O co zapytasz człowieka w lustrz...

O co zapytasz człowieka w lustrze? Pytania, które czynią przywódcę

Autor: 

O co zapytasz człowieka w lustrze? Pytania, które czynią przywódcę
O co zapytasz człowieka w lustrze? Pytania, które czynią przywódcę okładka tył
Stron: 240
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: twarda)
Wydawca: Onepress
Cena:
49,00 zł

Dzisiejszy świat błaga o prawdziwych liderów. To jest najlepsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytałem na ten temat. Zawiera mnóstwo dobrych pomysłów prosto od doświadczonych przywódców, a także od tych, którzy dopiero aspirują, by nimi zostać.
John C. Whitehead,
były zastępca amerykańskiego sekretarza stanu, były prezes Goldman Sachs & Co.

Doskonały lider to nikt inny, jak właściwa osoba na właściwym miejscu, zadająca właściwe pytania.

Co myślisz, kiedy obserwujesz prawdziwych liderów - biznesowych, społecznych, politycznych? Sądzisz, że mają wrodzone instynkty, charyzmę i talent do inspirowania innych? Że zarządzanie przychodzi im zupełnie naturalnie? Jesteś przekonany o tym, że najlepsi przywódcy posiadają dar udzielania jedynie właściwych odpowiedzi?

Przestań się oszukiwać. Każdy miewa trudne momenty, okresy zwątpienia i gorszą passę. Sztuka polega na tym, by zadawać odpowiednie pytania!

Oto zwięzły i ciekawy poradnik, dzięki któremu zwiększysz skuteczność w pracy. Jego najważniejszym elementem jest seria kluczowych pytań, zaprojektowanych tak, byś zaczął lepiej kierować swoją firmą i przejął kontrolę nad własną karierą. Książka jest pełna autentycznych historii i cennych wskazówek, które pomogą Ci udoskonalić Twoje umiejętności menedżerskie, utrzymać się na szczycie, zyskać większą pewność siebie i poczuć się jak po szkoleniu u wspaniałego mentora.

 


 

Robert Steven Kaplan - dyrektor wyższego szczebla, profesor w Szkole Biznesowej na Harvardzie i doradca liderów z całego świata. Jest jednym z prezesów Draper Richards Kaplan Foundation, firmy filantropijnej o ogólnoświatowym zasięgu. Zanim podjął pracę na Harvardzie w 2005 roku, był wiceprezesem Goldman Sachs Group, Inc.

Wstęp (11)

1. Wizja i priorytety (19)
Jeśli wiesz, dokąd zmierzasz, dużo łatwiej będzie ci tam dojść

2. Zarządzanie czasem (53)
To, jak spędzasz czas w pracy, powinno bezpośrednio wynikać z Twojej wizji i Twoich priorytetów

3. Pozyskiwanie i wyrażanie opinii (77)
Skuteczni liderzy szkolą swoich ludzi i aktywnie dbają o ich dokształcanie

4. Planowanie sukcesji i delegowanie uprawnień (107)
Wzięcie odpowiedzialności za znalezienie następców w firmie

5. Ocena kierunku, w którym zmierza firma (133)
Miej odwagę, żeby ocenić swoją firmę na czystej kartce papieru

6. Lider jako wzór do naśladowania (159)
Mówienie o tym, w co naprawdę wierzysz i co najbardziej cenisz

7. Wykorzystanie potencjału w pełni (185)
Bycie uczciwym wobec siebie

8. Wszystko razem (215)
Praktyka w nabieraniu dystansu

Załącznik (225)

Podziękowania (237)

O autorze (239)

Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też:
Każdy miewa trudne momenty, okresy zwątpienia i gorszą passę. Sztuka polega na tym, by zadawać odpowiednie pytania. Doskonały lider to nikt inny, jak właściwa osoba na właściwym miejscu, zadająca właściwe pytania. Najważniejszym elementem tego zwięzłego i ciekawego poradnika, dzięki któremu można zwiększyć skuteczność w pracy, jest seria kluczowych pytań, zaprojektowanych tak, by Czytelnik zaczął lepiej kierować swoją firmą i przejął kontrolę nad własną karierą. Książka jest pełna autentycznych historii i cennych wskazówek, które pomogą udoskonalić umiejętności menedżerskie, utrzymać się na szczycie, zyskać większą pewność siebie i poczuć się jak po szkoleniu u wspaniałego mentora. Publikacja zawiera mnóstwo dobrych pomysłów prosto od doświadczonych przywódców, a także od tych, którzy dopiero aspirują, by nimi zostać.Personel Plus nz