Recenzje
Do wesela się zagoi
Dzień dobry 💚 "Do wesela się zagoi" to kolejna cudowna historia z pod pióra autorki Ludki Skrzydlewskiej. Jest to emocjonalny romans z motywem slow burn osadzony w małym miasteczku Silver Springs. Historia koncentruje się na przygotowaniu ślubu przyjaciół głównym bohaterów. Tym razem autorka opowiada nam o relacji Sutton i Hugh, którzy tymczasowo za sobą nie przepadają, lecz wkrótce połączy ich głębokie i piękne uczucie. Lubię takie ciepłe i klimatyczne historię. Główna bohaterka Sutton jest samotną matką. Podziwiam ją. Jest silną kobietą. Wychowuje sama córeczkę, która jest jej promyczkiem słońca. Nie boi się pracy. Pracuje wszędzie tam, gdzie się da. Natomiast Hugh to zupełnie inna bajka. Poukładany i zdystansowany do całego świata. Skupiony przede wszystkich na pracy. Ona jest charyzmatyczna. On uporządkowany. Ja jestem zakochana w tej historii. Była fenomenalna. Dialogi brzmią naturalnie. Mają dobrą dynamikę. A humor pojawia się, gdy najmniej się go spodziewamy, aby rozładować napięcie i podtrzymać atmosferę. Bohaterowie są wiarygodni. Ich uczucie rozwija się w swoim tempie. Bardzo naturalnie i bez pośpiechu, ale za to z nutką pikanterii. Jeśli lubicie historię o samotnym macierzyństwie, zaufaniu i o uzdrawiającej sile miłości to ta książka jest dla was idealna.
Never Enough
Opis wydawniczy: Co zrobisz, gdy ktoś odkryje twoje prawdziwe "ja"? Madison James ma przed sobą obiecującą przyszłość. Poukładana nastolatka z dobrego domu - brzmi idealnie, prawda? Jednak to tylko pozory. Owszem, Madison uczy się dobrze, ale nie jest lubiana przez rówieśników. Może dlatego, że nad spędzanie czasu z nimi przedkłada samotność i wieczory z nosem w książce. W dodatku jej rodzina nie jest ani tak kochająca, ani tak bezproblemowa, na jaką wygląda. Za zamkniętymi drzwiami domu państwa Jamesów maski opadają i rozpoczyna się przedstawienie, w którym Madison raz po raz uczestniczy, choć wcale nie ma na to ochoty. Maddie myli się, myśląc, że brak akceptacji ze strony szkolnych kolegów i domowe piekiełko to jedyne problemy, z którymi musi się zmagać. Prawdziwe kłopoty dopiero nadchodzą w osobie Camerona Wooda i tego, co ze sobą przynosi. Zawarty z nim układ uświadamia dziewczynie, że dotąd żyła jak we śnie. Koszmar budzi ją w samym środku naprawdę brutalnej rzeczywistości i każe się z nią zmierzyć. Czy marząca o szczęśliwym zakończeniu nastolatka ma na nie jakiekolwiek szanse? Książka dla czytelników powyżej szesnastego roku życia. Recenzja: Coś co bardzo mi się spodobało to nieidealna wersja rodziny. Zuza nie ukrywa problemów w domu Madison. Na początku relacja Maddison i Camerona jest bardzo dziwna ale z czasem bardzo ewoluuje. Czytając, będzie dużo zwrotów akcji, będziecie zaskoczeni niektórymi wydarzeniami ale to pozwoli wciągnąć się w fabułę na 100%. Styl pisania jest bardzo przyjemny i lekki dlatego na spokojnie każdy odnajdzie się w tej książce. Jest to debiut autorki ale mimo to książka jest napisana naprawdę super. Książka ogólnie jest krótka dlatego idealnie sprawdzi się na jeden wieczór
Exes and O's. Z byłymi nie ma żartów
Hej. Lubicie komedie romantyczne? A gdy występują w nich seksowni strażacy ? Tara to znana influencerka książkowa, która aktywnie działa na instagramie. Jest też wielką romantyczką, która wierzy w miłość drugiej szansy. Gdy dziesiąty mężczyzna postanawia z nią zerwać wymyśla projekt, w którym ma zamiar odnaleźć swoje bratnie duszę z którymi przed laty się rozstała. Oczywiście Setha nie ma na tej liście, bo to on był tym ostatnim. Kobieta chce się przekonać czy miłość drugiej szansy jest dla niej. A może jest z nią coś nie tak i dlatego odpycha od siebie mężczyzn. Tara zmienia prawie wszystko w swoim życiu, a przedewszystkim miejsce zamieszkania. Nowy współlokator Tary to przystojny, dobrze zbudowany strażak. Mężczyzna jest typem faceta na jedną noc, który nie angażuje się w związki na stałe. Zaprzyjaźnią się z Tara i na jej prośbę pomaga jej w swoim projekcie. Bohaterowie są swoimi przeciwieństwami. On poukładany i twardo stąpający po ziemi, ona bałaganiara i romantyczka czytając romanse. Czy z takiej mieszanki wybuchowej może coś powstać? A może Tara jednak znajdzie miłość wśród swoich byłych z przeszłości? Tego dowiecie się sięgając po książkę, którą ja gorąco polecam ❤️ To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, książkę brałam w ciemno spodobała mi się okładka I samo wspomnienie i byłych. I wiecie co ? To był strzał w dziesiątkę. Tak się ubawiłam czytając historię Tary i Trevora. Co chwile wybuchałam śmiechem. Uwielbiam komedie romantycznie, więc to był naprawdę przyjemny czas z książką. Odskocznia od ciężkich tematów. Choć jest pewne ostrzeżenie na początku. Lecz nie zdradzę go wam 😉 Autorka miała bardzo ciekawy pomysł na książkę i został on bardzo dobrze opisany. Krok po kroku Tara spotyka się z byłymi i poznaje ich punkt widzenia. Nie mogę wam zdradzić zakończenia książki, bo zepsułabym wam całą frajdę z czytania. Mogę jedynie z czystym sumieniem polecić książkę.
Psychozmienni. Krwawe dziedzictwo #1
Ta książka to prawdziwa przyjemność dla czytelnika, który szuka wciągającej historii i dobrze napisanej narracji. Już od pierwszych stron przyciąga uwagę swoim klimatem i sprawia, że trudno się od niej oderwać. Autor w bardzo umiejętny sposób buduje napięcie, jednocześnie dbając o szczegóły i spójność świata przedstawionego.
Stoicyzm. Jak zyskać zdrowy dystans, wpływ na własne życie i wewnętrzny spokój. Zeszyt ćwiczeń
„Stoicyzm. Jak zyskać zdrowy dystans, wpływ na własne życie i wewnętrzny spokój” Magdalena Król Duclaye, Dagna Wysocka Stoicyzm to filozofia życia, która od wieków pomaga ludziom odnaleźć wewnętrzny spokój, równowagę i zdrowy dystans do codziennych wydarzeń. Autorki tej książki stworzyły wyjątkowy zeszyt ćwiczeń, który w przystępny i praktyczny sposób wprowadza czytelnika w świat stoickiego myślenia. Publikacja pomaga zrozumieć jedną z najważniejszych zasad stoicyzmu - rozróżnienie między tym, na co mamy wpływ, a tym, czego kontrolować nie jesteśmy w stanie. Dzięki temu uczymy się skupiać energię na sprawach, które zależą od nas, a jednocześnie z większym spokojem przyjmować to, czego nie możemy zmienić. W książce znajdziemy najważniejsze zasady stoicyzmu przedstawione w prosty i zrozumiały sposób, a także liczne ćwiczenia skłaniające do refleksji nad własnymi emocjami, reakcjami i codziennymi wyborami. Zadania pomagają zatrzymać się na chwilę, przyjrzeć swoim myślom i lepiej zrozumieć samego siebie. Ćwiczeń jest naprawdę sporo. Co ciekawe, na końcu książki pojawiają się one ponownie - już bez części teoretycznej i przykładów - dzięki czemu można samodzielnie wracać do pracy nad sobą i utrwalać zdobyte wcześniej wnioski. To wartościowa propozycja dla osób, które chcą nauczyć się większego spokoju, świadomego reagowania na trudne sytuacje oraz budowania równowagi w codziennym życiu..