W codziennej rutynie może zabraknąć motywacji do działania. Zdarza się, że dopada nas także wypalenie zawodowe, a każde zadanie, które musimy wykonać wydaje się być nie lada wyzwaniem. Warto wtedy zatrzymać się, odetchnąć i sięgnąć po pomoc. Zainspirować się do działania, by motywacja wróciła, a codzienne czynności były wykonywane z energią. Książki motywacyjne w tym zestawieniu są pełne rad, które pomogą Ci zwiększyć efektywność i produktywność. Dzięki nim nauczysz się motywować siebie i innych, dokładnie zaplanujesz każdy krok, a wymarzone cele będziesz osiągać z łatwością.

nawyki warte miliony, książki o motywacji„Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo” Brian Tracy

Listę książek motywacyjnych rozpoczynamy bestsellerem Briana Tracy’ego. Jeśli wciąż nurtuje Cię pytanie, dlaczego niektórym wszystko wychodzi, a innym nie – ta książka jest dla Ciebie! Z niej dowiesz się, jak przejąć kontrolę nad swoim życiem i zacząć wprowadzać nowe, cenne nawyki, by krok po kroku osiągnąć wymarzony sukces. Mobilizacja do podjęcia działania będzie błahostką,  i przede wszystkim zdobędziesz niezależność finansową – to ta książka, dzięki której podwoisz, a nawet potroisz swoje dochody. Wystarczy, że poznasz nawyki, które warte są miliony, a może nawet więcej!
elastyczne nawyki, książki motywacyjne„Elastyczne nawyki. Jak kształtować dobre nawyki w życiu pełnym zmian” Stephen Guise

Zostając przy temacie nawyków – chcesz dowiedzieć się, jak wprowadzić i kształtować je w czasach ciągłych zmian? Co nam po dobrych nawykach, jeśli nie będziemy potrafili dostosować ich do zmiennej intensywności życia? Z tej książki dowiesz się, jak wprowadzać nawyki i jak kształtować je w inteligentny sposób. Dzięki temu unikniesz wielu porażek i frustracji, która nierzadko pojawia się, gdy przez nieregularny tryb życia nie działamy według założonego planu. Elastyczność przyda się w wielu dziedzinach życia – zarówno w pracy zawodowej, jak w życiu prywatnym. Realizowanie celów będzie niezwykle lekkie i satysfakcjonujące.
jęczing, narzekanie, książki motywacyjne„Jęczing? Powiedz "dość!" i naucz się czerpać z optymizmu” Kamila Pepiak-Kowalska

Brakuje Ci optymizmu? Jeśli stale narzekasz, stoisz w miejscu i nie wiesz jak ruszyć do przodu – w tym tytule znajdziesz pomocne rady, dzięki którym nauczysz się czerpać z optymizmu. Publikacja ta opiera się na badaniach naukowych, które potwierdzają m.in. że neurotyzm przeszkadza nam w odczuwaniu szczęścia i jest szkodliwy dla zdrowia. Dzięki wskazówkom, jakie zawarła autorka, pozbędziesz się nieustannego marudzenia, zaczniesz być osobą pełną optymizmu, która swoją energię potrafi przekierować na konsekwentne działania bez zbędnego narzekania.
zmiany w życiu, wyzwanie, 30 dni, książki motywacyjne„30 Dni do Zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni. Wydanie II” Edyta Zając

W tej książce znajduje się recepta na wprowadzenie życiowej metamorfozy. Może masz wrażenie, że jako jedyny stoisz w miejscu, a wszyscy dookoła działają i osiągają swoje cele? Jeśli chcesz wyjść ze swojego schematu, który blokuje Cię w ruszeniu na przód – to właśnie publikacja Edyty Zając jest odpowiedzią na to, jak zacząć działać w sposób zorganizowany, według dobrego planu. W ciągu 30 dni nauczysz się działać inaczej niż dotychczas, w każdym z tygodni czeka Cię inna, cenna lekcja – począwszy od wyrzucania, a następnie próbowania nowych rzeczy!
pełna moc możlwiości, jacek walkiewicz, książki motywacyjne„Pełna MOC możliwości” Jacek Walkiewicz

Ta publikacja otrzymała nagrodę Tofrasta dla najpopularniejszej książki psychologicznej 2013 roku! Powstała z inspiracji 18-minutowego wykładu, podczas którego Jacek Walkiewicz opowiadał słuchaczom TEDxWSB o ciężkiej pracy, uporze i pasji, które były ważnymi czynnikami odnoszonych sukcesów. Ta książka jest rozwinięciem tego wykładu, a autor podkreśla w niej, że wielkie osiągnięcia nie są dziełem przypadku, unika takich sformułowań jak „udało się” lub „samo wyszło”. Ta publikacja będzie dla Ciebie inspiracją, poszerzy horyzonty i skłoni do myślenia o marzeniach i odwadze. Przeczytaj ją i sprawdź, dlaczego słowa Jacka Walkiewicza poruszyły tak wielu ludzi!

 

efektywność, nawyki, motywacja, książki„Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową” Mateusz Grzesiak

Wyobrażasz sobie, że możesz być osobą skuteczną zawodowo, pełną szczęścia? Aby to zrobić i zmienić dotychczasowe, mało satysfakcjonujące życie potrzebujesz wypracować dobre nawyki! Takie, które świadomie zaplanujesz, a dzięki wdrożeniu ich, osiągniesz cele. W tej książce znajdziesz 50 narzędzi, z którymi rozwiniesz swoją efektywność w różnych dziedzinach życia, przeprogramujesz swój mózg tak, aby nie dręczyły Cię negatywne myśli i emocje, a zamiast tego – zaczniesz dokonywać dobrych wyborów i ukształtujesz dobre nawyki, które zaprowadzą Cię do sukcesu.
samouk, nawyki, motywacja, książki„Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie” Dr. Barbara Oakley, Olav Schewe

W świecie pełnym zmian należy nieustannie się uczyć. Nie wystarczy zostać ekspertem w jednej dziedzinie i odstawić książki i kursy na bok. Do naszej codzienności wchodzą nowe technologie, potrzebujemy nowych umiejętności, by nie zostać w tyle. Jednak nie każdemu zdobywanie nowej wiedzy przychodzi z łatwością. Jeśli często rozpraszasz się, nie umiesz się skoncentrować – przeczytaj tę książkę. Poznasz w niej metody motywowania się, poznasz sposoby na efektywne czytanie i uczenie się. Dzięki praktycznym wskazówkom znajdującym się w tej publikacji, będziesz pewny, że żadna dyscyplina nie wykracza poza Twoje możliwości.
stoicyzm, medytacje, motywacja„Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia” Ryan Holiday, Stephen Hanselman

 Jeśli też czujesz, że brakuje  Ci spokoju w tym szybko zmieniającym się świecie, przytłacza Cię stres i nie wiesz, których rad coachów i trenerów słuchać – na ratunek przychodzą stoicy! Antyczni filozofowie znaleźli sposób na zachowanie spokoju, a ich nauki są aktualne także dziś – a może zwłaszcza dziś, gdy świat nieustannie biegnie na przód. Dzięki 366 medytacjom znajdującym się w tej publikacji, na nowo spojrzysz na otaczającą Cię rzeczywistość, zaczniesz dokonywać lepszych wyborów i na nowo znajdziesz sens życia. Książa ta zmotywuje Cię do działania i nauczysz się żyć w zgodzie ze sobą.
nawyki, nieodwlekanie, motywacja, książki„Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji” S. J. Scott

Radzenie sobie z prokrastynacją niesie za sobą wiele ważnych i pozytywnych skutków. Jednak nie jest to łatwe i wiele osób odkłada swoje obowiązki na później, a następnie mierzy się z nieprzyjemnymi konsekwencjami tego nawyku. A gdyby tak zmienić nawyk odkładania na nawyk nieodwlekania? Jak tego dokonać, dowiesz się z tej książki. Dzięki niej z łatwością nauczysz się zarządzać codziennymi obowiązkami, ale także sytuacjami awaryjnymi. Odzyskasz równowagę między życiem zawodowym i prywatnym, a co za tym idzie – zyskasz więcej czasu dla siebie.
nawyki, milionerzy, sukces, motywacja„Nawyki milionerów. Droga do bogactwa i sukcesu” Dean Graziosi

Listę zamykamy książką Deana Graziosiego, która również skupia się na nawykach. Jednakże autor opowiada w niej o rutynie wybitnych ludzi, którzy odnieśli wielki sukces. Z pomocą tej publikacji odblokujesz swoją produktywność, poznasz własne możliwości i określisz swój cel! Ponadto podejmiesz 30-dniowe wyzwanie „Lepsze życie”. Dlaczego warto? Twoja pewność siebie osiągnie inny, wyższy poziom, a to sprawi, że Twoje chęci do działania nie będą chwilowym zrywem, lecz skrupulatnym wykonywaniem planu, dzięki któremu dotrzesz do celu!


 

Każdemu czasem brakuje motywacji, jednak z pomocą tych publikacji, dowiesz się, jak radzić sobie z prokrastynacją. Dzięki radom umieszczonym w tych książkach, nauczysz się wprowadzać ważne, zdrowe nawyki, odnajdziesz spokój w zabieganym świecie i rozwiniesz swoją efektywność. Poznasz także nawyki, z którymi zwiększysz swoje dochody. Zainspiruj się do działania, dzięki radom wybitnych trenerów, coachów i przedsiębiorców, którzy znają tajemnicę sukcesu i przekazują Ci ją w tych topowych, motywacyjnych publikacjach!