ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Akademia piłkarska #2. Witaj, drużyno!

Pamiętacie Leo? Utalentowanego chłopaka z Ohio, który w poprzednie wakacje trafił do młodzieżowej Akademii Piłkarskiej w Londynie? W pierwszej części śledziliśmy jego walkę o miejsce w drużynie londyńskich Smoków i ogrom pracy, jaką włożył w rozwój. Tym razem Leo znów wraca do Europy i zostaje zawodnikiem Lewisham Knights. To drużyna słabsza, z problemami i trudnym, apodyktycznym trenerem, który nie zamierza łatwo dać mu szansy w pierwszym składzie. Czy Leo zdoła się przebić? Tego oczywiście Wam nie zdradzę. 😉 To nadal nie jest historia wyłącznie o piłce, tylko opowieść o sile charakteru, trudnych decyzjach, przyjaźni, wzlotach i upadkach. O gorszych momentach, które przytrafiają się każdemu i o tym, że warto walczyć o swoje marzenia. Bardzo cieszy mnie też, że w tym chłopięcym, sportowym świecie mocniej wybrzmiewa wątek kobiecy. Pojawiają się nowe, ważne postaci, które wnoszą do drużyny świeżość i siłę. Podtrzymuję swoją opinię: to książka, którą z zainteresowaniem przeczytają nawet ci, którzy na co dzień nie żyją futbolem. A mali fani piłki? Myślę, że będą zachwyceni! Świetna propozycja dla dzieciaków od około 10 lat. Polecam i już czekam na kolejną część!

malenki_losos Czekalska Katarzyna

Blade. Canmore #1

"Blade" było dla mnie zagadką, zresztą tak samo jak jego autorka. Szukając czegoś ciekawego trafiłam na prawdziwy diament! Lektura pochłonęła mnie w ekspresowym tempie, nie potrafiłam się od niej oderwać. Zresztą nie pamiętam już, kiedy ostatni raz użyłam tyle znaczników! Maeve to silna, ale w środku krucha dziewczyna, której życie rzuciło pod nogi nie jedna kłodę. Utrata mamy, choroba brata i ojciec kat. A między tym wszystkim łyżwy oraz lodowisko. I on. Fane. A raczej oni - Fane, Corey, Samantha i Ben. Obce osoby, które stały się dla dziewczyny najbliższymi. Znowu Fane jest typem obserwatora. Niby nie zwraca uwagi na dziewczynę, a jednak się troszczy. Najpierw z oddali, później coraz bliżej. Widzi, że coś jest nie tak, dlatego otacza ją swoją opieką, dba o nią. Jest jej ciekaw, a ta ciekawość trwa już od lat. Poza tym ma też wspaniałego brata! Sam i Corey to postacie, które polubiłam dopiero z którymś rozdziałem, a które na koniec pierwszego tomu były już moimi faworytami. Szczerość i czasami wręcz opryskliwość Sam, a nawet jej chamskość w stosunku do Coreya po prostu mnie urzekły. Corey natomiast jest świetnym przyjacielem dla Fane'a, jak i dla Maeve, a także świetnym kandydatem by ukraść serce córce trenera (nie wiem czy bardziej na złość sobie, Sam czy trenerowi ekhem akcja w domu trenera...). Kolejne co mnie zaskoczyło to hokej, a raczej jego przedstawienie. Jest to sport chłopaków, ale ich życie nie toczy się tylko wokół tego. Natomiast dla Maeve życiem było łyżwiarstwo figurowe, które wciąż jest głęboko ukryte w jej sercu. Oba te sporty są ważne, stanowią podstawę postaci, a jednak ich życie toczy się nie tylko nimi. Lodowisko jest ważne, ale nie jest epicentrum. Opowieść o trudnym dzieciństwie, stracie, rodzinie, utracie pasji, a przede wszystkim pełna przyjaźni. Budowania relacji. Z autorką spotkałam się przy pozycji "Blade" po raz pierwszy w życiu i się zakochałam. Jej styl, lekkość pióra, a także teksty bohaterów. Idealna całość. Chociaż liczyłam, że Fane się w końcu dowie, że Maeve zna jego tatę, a on zna ją i jej rodzinę. Czekałam na to i się nie doczekałam. Ale cóż, może w drugim tomie w końcu prawda wyjdzie na jaw! Uważam, że jest to książka warta uwagi każdego. Jest piękna w każdym tego słowa znaczeniu.

books_of_stars_ Wodzińska Aleksandra

Do wesela się zagoi

bardzo lubię pióro Ludki, ale też wszystkie historie, które właśnie spod jej pióra wychodzą, zawsze są one pełne humoru, ale też nie zabraknie w nich bardziej kryminalnego czy sensacyjnego wątku no i oczywiście romansu, który Ludka potrafi napisać w prześwietny sposób! choć myślałam, że „Forget me not” nic nie pobije to przeczyłam „Do wesela się zagoi” i miejsca w rankingu trochę się zmieniły😅 już od samego początku wkręciłam się w czytanie i po prostu czytałam rozdział za rozdziałem bo chciałam dowiedzieć się co wydarzy się dalej i jak potoczą się losy naszych głównych bohaterów. historia ta jest niesamowicie komfortowa i ma wszystko co potrzeba, żeby dobrze się bawić podczas czytania, a przy okazji trochę się wzruszyć, pośmiać się, ale i rozpływać się nad każdym małym gestem Hugh w stronę Sutton czy małej Susie🫠 dwie perspektywy i świetnie połączone grumpy x sunshine, z hate love i one house trope, no czy potrzeba czegoś więcej? Ludka za każdym razem w swoich książkach kreuje wyjątkowych na swój sposób bohaterów, których po prostu nie da się nie polubić. Hugh, chodząca definicja gburka, który poświęca większość życia pracy, zamknięty w swojej bańce spotyka na imprezie Sutton, młodą dziewczynę, chodzące słońce, która dla swojej córki przebierze się nawet w strój dinozaura. choć wydawać by się mogło, że ta dwójka nie może być bardziej od siebie odmienna, jednak po początkowych nieporozumieniach tworzy naprawdę zgrany duet, o którym mogłabym czytać bez końca, bo ich relacja była po prostu piękna🥹❤

studyjulkaaa Szatkowska Julia

Samoregulacja w praktyce. Jak opanować własne emocje i wspierać rozwój emocjonalny dziecka

W mojej opinii Samoregulacja w praktyce. Jak opanować własne emocje i wspierać rozwój emocjonalny dziecka @wydawnictwo_sensus to jedna z najlepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać w minionym roku. Publikacja przybliża metodę regulacji ZUZA – czyli zrozumienie, ukojenie, zadbanie i adaptację, opartą na koncepcji self-reg. Autorka w przystępny sposób, za pomocą metafor, tłumaczą podstawowe pojęcia, takie jak samoregulacja, funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego czy energia organizmu (wraz ze stanami pobudzenia). Te metafory są gotowymi narzędziami do psychoedukacji rodziców lub do wykorzystania w pracy z nastolatkami. W książce znajdziecie też przydatne ściągi, np. dotyczące rozwoju samoregulacji na przestrzeni całego życia oraz zestawienie aktywności sensorycznych i proprioceptywnych wspierających regulację emocji. Duża część rozdziału pierwszej części poświęcona jest regulacji emocji po narodzinach dziecka oraz przykładom wsparcia młodej mamy. Druga część prowadzi czytelnika przez temat regulacji emocji u dorosłych, obejmując cztery obszary: ciało, emocje, umysł i relacje. Nie brakuje tu konkretnych, prostych ćwiczeń oraz wspierających pytań, które pomagają się zatrzymać i przyjrzeć sobie. Polecam – moje 10/10.
Art.i.s.me Posłuszna Barbara

Zaborczy tatuażysta

„Zaborczy tatuażysta” autorstwa Kamili Wasilewska to romans z wyraźnym wątkiem emocjonalnej odbudowy bohaterki po traumie. Autorka porusza trudne tematy, takie jak przemoc, strach i proces powrotu do normalności, jednocześnie pokazując, jak ważne jest wsparcie drugiej osoby. Cassandra to młoda kobieta, która w przeszłości przeżyła ogromną traumę. Choć minęły lata, a jej oprawca poniósł karę, blizny - zarówno fizyczne, jak i psychiczne - wciąż przypominają jej o koszmarze. Po przeprowadzce do Denver prowadzi bardzo spokojne, wręcz zamknięte życie. Praca, dom i codzienna rutyna to jej bezpieczna przestrzeń. Wszystko zmienia się, gdy za namową przyjaciółki postanawia zrobić krok naprzód i spróbować odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Trafia do jednego z najlepszych salonów tatuażu w mieście - Five Brothers Tattoo, prowadzonego przez pięciu braci. Największą renomą cieszy się Brandon, utalentowany artysta, który potrafi zamieniać blizny w wyjątkowe dzieła sztuki na skórze. To właśnie do niego zgłasza się Cassandra, chcąc zakryć swoje bolesne ślady przeszłości. Między tą dwójką zaczyna rodzić się niezwykła relacja. Brandon nie tylko pomaga Cassandrze ukryć blizny, ale także - kawałek po kawałku - próbuje pomóc jej odzyskać poczucie bezpieczeństwa i wiarę w siebie. Jednak jego zaborcza natura i intensywne uczucia sprawiają, że ich relacja nie zawsze jest łatwa. „Zaborczy tatuażysta” to emocjonalny romans o leczeniu ran - tych widocznych i tych ukrytych głęboko w sercu. To historia o zaufaniu, sile przetrwania i o tym, że czasem ktoś może pomóc nam poskładać życie na nowo. 📖 Jeśli lubicie: • romanse z motywem ochronnego, zaborczego bohatera • historie o wychodzeniu z traumy • klimat studia tatuażu i silne relacje między bohaterami to ta książka może być dla Was bardzo wciągającą lekturą.

basik_czyta Koleczko Barbara