Chcesz dać psu lub kotu wszystko, co najlepsze? Chcesz, by Twoje zwierzę było szczęśliwe i zdrowe? A może zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób żywić czworonoga, by jedzenie, które mu dostarczasz, było naturalne i bezpieczne? Dzięki książkom o wychowaniu zwierząt zebranym w tym zestawieniu odżywianie czy tresowanie psa będzie dla Ciebie zrozumiałe i proste. Nauczysz się odpowiednio dobierać karmę zgodnie z potrzebami swojego zwierzaka, poznasz zasady treningu według pozytywnej motywacji i stworzysz z nim świetną relację opartą na zaufaniu.

Najlepsze książki o wychowaniu psa i kota

przyjaźń na dwie ręce i cztery łapy, poradnik, książka o wychowaniu psów, okładka, zestawienie

1. „Przyjaźń na dwie ręce i cztery łapy. Jak wychować szczeniaka na miłego, mądrego i zrównoważonego psa” Agnieszka Ornatowska, Ewa Pikulska 

Jeśli chcesz odpowiednio przygotować się na życie ze szczenięciem, koniecznie przeczytaj tę książkę! Znajdziesz w niej wiele cennych informacji m.in. o tym, jak pies odbiera świat, w jaki sposób najlepiej przygotować się na nowego członka rodziny, a także jak zbudować dobrą relację człowiek-pies, która opiera się na szacunku i respektowaniu granic dla czworonoga. Dzięki przestrzeganiu tych zasad stworzysz ze swoim psem wartościową więź. 

 

dogadaj się, poradnik, książka o wychowaniu psów, okładka, zestawienie

2. „Dogadaj się! Jak wychować szczęśliwego psa i zbudować z nim właściwą relację” Monika Rakowska 

To propozycja dla wszystkich psiarzy, zwłaszcza dla tych, którym zależy na szczęściu czworonoga. Książka Moniki Rakowskiej, „Dogadaj się! Jak wychować szczęśliwego psa i zbudować z nim właściwą relację”, twórczyni autorskiego systemu szkolenia psów Alpha Dogz, jest o tym, jak dobrze wyszkolić psa, ale nie po to, aby był posłuszny, ale by był szczęśliwy. System Alpha Dogz opiera się głównie na pozytywnej relacji zwierzęcia z opiekunem. Dzięki tej książce o wychowaniu psów dowiesz się, jak prowadzić treningi z psem, aby był on szczęśliwy, pewny siebie i odpowiednio zsocjalizowany


pies na diecie BARF, poradnik, książka o żywieniu psów, okładka, zestawienie

3. „Pies na diecie BARF. Zdrowe i naturalne jedzenie dla Twojego pupila” Małgorzata Olejnik 

Chcesz karmić psa w sposób naturalny i unikać tych wszystkich dosmaczanych karm komercyjnych, w których nie wiadomo co się znajduje? Zacznij stosować dietę BARF, czyli „biologicznie odpowiednią surową dietę”, którą zaproponował australijski weterynarz Ian Billinghurs. Dieta ta zyskuje coraz większe uznanie wśród opiekunów psów, gdyż zauważają oni pozytywne efekty u swoich czworonogów po zaczęciu stosowania tej diety. Dzięki Pies na diecie BARF. Zdrowe i naturalne jedzenie dla Twojego pupila,  pierwszemu polskiemu poradnikowi BARF, dowiesz się, jak karmić psa zgodnie z tym sposobem żywienia i poprawisz jego zdrowie i samopoczucie

 

kot na diecie BARF, poradnik, książka o żywieniu kotów, zestawienie

4. „Kot na diecie BARF. Zdrowe i naturalne jedzenie dla Twojego pupila” Małgorzata Olejnik

Kota też warto karmić metodą BARF! Dlaczego warto i jak to zrobić z głową, dowiesz się z książki Małgorzaty Olejnik pt. „Kot na diecie BARF. Zdrowe i naturalne jedzenie dla Twojego pupila”. Zarówno psy, jak i koty kiedyś żywiły się tylko i wyłącznie surowym mięsem, które same musiały zdobyć. Nie było wówczas puszek i saszetek z gotową karmą. Autorka książki udowadnia, że surowe, naturalne jedzenie dla kota jest najzdrowsze i do tego generuje mniej kosztów!

 

 

szkolenie psów dla bystrzaków, książka o psach, poradnik, zestawienie

5. „Szkolenie psów dla bystrzaków. Wydanie IV” Wendy Volhard, Mary Ann Rombold-Zeigenfuse 

Ucz psa przez zabawę, dzięki technikom, które poznasz w tej książce. Poznasz skuteczne i przyjemne dla psa i Ciebie techniki szkoleniowe, które pomogą ćwiczyć psi umysł wykorzystując pozytywną motywację. To książka dla właścicieli szczeniąt, dorosłych psów oraz psich seniorów! Sięgnij po ten poradnik i dowiedz się jak nauczyć psa podstawowych komend, jak rozwiązywać problemy z agresją i jak socjalizować psa. To wszystko w połączeniu z budowaniem pozytywnej relacji i głębokiej więzi z czworonogiem! 

 

mamo, tato, chcę psa, książka o wychowaniu psów i dzieci, poradnik, zestawienie

6. „Mamo, tato, chcę psa. Jak wspólnie wychować szczęśliwe dzieci i czworonogi” Kornelia Zielińska 

Jak wychować dziecko i jednocześnie szczęśliwego czworonoga? Tego dowiesz się z książki Kornelii Zielińskiej pt. „Mamo, tato, chcę psa. Jak wspólnie wychować szczęśliwe dzieci i czworonogi”, która udowadnia, że wychowywanie dziecka w towarzystwie psa ma wiele zalet! Jednak należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pociechy, by nie wywoływać niechęci i agresji psa w stosunku do malucha. Nie mniej ważne jest bezpieczeństwo zwierzaka, aby małe rączki nie wyrządziły psiakowi przykrości. Sięgnij po ten poradnik o wychowaniu psów i przekonaj się, że dzieci i psy mogą budować wartościowe relacje między sobą oparte na akceptacji, zaufaniu i miłości

Polecane książki o wychowaniu zwierząt w księgarni Sensus

Bądź świadomym właścicielem czworonoga, który skupia się przede wszystkim na dobru zwierzęcia, jego potrzebach, szanujący jego granice. Książki w tym zestawieniu pomogą Ci zrozumieć to, jak pies postrzega otaczający go świat, czego się boi, czego nie lubi i jak unikać tych rzeczy. Będziesz wiedział, jak budować z nim relację, a jedzenie, które mu dostarczysz będzie naturalne i zdrowe. Nauczysz się szkolić psa zgodnie z jego potrzebami, by był odpowiednio zsocjalizowany i przede wszystkim szczęśliwy!

Sprawdź także inne przygotowana przez nas zestawienia - w tym ranking najlepszych książek do treningu mózgu. Przeczytaj tutaj:  Dlaczego warto ćwiczyć mózg? Najlepsze książki, które Ci w tym pomogą!