Chcesz zacząć przygodę z jogą lub medytacją? A może już praktykujesz, ale chcesz się rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie? Temat ostatnimi czasy zrobił się bardzo popularny i nie ma w tym nic dziwnego – joga i medytacja niosą ze sobą wiele korzyści, m.in.: dobre samopoczucie, umiejętność bycia tu i teraz, a także lepsze zdrowie. Powstaje coraz więcej szkół jogi, gdzie można zacząć swoją praktykę. Jednak często pojawia się problem w postaci niewiedzy – nie wiemy, od czego zacząć, jak się przygotować, ale też chcemy pogłębiać swoją wiedzę poza szkołą jogi. Przygotowaliśmy więc listę książek, które pokierują Cię we właściwym kierunku i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Najlepsze książki o medytacji i jodze - ranking

1. „Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik” Agnieszka Passendorfer

Okładka - Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik - Agnieszka Passendorfer

(druk)

25.92 zł 39.90 zł (-35%)

(25,14 zł najniższa cena z 30 dni)

Zestawienie top książek o jodze i medytacji zaczynamy od książki, która – jak mówi autorka – służy nie tylko do czytania! „Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik” to tytuł, który jest praktycznym poradnikiem na temat czakr. Poza zgłębianiem wiedzy w temacie czakr (m.in. dowiesz się, czym one są i jak działają), nie raz odłożysz książkę, by wykonać ćwiczenia – usiądziesz do medytacji, zrobisz kilka asan, zanotujesz coś. Jeśli nie jesteś biernym odbiorcą książek i lubisz czasem wykonać praktyczne ćwiczenia – ten poradnik jest dla Ciebie!

 

2. „Psychologia jogi. Wprowadzenie do „Jogasutr" Patańdźalego. Wydanie II rozszerzone” Maciej Wielobób

Okładka - Psychologia jogi. Wprowadzenie do "Jogasutr" Patańdźalego. Wydanie II rozszerzone - Maciej Wielobób

(druk)

24.05 zł 37.00 zł (-35%)

(22,20 zł najniższa cena z 30 dni)

Jeśli chcesz poznać źródła, z których czerpią osoby praktykujący jogę, sięgnij po ten tytuł! Autor wprowadzi Cię do „Jogasutr”, czyli do jogi klasycznej reprezentowanej przez Patańdźalego. Choć ta w formie niezmienionej jest dziś niemożliwa do praktykowania, to w tej książce znajdziesz wskazówki, jak prawidłowo medytować i dlaczego przed rozpoczęciem powinno się podejść z odpowiednią podbudową intelektualną i duchową. Dzięki najskuteczniejszym ścieżkom oczyszczania umysłu, przez które przeprowadzi Cię autor tej publikacji, przygotujesz się do praktykowania klasycznej jogi

 

3. „Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka” Maciej Wielobób

Okładka - Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka - Maciej Wielobób

(druk)

25.92 zł 39.90 zł (-35%)

(23,94 zł najniższa cena z 30 dni)

To kolejna wartościowa książka napisana przez Macieja Wieloboba. Tym razem nauczyciel jogi i medytacji skupił się na technikach uważności, które są bardzo cenne dla współczesnego człowieka, który stale żyje w biegu. Dzięki konkretnym i praktycznym technikom zawartym w „ Uważność w praktyce. Tradycyjne techniki uważności i medytacji dla współczesnego człowieka” nauczysz się być bardziej uważnym i skoncentrowanym, co przełoży się na prowadzenie szczęśliwszego i pełniejszego życia.

 

 

4. „Jogiczna podróż do siebie. Jak dzięki jodze odnaleźć swój wewnętrzny dom” Krystian Mesjasz

Okładka - Jogiczna podróż do siebie. Jak dzięki jodze odnaleźć swój wewnętrzny dom - Krystian Mesjasz

(druk)

13.90 zł 44.90 zł (-69%)

(13,90 zł najniższa cena z 30 dni)

Jeśli szukasz własnego „ja”, chcesz odnaleźć swój wewnętrzny dom – wyrusz w podróż z jogą. Nieraz słyszy się, że dzięki jodze ludzie odnajdują sens życia, a także cel w życiu. Nic dziwnego, w jodze znajdziemy wiele wskazówek, a to wszystko dzięki temu, że podczas praktyki pozwalamy na słuchanie samego siebie, możemy się wyciszyć, by usłyszeć swój wewnętrzny głos i odnaleźć spokój. Sięgnij po ten tytuł, a autor pokaże Ci jak wyruszyć w podróż do odnalezienia siebie, by odmienić swoje życie i po prostu żyć szczęśliwiej.

 

 

5. „Mindfulness znaczy sati. 25 ćwiczeń rozwijających mindfulness” Tomasz Kryszczyński

Praktykowanie mindfulness pomaga radzić sobie ze stresem, który dzisiaj rzadkością nie jest. Jednak przez wiele lat powstało wiele mitów i nieporozumień w tym temacie, dlatego autor tej książki rozwiewa w niej wszelkie wątpliwości i odnosi się do błędnych przekonań. Ponadto zawarł w niej 25 ćwiczeń, które pomagają rozwijać minfulness. Dzięki temu łatwiej będzie nam radzić sobie z natłokiem myśli, obniżonym nastrojem czy lękiem. Jak wspomina Tomasz Kryszczyńsi, książki „Mindfulness znaczy sati. 25 ćwiczeń rozwijających mindfulness” nie należy traktować jako kursu mindfulness, gdyż taki powinien odbyć się pod okiem doświadczonego nauczyciela. Jednak publikacja ta ma stanowić pomoc dla każdego, kto chce samodzielnie praktykować mindfulness.

 

Książki, które warto przeczytać - tytuły idealne dla początkujących i zaawansowanych 

Czujesz, że joga i medytacja to coś, co może pomóc Ci zwolnić? Sięgnij po którąś z top pozycji wybranych przez zespół księgarni psychologicznej Sensus. Każda z nich jest wyjątkowa, gdyż autorami są prawdziwi pasjonaci, wyróżniający się dużą wiedzą w tym temacie, którzy mają za sobą mnóstwo godzin spędzonych na macie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się z innymi m.in. podczas warsztatów i zajęć prowadzonych we własnych szkołach. Chcąc przekazywać dobro, jakie można czerpać z jogi i medytacji, napisali poradniki, które ułatwią Ci wejście w świat uważności i świadomego życia. Rozwijaj się w jodze, medytuj i żyj szczęśliwiej!

Jeśli interesuje Cię tematyka samorozwoju, koniecznie sprawdź także nasze zestawienie TOP 10 książek motywacyjnych