Czujesz, że przełożeni cię nie doceniają? Przepracowanie sprawia, że tracisz motywację do dalszych działań na polu zawodowym? Odczuwasz wypalenie, nie potrafisz walczyć o swoje, brak ci pomysłu na rozwój własnej kariery? Może to dobry moment na zdobycie lub pogłębienie wiedzy na temat odpowiedniego nastawienia psychologicznego do pracy. Nie wiesz, od jakiej książki zacząć? Spieszymy z pomocą – poniżej przedstawiamy listę najlepszych pozycji skoncentrowanych na tematyce psychologii pracy.

Ranking książek o psychologii pracy

get smart, brian tracy, książki o psychologii pracy, psychologia, motywacja, okładka

1. "Get Smart! Myśl i postępuj jak najbogatsi ludzie, którzy odnoszą największe sukcesy" Brian Tracy

Jeżeli zależy ci na nauce metod stosowanych przez najbogatszych ludzi na świecie, odkryciu swoich możliwości, a także zmianie nastawienia do życia wzorem osób sukcesu, polecamy Get Smart! Myśl i postępuj jak najbogatsi ludzie, którzy odnoszą największe sukcesy Briana Tracy’ego. Dzięki tej książce zdobędziesz niezbędne w osiąganiu niemożliwego umiejętności przekuwania doświadczenia w samorozwój. Nauczysz się planować i działać szybciej, lepiej, korzystniej za sprawą ćwiczenia mózgu w znajdowaniu najlepszych rozwiązań. To kompendium wiedzy nie tylko dla dobrego pracownika, ale też dla przyszłego szefa.

 

profesjonalne negocjacje, książki o psychologii pracy, motywacja, psychologia, okładka, zestawienie

2. Profesjonalne negocjacje. Psychologia rozmów (nie tylko) biznesowych" Paweł Kowalewski

Kolejna z najlepszych książek o psychologii pracy to Profesjonalne negocjacje. Psychologia rozmów (nie tylko) biznesowych to poradnik przygotowany przez Pawła Kowalewskiego, eksperta w zakresie zarządzania i sprzedaży, a także doświadczonego trenera negocjacji, który w przystępny sposób przybliża proces profesjonalnej komunikacji biznesowej – uczy, jak stać się jej mistrzem. Autor rozwiewa wątpliwości co do błędnego postrzegania negocjacji jako zjawiska opartego na pojednaniu. Jak podkreśla, jest wręcz przeciwnie – nigdy nie będziemy mieć do czynienia z grą negocjacyjną, jeśli pomiędzy dwiema (lub więcej) stronami nie wystąpi konflikt.

 

przemiana feniksa, brian tracy, okładka, psychologia pracy, zestawienie, motywacja

3. "Przemiana Feniksa. 12 cech ludzi sukcesu, które pomogą Ci się odrodzić i ruszyć do przodu w pracy i życiu prywatnym" Brian Tracy

Pozycja numer trzy w naszym rankingu książek o psychologii pracy jest skierowana do osób popadających w życiowy zastój, nieumiejących odnaleźć w sobie pasji i motywacji, które można by przekuć w sukces. Bazuje na usprawniających funkcjonowanie podstawach psychologicznych, które powinien znać każdy z nas, aby lepiej nam się żyło. Mowa o kolejnym poradniku autorstwa Briana Tracy’ego, prawdziwego specjalisty w dziedzinie samorozwoju i budowania swojego imperium: Przemiana Feniksa. 12 cech ludzi sukcesu, które pomogą ci się odrodzić i ruszyć do przodu w pracy i życiu prywatnym.


jak być zabawnym, a nie śmiesznym, książki o psychologii, praca, motywacja, okładka, zestawienie

4. "Jak być zabawnym, a nie śmiesznym. Przewodnik po dobrej rozmowie w pracy, w domu, w życiu" Przemysław Kutnyj

Aby móc pracować jeszcze lepiej, postaw na lekcję… komunikacji. Jak się stać gigantem rozmowy? By umieć słuchać i być słuchanym? By otwarcie mówić o swoich potrzebach, nie będąc przy tym nieuprzejmym? O tym i wielu innych ważnych kwestiach dotyczących dialogu na najwyższym poziomie mówi Przemysław Kutnyj w książce Jak być zabawnym, a nie śmiesznym. Przewodnik po dobrej rozmowie w pracy, w domu, w życiu. Lekcja komunikacji to pierwszy krok do sukcesu.

Jeśli interesuję Cię ten temat, koniecznie sprawdź inne przygotowane przez nas zestawienie tytułów: Jak rozmawiać o emocjach? Książki, które Ci w tym pomogą!

 
psychokompetencja, kamil zieliński, psychologia pracy, książki o psychologii, okładka, zestawienie, motywacja

5. "PSYCHOkompetencje. 10 psychologicznych supermocy, które warto rozwijać" Kamil Zieliński

Nie czerpiemy jej ze szkoły, choć jest niezbędna do funkcjonowania w dzisiejszym świecie – podstawowa wiedza psychologiczna przydaje się, by bezkonfliktowo w nim współistnieć. Dzięki kompetentnemu przewodnikowi Kamila Zielińskiego PSYCHOkompetencje. 10 psychologicznych supermocy, które warto rozwijać dowiesz się, jak w zdrowy sposób budować relacje, rozwiązywać konflikty, a także myśleć kreatywnie i krytycznie.

 

Najlepsze książki o psychologii biznesu

Mamy nadzieję, że wśród wymienionych pozycji top książek o psychologii pracy i biznesu znajdziesz coś, co pomoże ci rozwiązać problemy natury psychologicznej, rozwinąć swoje umiejętności, wreszcie – poszerzyć horyzonty. Warto się uczyć, jak osiągać więcej, od ludzi sukcesu – wszak każdy z nich zaczynał od zera, aby stać się bogatym i poważanym człowiekiem. Ty też tak możesz.