutaj zaczyna się wymienianie miliona wymówek. A gdyby tak to zmienić? Zamiast mówić sobie „nie mam czasu” powiedzieć „dam radę”. Książka „23 sposoby na lenia…” zmieni Wasze nastawienie, dzięki czemu ponownie poczujecie się „królami życia”.
S. J. Scott w swojej książce dzieli się własnymi przemyśleniami i sposobami „na lenia”. On, podobnie jak ja i Ty, zawsze miał pod ręką garść wymówek, ale gdy zajął się własnym biznesem, diametralnie zmienił nastawienie do życia. Niestety, wdrożenie nowych przyzwyczajeń nie przychodzi łatwo, to długotrwały proces – przez kilka lat wypracował sobie dobre przyzwyczajenia. Teraz dzieli się nimi z innymi osobami.
Zaczyna od opisania 7 wymówek prokrastynacji, które zna każdy z nas. Następnie przytacza i szczegółowo opisuje sposoby walki z lenistwem. Wśród jego metod znajdują się m.in.: analiza SMART, zasada 80/20, rejestrowanie pomysłów za pomocą kartki papieru i długopisu czy metody ABCDE. Autor z niezwykłą precyzją prowadzi czytelnika za rękę: stawia pytania, podsuwa odpowiedzi i rozwiązania danego problemu, nieustannie przy tym motywując.
Rady udzielane przez autora rady bywają niebanalne, nie spotkałam się z nimi w żadnym przeczytanym dotąd przeczytanym poradniku. „23 sposoby na lenia” zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Nie chcę zapeszać, ale kilka rad udało mi się już wcielić w życie i od razu widzę poprawę efektywności. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.
Dla osób, które sięgną po ten poradnik, autor przygotował mały bonus – link do bezpłatnego e-booka, zawierającego 77 wskazówek, które poprawią wszystkie aspekty naszego życia. „23 sposoby na lenia, czyli jak pokonać prokrastynację dobrym nawykiem” są lekturą obowiązkową dla osób, które walczą ze spóźnianiem się, zawalaniem terminów. Dla osób, które chcą poczuć się lepiej we własnej skórze, nauczyć się panować nad złymi nawykami umieć odmawiać i ustalać priorytety. Lektura obowiązkowa dla uczniów, studentów, zapracowanych mam oraz biznesmanów. To książka dosłownie dla każdego. -
reading-mylove.blogspot.com Paulina; 2016-07-06
Zacznijmy od „23 sposobów na lenia, czyli jak pokonać prokrastynację dobrym nawykiem”. Może na początek wyjaśnijmy sobie pojęcie prokrastynacja – inaczej zwlekanie (z łac. procrastinatio – odroczenie, zwłoka) – tendencja, utożsamiana z odwlekaniem, opóźnianiem lub przekładaniem czegoś na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia (też jest nam bardzo dobrze znana tylko nie pod takim naukowym terminem).
Autorem książki „23 sposoby na lenia…” jest S. J. Scott – autor książek o samodoskonaleniu oraz bloga Develop Good Habits . Sam zarządza firmą internetową, która odnośni spore sukcesy i postanowił podzielić się swoim doświadczeniem w dziedzinie samodoskonalenia.
Mnie samej osobiście zdarza się bardzo często odkładać istotne sprawy na później. Bo jeszcze zdążę, bo mam czas. Mijają dni, miesiąca, obowiązków jest ogrom. W końcu zabieram się za zadanie, ale okazuje się, że wykonałam je po łebkach i jestem niezadowolona.
Za każdy sukces odpowiada nawyk. To, co robimy codziennie decyduje o tym, co osiągniemy. Bo nawyki powstają w konsekwencji powtórzeń. Aby pokonać prokrastynację nie należy walczyć z nawykiem, lecz zamienić te złe na dobre, które przyniosą korzyści. Autor dzieli się planem na pisanie książki. Po pierwsze, zarezerwuj każdego dnia potrzebny czas i ustaw przypomnienie, aby rozpocząć pracę o określonej porze. Postaw sobie cel, np. poświęcam na pisanie 15 minut. Musisz śledzić swoje postępy. Po drugie, przygotuj działanie awaryjne na wypadek braku weny. Na koniec, pracuj nad sobą i konsekwentnie wydłużaj czas na pisanie do pożądanych minut. Wydaje się takie proste. Ale dlaczego nie radzimy sobie z nawykami? Bo mamy WYMÓWKI. I tak autor omawia 7 najczęstszych pretekstów – „To nie ma żadnego znaczenia”, „Najpierw muszę zrobić…”, „Żeby zacząć, potrzebuję więcej informacji”, „Czuję się przytłoczony i mam za dużo na głowie”, „Nie mam teraz czasu”, „Ciągle o tym zapominam”, „Nie mam na to ochoty”. Bez względu na to, jak dobrze sobie radzimy, któregoś dnia znajdziemy wymówkę. Dlatego bardzo ważna jest praca nad nimi.
Na kolejnych stronach autor kreśli katalog pozytywnych nawyków. Oznaczył je skrótem NAP, czyli Nawyk Antyprokrastynacyjny, który pomoże wziąć się w garść, nawet gdy mamy lenia.
I tak w codziennym życiu można stosować m.in. zasadę 80/20 – chodzi o to, że 80% efektów pracy wynika z 20% wszystkich wysiłków podjętych przez nas. Należy więc skoncentrować na działaniach, które przynoszą najlepsze efekty w obszarach najistotniejszych. Najskuteczniejszą strategią jest zwiększenie sprawności w zakresie wybory projektów nadających się do realizacji i odrzucania tych, których forsowanie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Należy stworzyć także system 43 folderów, w których będziesz wpisywać pomysły, projekty, zadania, cele i które na bieżąco będziesz sprawdzać. Co zapisane na papierze nie zniknie. Zasada MIT polega na wskazywaniu trzech zadań, które muszą być zrealizowane do końca dnia. Książka zawiera wiele innych strategii, ja przytoczyłam tylko garstkę z nich.
Książkę uważam za bardzo ciekawą. Autor zaprezentował praktyczne metody w walce z leniem, które możemy wprowadzić w nasze życie nawet w tej chwili. -
DobreRecenzje.pl Agata; 2016-08-18
Wakacje się kończą i czas zabrać się do pracy. Na ten moment wydawnictwo Helion proponuje ciekawą pozycję pt. „23 sposoby na lenia, czyli jak pokonać prokrastynację dobrym nawykiem” autorstwa S. J. Scotta. Jak sam tytuł wskazuje, pozycja ta to poradnik, który ma pomóc czytelnikowi.
Książka jak na poradnik dla leniwych przystało, jest bardzo cienka i ma zaledwie 96 stron, co powoduje, że nawet leniwe osoby są w stanie zapoznać się z zawartymi w niej treściami. Prokrastynacja, jak twierdzi autor, związana jest z nabyciem lub nabywaniem określonych nawyków, które uzasadniamy takimi wymówkami jak: „To niema żadnego znaczenia”, „Najpierw muszę zrobić ……”, „Żeby zacząć potrzebuje więcej informacji”, „Czuję się przytłoczony i mam dużo na głowie”, „Nie mam teraz czasu”, „Ciągle o tym zapominam”, „Nie mam na to ochoty”. Te siedem wskazanych przez autora elementów, w pełni opisuje stan człowieka, kiedy nie chce lub nie ma ochoty realizować koniecznych zadań. Mnie najbardziej przekonało do tej części książki wyjaśnienie wymówki pierwszej „to nie ma żadnego znaczenia”. Autorzy uświadamiają czytelnikowi jak ważne jest określanie celów i celowe działanie, które realizowane konsekwentnie prowadzi do zamierzonego efektu.
Właściwa część książki stanowi jednak 23 krótkie rozdziały, które prezentują działania, pomocne w walce z lenistwem. Znajdziemy tam opis znanych powszechnie zasad np.zasady Pareto 80/20, które doskonale pasują, że niektóre nasze działania są ważniejsze (przynoszą więcej efektów niż inne aktywności) i dlatego warto je rozpoznać. Innym elementem jest zastosowanie powszechnie znanej w biznesie zasady SMART do określania własnych, osobistych celów, co pozwoli na jaśniejsze ich formułowanie i ułatwi ich kontrolowanie. Nie mniej ciekawe są także, takie elementy jak kolejkowanie automatycznych procesów i projektów, którym czytelnik poświęca uwagę, czy wykorzystanie tzw. motywacji drugiego rodzaju, stanowiącej uzupełnienie i wzmocnienie motywacji wewnętrznej.
Zaletą tego poradnika jest m.in. to, że autor nie tylko wymienia poszczególne 23 kroki, ale stara się również zaprezentować metodę ich zastosowania, przekonując czytelnika do dobrych nawyków. -
Niedoskonała Mama Marta Szyszko; 2016-06-07
Stres pojawia się wtedy, gdy stawiamy sobie nierealistyczne wymagania, napotykamy na ograniczenia w dążeniu do celu i gdy nie potrafimy korzystać ze wsparcia. Na stres sytuacyjny, np. wywołany agresją werbalną przypadkowo napotkanej osoby, może nakładać się stres z przeszłości. Osoby poddane stresowi chronicznemu, tłumiące emocje, nie potrzebują wiele, by reagować nerwowo. Każda błahostka staje się wyzwalaczem napięcia, niepokoju, smutku i złości.
Uwalniając się od przeszłości, dawnych schematów, urazów i wspomnień, które przestają być żywe w każdej podobnej sytuacji, możemy wreszcie skupić się na tym, na co mamy wpływ, czyli na teraźniejszości. Tylko jak to zrobić, by nie wpaść z deszczu pod rynnę?
Posprzątaj
Sprawdź, czy nie jesteś narażona na stres chroniczny. Jeśli w twoim dzieciństwie stan wojny był jedynym znanym, rzadko przejawiano radość i nieustannie narzekano, a ty doświadczyłaś sporo krytyki, nie tylko twoje poczucie własnej wartości mogło na tym ucierpieć, co potęguje odczuwanie stresu w trudnych sytuacjach. Nieświadomie możesz powielać schematy myślowe, destrukcyjne zachowania, tworząc napięta atmosferę w domu lub wiążąc się z partnerem, który krytykuje, narzeka i dąży do konfliktów.
Dowiadywanie się prawdy o sobie może być bolesne, wymaga rezygnacji z wygodnych iluzji, ale też stwarza okazję do pracy nad sobą i budowania życia, na jakie zasługujesz. Zanim pogodzimy się z tym wszystkim, co nie ułożyło się po naszej myśli, potrzebny jest czas, a w niektórych przypadkach powrót do traumy, by przeżyć ją z perspektywy dorosłego.
Stawiaj sobie realistyczne wymagania
Może słyszałaś o tym, by mierzyć wysoko, a może obiło ci się o uszy hasło dream big. Na wielkie marzenia jeszcze przyjdzie czas, ważne by dochodzić do nich realnymi etapami.
„Musisz mieć pewność, że twoje cele są w ogóle osiągalne. Wybierz takie, które stanowią pewne wyzwanie, ale są w twoim zasięgu, pod warunkiem że będziesz ciężko pracować. Oczywiście nie chodzi o to, aby unikać stawiania sobie wielkich celów. Zawsze gdy uda ci się zrealizować cel, ustal nowy, bardziej ambitny.” S. J. Scott
Zbyt ambitne cele mogą przytłoczyć, a gdy dopiero zaczynasz ważny jest każdy sukces, który doda ci odwagi, by sięgać po więcej.
Zdecyduj, co jest naprawdę ważne, odmawiaj i rezygnuj bez sentymentów
„Poświęcenie jednej minuty na realizację jakiegoś zadania jest równoznaczne z wydatkowaniem jednej minuty z dostępnego ci ograniczonego czasu. Dlaczego miałbyś zatem marnować swój czas na robienie czegoś, co nie jest ważne?” S. J. Scott
Pomyśl o tym, gdy następnym razem ktoś poprosi cię o drobną przysługę. Dokonuj wyborów przez pryzmat długoterminowych celów. Skupiaj się na działaniach, które zapewnią ci największy zwrot inwestycji czasu. Bez sentymentów zrezygnuj ze wszystkiego, co nie przybliży cię do ważnego celu lub choćby nie sprawi satysfakcji, czy nie jest źródłem wartościowej wiedzy.
„Nie pozwól, aby priorytety innych ludzi zajęły miejsce Twoich własnych.” S. J. Scott
Realizuj cele krok po kroku bez nadmiernego wybiegania w przyszłość
Rozbij większe zadanie na kawałki możliwe do osiągnięcia każdego dnia, np. pisanie książki przez pół godziny dziennie. Koncentruj się jedynie na kolejnym zadaniu, a nie ogromie pracy, który musisz włożyć w projekt przed ukończeniem.
„To nie rzeczy tak bardzo niepokoją człowieka, lecz wyobrażenia o nich.” Epiktet
Odpoczywaj, odpuszczaj, korzystaj ze wsparcia
Uwierz, że to co zrobiłaś, jest wystarczające i nie wymaga kolejnych poprawek. Proś o pomoc, kiedy tylko nadarza się okazja, nie musisz wszystkiego robić sama, a niektórych rzeczy w ogóle nie musisz robić. Miej odwagę rezygnować z pewnych zadań. Zaplanuj leniwy dzień na plaży miejskiej, do tego nie są potrzebne pieniądze, a jedynie chęci i przyzwolenie, by zrobić coś dla siebie. Będzie dobrze!
Szczegóły książki
- Tytuł oryginału:
- 23 Anti-Procrastination Habits: How to Stop Being Lazy and Overcome Your Procrastination
- Tłumaczenie:
- Arkadiusz Romanek
- ISBN Książki drukowanej:
- 978-83-283-0719-3, 9788328307193
- Data wydania książki drukowanej:
- 2016-05-16
- ISBN Ebooka:
- 978-83-283-0722-3, 9788328307223
- Data wydania ebooka:
-
2016-05-14
Data wydania ebooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@sensus.pl.
- ISBN Audiobooka:
- 978-83-283-2952-2, 9788328329522
- Data wydania audiobooka:
-
2016-07-18
Data wydania audiobooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@sensus.pl.
- Format:
- 140x208
- Numer z katalogu:
- 44763
- Rozmiar pliku Pdf:
- 944.2kB
- Rozmiar pliku ePub:
- 2.9MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 2.9MB
- Rozmiar pliku mp3:
- 128.0MB
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
Spis treści
Twoja dodatkowa nagroda (5)
Czy jesteś ofiarą prokrastynacji? (6)
Nawyk odkładania i zwlekania (czyli: "Jak NIE być efektywnym") (10)
Siedem wymówek prokrastynacji (13)
NAP nr 1. Przy podejmowaniu decyzji uwzględnij zasadę 80/20 (19)
NAP nr 2. Odniesienie każdego działania do koncepcji SMART (24)
NAP nr 3. Rejestruj swoje pomysły (30)
NAP nr 4. Stwórz system 43 folderów (33)
NAP nr 5. Tworzenie listy kroków realizacji projektu (35)
NAP nr 6. Tworzenie listy kontrolnej opisującej... wszystko, co się da (39)
NAP nr 7. Grupowanie seryjne rutynowych prac (42)
NAP nr 8. Kolejkowanie autonomicznych procesów i projektów, którym poświęcasz całą swoją uwagę (45)
NAP nr 9. Zaplanuj cotygodniowe przeglądy (48)
NAP nr 10. Wykonaj przegląd miesięczny (53)
NAP nr 11. Powiedz "nie" działaniom o niskich priorytetach (56)
NAP nr 12. Śledź swoje postępy i sukcesy (58)
NAP nr 13. MIT na dobry początek dnia (61)
NAP nr 14. Priorytetyzacja z wykorzystaniem metody ABCDE (63)
NAP nr 15. Stwórz poczucie pilności (66)
NAP nr 16. Weź to oficjalnie na siebie (69)
NAP nr 17. Zacznij od malutkiego kroczku (71)
NAP nr 18. Nagradzaj się (74)
NAP nr 19. Rozwijanie umiejętności bazujących na projekcie (76)
NAP nr 20. Motywacja drugiego poziomu (81)
NAP nr 21. Trening technik wizualizacji (84)
NAP nr 22. Cierpliwość popłaca (86)
NAP nr 23. Zmierz się z wyzwaniem 30 dni (88)
Konkluzja (lub "Jak dziś zabrać się do dzieła...") (90)
Czy chcesz wiedzieć więcej? (93)
Dzieki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
W przypadku usługi "Druk na żądanie" termin dostarczenia przesyłki może obejmować także czas potrzebny na dodruk (do 10 dni roboczych)
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.


Oceny i opinie klientów (3)
(0)
(2)
(0)
(0)
(0)
(1)
5 oceniona przez:
2019-01-14
5 oceniona przez:
2019-01-22
1 oceniona przez:
Daniel, 2019-01-03
więcej opinii