Trening mózgu jest niezwykle ważny dla zachowania zdrowia i dobrej pamięci na długie lata. Co więc zrobić, by mózg był sprawny? Jakie ćwiczenia będą odpowiednie dla Twojego umysłu? Dlaczego warto trenować mózg? Odpowiedzi szukaj w książkach z poniższej listy. W każdej z nich znajdują się porady i wskazówki, które mają zbawienny wpływ na ten najważniejszy organ. Publikacje oparte są na naukowych podstawach, a znajdziesz w nich m.in. sposoby na szybką naukę czy poprawę swojej kreatywności.

trening mózgu, ćwicz mózg, detoks mózgu„Mózg na detoksie. Oczyść swój umysł, by sprawniej myśleć, wzmocnić relacje i znaleźć szczęście” David Perlmutter MD, Austin Perlmutter MD, Kristin Loberg

Zacznijmy od książki, która pomoże Ci oczyścić umysł! Przede wszystkim uwolni Cię od zbędnych, negatywnych myśli i pomoże radzić sobie z natłokiem informacji. Poznasz manipulacje, jaki stosuje się w reklamach, by stać się na nie odpornym. Zaczniesz sprawniej podejmować decyzje, a Twoje relacje z bliskimi się poprawią. Ponadto znajdziesz w niej znaczenie praktyk medytacyjnych, które pomogą Ci się wyciszyć i skupić.

 

 

kreatywność, ćwiczyć mózg, trening mózgu„Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu. Wydanie II rozszerzone” Dagmara Gmitrzak

Na pogarszającą się kreatywność są sposoby! Jeśli chcesz odzyskać swój potencjał twórczy, zapoznaj się z ćwiczeniami, które znajdują się w tej książce – pomogą Ci one wzmocnić Twoje poczucie wyjątkowości, nauczysz się wyrażać siebie w sposób kreatywny. Być może dzięki temu zainspirujesz się do wykonywania pracy, o której marzysz od dawna. Jeśli jesteś gotów na twórczą podróż – wybierz książkę Dagmara Gmitrzak, trenerki rozwoju osobistego, terapeutki i dziennikarki.
 

 

 

zostań ultrasamoukiem, szybk nauka, ćwicz mózg„Zostań ultrasamoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie” Scott Young

Jeśli w czasach pełnych zmian nie chcesz zostać w tyle, musisz stale uczyć się nowych rzeczy. Jednak zdobywanie umiejętności, przyswajanie nowych idei i koncepcji nie jest łatwe. Całe szczęście są na to sposoby. Wystarczy opanować kilka tricków, które poprawią efektywność nauki, a znajdziesz je w tej książce! Poznasz 9 zasad ultranauki, dowiesz się, jak ją rozpocząć i jak wdrożyć praktyczne metody szybkiej nauki.

 

 


super pamięć, dla dzieci, ćwicz mózg, trening mózgu„Superpamięć dla dzieci” Paulina Mechło, Roksana Kosmala

 Ta książka pomoże ćwiczyć mózg dziecka w przyjemny i łatwy sposób dzięki ponad stu kreatywnym ćwiczeniom. Zadania są opracowane tak, aby wzmocnić pamięć, wytrenować spostrzegawczość i poprawić koncentrację. Sprawny i wytrenowany mózg pomoże w codziennej nauce w szkole, a zapamiętywanie nowych informacji będzie łatwiejsze!

 

 


superpamięć, seniorzy, ćwicz mózg„Superpamięć dla seniorów i nie tylko" Paulina Mechło

To propozycja na trening superpamięci dla seniorów. Książka również zawiera praktyczne ćwiczenia, jednak są one bardziej zaawansowane.  Pamięć z wiekiem może nas zawodzić, jednak są na to sposoby. Warto codziennie ćwiczyć pamięć, a pomocne w tym są książki, gry oraz krzyżówki. W tej publikacji znajdują się ciekawe zestawy ćwiczeń na 31 dni – na każdy dzień inny zbiór zadań. Pomogą one w treningu pamięci, logicznego myślenia i skupienia uwagi.

 


 

Zacznij ćwiczyć mózg tak samo jak mięśnie! Wybierz książki, które pomogą Ci oczyścić umysł, pozbyć się negatywnych myśli i unikać natłoku niepotrzebnych informacji. Poznaj metody szybkiej nauki, rozwijaj swoją kreatywność i wrażaj siebie artystycznie, ćwicz pamięć – dzięki temu nie zostaniesz w tyle i zachowasz sprawność umysłową na bardzo długie lata!