Najlepsze książki motywacyjne - ranking Sensusa

W codziennej rutynie może zabraknąć motywacji do działania. Zdarza się, że dopada nas także wypalenie zawodowe, a każde zadanie, które musimy wykonać wydaje się być nie lada wyzwaniem. Warto wtedy zatrzymać się, odetchnąć i sięgnąć po pomoc. Zainspirować się do działania, by motywacja wróciła, a codzienne czynności były wykonywane z energią. Książki motywacyjne w tym zestawieniu są pełne rad, które pomogą Ci zwiększyć efektywność i produktywność. Dzięki nim nauczysz się motywować siebie i innych, dokładnie zaplanujesz każdy krok, a wymarzone cele będziesz osiągać z łatwością.

TOP 10 książki motywacyjne - polskie i zagraniczne

„Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo” Brian Tracy

nawyki warte miliony, książki o motywacji

Listę najlepszych książek motywacyjnych rozpoczynamy bestsellerem Briana Tracy’ego pt.Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo”. Jeśli wciąż nurtuje Cię pytanie, dlaczego niektórym wszystko wychodzi, a innym nie – ta książka jest dla Ciebie! Z niej dowiesz się, jak przejąć kontrolę nad swoim życiem i zacząć wprowadzać nowe, cenne nawyki, by krok po kroku osiągnąć wymarzony sukces. Mobilizacja do podjęcia działania będzie błahostką,  i przede wszystkim zdobędziesz niezależność finansową – to ta książka, dzięki której podwoisz, a nawet potroisz swoje dochody. Wystarczy, że poznasz nawyki, które warte są miliony, a może nawet więcej!

 

„Elastyczne nawyki. Jak kształtować dobre nawyki w życiu pełnym zmian” Stephen Guise

elastyczne nawyki, książki motywacyjne

Zostając przy temacie nawyków – chcesz dowiedzieć się, jak wprowadzić i kształtować je w czasach ciągłych zmian? Co nam po dobrych nawykach, jeśli nie będziemy potrafili dostosować ich do zmiennej intensywności życia? Z książki „Elastyczne nawyki. Jak kształtować dobre nawyki w życiu pełnym zmiandowiesz się, jak wprowadzać nawyki i jak kształtować je w inteligentny sposób. Dzięki temu unikniesz wielu porażek i frustracji, która nierzadko pojawia się, gdy przez nieregularny tryb życia nie działamy według założonego planu. Elastyczność przyda się w wielu dziedzinach życia – zarówno w pracy zawodowej, jak w życiu prywatnym. Realizowanie celów będzie niezwykle lekkie i satysfakcjonujące.

 

„Jęczing? Powiedz "dość!" i naucz się czerpać z optymizmu” Kamila Pepiak-Kowalska

jęczing, narzekanie, książki motywacyjne

Brakuje Ci optymizmu? Jeśli stale narzekasz, stoisz w miejscu i nie wiesz, jak ruszyć do przodu – w tym tytule znajdziesz pomocne rady, dzięki którym nauczysz się czerpać z optymizmu. Publikacja „Jęczing? Powiedz "dość!" i naucz się czerpać z optymizmu” opiera się na badaniach naukowych, które potwierdzają m.in. że neurotyzm przeszkadza nam w odczuwaniu szczęścia i jest szkodliwy dla zdrowia. Dzięki wskazówkom, jakie zawarła autorka, pozbędziesz się nieustannego marudzenia, zaczniesz być osobą pełną optymizmu, która swoją energię potrafi przekierować na konsekwentne działania bez zbędnego narzekania.

 

 

„30 Dni do Zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni. Wydanie II” Edyta Zając

zmiany w życiu, wyzwanie, 30 dni, książki motywacyjne

W książce „30 Dni do Zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni. Wydanie II” znajduje się recepta na wprowadzenie życiowej metamorfozy. Może masz wrażenie, że jako jedyny stoisz w miejscu, a wszyscy dookoła działają i osiągają swoje cele? Jeśli chcesz wyjść ze swojego schematu, który blokuje Cię w ruszeniu na przód – to właśnie publikacja Edyty Zając jest odpowiedzią na to, jak zacząć działać w sposób zorganizowany, według dobrego planu. W ciągu 30 dni nauczysz się działać inaczej niż dotychczas, w każdym z tygodni czeka Cię inna, cenna lekcja – począwszy od wyrzucania, a następnie próbowania nowych rzeczy!

 

 

„Pełna MOC możliwości” Jacek Walkiewicz

pełna moc możlwiości, jacek walkiewicz, książki motywacyjne

Ta publikacja otrzymała nagrodę Tofrasta dla najpopularniejszej książki psychologicznej 2013 roku - stąd nie mogło zabraknąć jej w naszym artykule o top książkach motywacyjnych! Powstała z inspiracji 18-minutowego wykładu, podczas którego Jacek Walkiewicz opowiadał słuchaczom TEDxWSB o ciężkiej pracy, uporze i pasji, które były ważnymi czynnikami odnoszonych sukcesów. Ta książka jest rozwinięciem tego wykładu, a autor podkreśla w niej, że wielkie osiągnięcia nie są dziełem przypadku, unika takich sformułowań jak „udało się” lub „samo wyszło”. „Pełna MOC możliwościbędzie dla Ciebie inspiracją, poszerzy horyzonty i skłoni do myślenia o marzeniach i odwadze. Przeczytaj ją i sprawdź, dlaczego słowa Jacka Walkiewicza poruszyły tak wielu ludzi!
 

 

„Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową” Mateusz Grzesiak

efektywność, nawyki, motywacja, książki

Wyobrażasz sobie, że możesz być osobą skuteczną zawodowo, pełną szczęścia? Aby to zrobić i zmienić dotychczasowe, mało satysfakcjonujące życie potrzebujesz wypracować dobre nawyki! Takie, które świadomie zaplanujesz, a dzięki wdrożeniu ich, osiągniesz cele. W książce „Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową” znajdziesz 50 narzędzi, z którymi rozwiniesz swoją efektywność w różnych dziedzinach życia, przeprogramujesz swój mózg tak, aby nie dręczyły Cię negatywne myśli i emocje, a zamiast tego – zaczniesz dokonywać dobrych wyborów i ukształtujesz dobre nawyki, które zaprowadzą Cię do sukcesu.

 

 

„Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie” Dr. Barbara Oakley, Olav Schewe

samouk, nawyki, motywacja, książki

W świecie pełnym zmian należy nieustannie się uczyć. Nie wystarczy zostać ekspertem w jednej dziedzinie i odstawić książki i kursy na bok. Do naszej codzienności wchodzą nowe technologie, potrzebujemy nowych umiejętności, by nie zostać w tyle. Jednak nie każdemu zdobywanie nowej wiedzy przychodzi z łatwością. Jeśli często rozpraszasz się, nie umiesz się skoncentrować – przeczytaj tę książkę. Poznasz w niej metody motywowania się, poznasz sposoby na efektywne czytanie i uczenie się. Dzięki praktycznym wskazówkom znajdującym się w tej publikacji, będziesz pewny, że żadna dyscyplina nie wykracza poza Twoje możliwości.

 

 

„Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia” Ryan Holiday, Stephen Hanselman

stoicyzm, medytacje, motywacja

Jeśli też czujesz, że brakuje  Ci spokoju w tym szybko zmieniającym się świecie, przytłacza Cię stres i nie wiesz, których rad coachów i trenerów słuchać – na ratunek przychodzą stoicy! Antyczni filozofowie znaleźli sposób na zachowanie spokoju, a ich nauki są aktualne także dziś – a może zwłaszcza dziś, gdy świat nieustannie biegnie na przód. Dzięki 366 medytacjom znajdującym się w tej publikacji, na nowo spojrzysz na otaczającą Cię rzeczywistość, zaczniesz dokonywać lepszych wyborów i na nowo znajdziesz sens życia. Książa „Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia” zmotywuje Cię do działania i nauczysz się żyć w zgodzie ze sobą.

 

„Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji” S. J. Scott

nawyki, nieodwlekanie, motywacja, książki

Radzenie sobie z prokrastynacją niesie za sobą wiele ważnych i pozytywnych skutków. Jednak nie jest to łatwe i wiele osób odkłada swoje obowiązki na później, a następnie mierzy się z nieprzyjemnymi konsekwencjami tego nawyku. A gdyby tak zmienić nawyk odkładania na nawyk nieodwlekania? Jak tego dokonać, dowiesz się z tej książki. Dzięki „Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacjiz łatwością nauczysz się zarządzać codziennymi obowiązkami, ale także sytuacjami awaryjnymi. Odzyskasz równowagę między życiem zawodowym i prywatnym, a co za tym idzie – zyskasz więcej czasu dla siebie. 

 

 

„Nawyki milionerów. Droga do bogactwa i sukcesu” Dean Graziosi

nawyki, milionerzy, sukces, motywacja

Listę książek motywacyjnych wartych przeczytania zamykamy pozycją Deana Graziosiego „Nawyki milionerów. Droga do bogactwa i sukcesu”, która również skupia się na nawykach. Jednakże autor opowiada w niej o rutynie wybitnych ludzi, którzy odnieśli wielki sukces. Z pomocą tej publikacji odblokujesz swoją produktywność, poznasz własne możliwości i określisz swój cel! Ponadto podejmiesz 30-dniowe wyzwanie „Lepsze życie”. Dlaczego warto? Twoja pewność siebie osiągnie inny, wyższy poziom, a to sprawi, że Twoje chęci do działania nie będą chwilowym zrywem, lecz skrupulatnym wykonywaniem planu, dzięki któremu dotrzesz do celu!


 

Najlepsze książki motywacyjne, które musisz przeczytać

Każdemu czasem brakuje motywacji, jednak z pomocą tych publikacji, dowiesz się, jak radzić sobie z prokrastynacją. Dzięki radom umieszczonym w tych top książkach motywacyjnych, nauczysz się wprowadzać ważne, zdrowe nawyki, odnajdziesz spokój w zabieganym świecie i rozwiniesz swoją efektywność. Poznasz także nawyki, z którymi zwiększysz swoje dochody. Zainspiruj się do działania, dzięki radom wybitnych trenerów, coachów i przedsiębiorców, którzy znają tajemnicę sukcesu i przekazują Ci ją w tych topowych, motywacyjnych publikacjach!

Jeśli interesują Cię tematy związane z motywacją i samodoskonaleniem, koniecznie przeczytaj także artykuł pt. Dlaczego warto ćwiczyć mózg? Najlepsze książki, które Ci w tym pomogą!, w którym polecamy najlepsze pozycje z zakresu treningu umysłu, doskonalenia koncentracji czy ćwiczenia pamięci.