Aż trudno uwierzyć, że minęła już połowa listopada. Wszyscy powoli zaczynamy snuć świąteczne plany, a dzieci już odliczają dni do pierwszego grudniowego święta. Mowa oczywiście o Dniu Świętego Mikołaja, który wypada jak co roku 6 grudnia. W tym wyjątkowym okresie, gdy Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, powoli więc rozglądamy się za idealnym prezentem dla najmłodszych. Dlatego w dzisiejszym artykule, proponujemy idealne książki na prezent dla dzieci, które otworzą im drzwi do krainy wyobraźni, rozwiną umiejętności i pasje. Zapraszamy do lektury! 

 

1. Sekretna księga Świętego Mikołaja

Sekretna księga Świętego MikołajaZacznijmy od tytułu, którego nie może zabraknąć w tym zestawieniu. Sekretna księga Świętego Mikołaja to świetny prezent dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, który warto podarować jeszcze przed 6 grudnia. A dlaczego? Już wyjaśniamy! To przepełniona magią opowieść, która opowiada o reakacji pingwinów na nieznany dotąd przedmiot. Zmęczony pracą Święty Mikołaj zasypia w swoich saniach w czasie lotu, a renifery pozwalają sobie na akrobacje, przez co zmieniają kurs podróży. Wtedy właśnie Mikołajowi wypada księga, w której miał zgromadzone listy z życzeniami napisane od dzieci. Ląduje ona na biegunie południowym, wśród zgrai pingwinów, które ochoczo oglądają zapiski i budują ze śniegu zabawki znajdujące się na rysunkach. Opowieść pokazuje dzieciom, że warto cieszyć się z małych rzeczy i doceniać szczęśliwe chwile. Do książeczki dołączony jest mały czerwony notes symbolizujący zgubioną księgę, w którym mały czytelnik może sam narysować swój wymarzony prezent i napisać list do Świętego Mikołaja. 

 

 

2. Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też

Sekretna księga Świętego Mikołaja

To najnowsza książka z serii o Pinku - małym włochatym stworze, który ma nos z futerkiem, jedno ucho spiczaste, a drugie okrągłe. Jest trochę nieśmiały i nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje jest właściwe. Pinka spotykają takie same przygody i problemy jak nasze dzieci. Niebieski potworek boi się swoich słabych stron, gdyż jeszcze nie wie, że powinien je zaakceptować. Książka Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też uczy nie tylko stawiać swoje granice, ale mówi też o tym, że warto mieć własne zdanie. Porusza temat świadomych decyzji, a także tego, aby nie przejmować się opiniami innych. To także świetna lektura, która uczy odpuszczać oraz przyjmować odmowę innych osób. W książce znajduje się 16 rozdziałów, a każdy z nich zakończony jest zadaniami, które pozwalają jeszcze bardziej zrozumieć temat. Jeśli poszukujecie inspirującej historii, przekazującej cenne wartości najmłodszym - Pink i jego przyjaciele doskonale sprawdzą się jako prezent na Mikołajki. Poniżej możecie sprawdzić pozostałe, książeczki z serii o włochatym potworku. 

 

Okładka - Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też - Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra

(druk)

29.18 zł 44.90 zł (-35%)

(35,92 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też - Urszula Młodnicka, Agnieszka Magdalena Waligóra

(druk)

28.74 zł 44.90 zł (-36%)

(26,94 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też  - Urszula Młodnicka, Agnieszka Magdalena Waligóra

(druk)

29.18 zł 44.90 zł (-35%)

(26,94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

 

3. Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa

Budowa Twojego ciala. Co czym jest i jak działaTo propozycja, która z pewnością spodoba się niejednemu maluchowi. Autorką książki jest Róża Hajkuś - specjalista pediatrii, która postanowiła wytłumaczyć dzieciom w zabawny sposób, jakie organy posiada każdy człowiek i za co są one odpowiedzialne. W książeczce znajdziemy dialogi pomiędzy narządami, które dywagują nad tym, które z nich jest najważniejsze. To humorystyczna opowieść o sercu, płucach, tarczycy, jelitach czy mózgu. Organy pełnią tutaj rolę narratora, dzięki czemu książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Z pewnością nie znajdziemy w niej nudy czy trudnych naukowych terminów. Jeśli pojawia się trudniejsze nazewnictwo, od razu jest wyjaśnione przez autorkę. Dopełnieniem treści są ciekawe grafiki i oryginalne ilustracje poszczególnych narządów, kształtem i formą zbliżone do rzeczywistych. To świetna książka dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat, która opowiada o ludzkim ciele z zupełnie innej perspektywy i w bardzo ciekawy sposób. 

 

 

4. RL9, czyli Lewandowski. Najlepsi piłkarze świata

RL9, czyli Lewandowski. Najlepsi piłkarze świataJeśli Twoje dziecko kocha piłkę nożną i Roberta Lewndowskiego, wybierając taki prezent na Mikołaja, trafisz w dziesiątkę. Autor książki Tom Oldfield, anagażuje się w przedsięwzięcia, które inspirują i motywują dzieci na drodze do sukcesów piłkarskich. To książka opowiadająca o początkach kariery jednego z najlepszych napastników na świecie, o tym kim byli jego rodzice, a także o klubach sportowych, w których doskonalił swoje umiejętności. W książce czytamy o porażkach i sukcesach Roberta Lewandowskiego. Lektura pokazuje drogę, jaką przeszedł Lewy, nim stał się uznanym na świecie futbolistą. Robert ćwiczył od dziecka, kiedy tylko miał czas. Był zdeterminowany, cierpliwy, odważny i uparcie dążył do wyznaczanych sobie celów. To niesamowita historia sportowca, która jest źródłem inspiracji dla dzieci i pokazująca, że warto walczyć o swoje marzenia. Zapraszamy też do zapoznania się z ofertą pozostałych książek z serii "Najlepsi piłkarze świata", w której znajdują się historie takich piłkarzy jak Leo Messi czy Ronaldo

 

Okładka - CR7, czyli Ronaldo. Najlepsi piłkarze świata - Matt & Tom Oldfield

(druk)

18.84 zł 29.90 zł (-37%)

(17,94 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - Leo Messi. Najlepsi piłkarze świata - Matt & Tom Oldfield

(druk)

18.84 zł 29.90 zł (-37%)

(17,94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

 

5. Trening intelektu dla dzieci. Wydanie II

Trening intelektu dla dzieci. Wydanie II Paulina MechłoTo książka, która wpiera u dzieci spostrzegawczość, koncentrację, uwagę oraz kreatywne myślenie. Każdy rodzic wie, że rozwój intelektualny jest niesamowicie ważny. A co może bardziej pobudzać neurony niż wciągające zagadki i łamigłówki? W książce Pauliny Mechło Trening intelektu dla dzieci. Wydanie II znajdują się 123 ćwiczenia, które rozwiną u Twojego dziecka umiejętność kojarzenia faktów oraz zapamiętywania. Dzięki ćwiczeniom łatwiej będzie mu się przygotować do klasówki czy wyciągnąć wnioski z analizy. Zadania łączą proces myślowy z koordynacją ruchową, poprzez kolorowanie czy rysowanie. W książce znajdziemy również łączenie sylab, wymyślanie nazw, liczenie czy czytanie ze zrozumieniem, które mają za zadanie wzmocnić intelekt małego odbiorcy. To doskonała propozycja prezentu na Mikołaja dla dzieci, które uwielbiają rozwiązywać zagadki. Poniżej znajdziecie jeszcze inne książki autorki, w których mały móżdżek pomaga dzieciom trenować uwagę, kreatywność czy koncentracje. 

 

Okładka - Trening ciiiiszy dla dzieci - Paulina Mechło, Magdalena Karpińska

(druk)

25.14 zł 39.90 zł (-37%)

(23,94 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - Trening superkreatywności dla dzieci - Paulina Mechło, Olga Geppert

(druk)

25.14 zł 39.90 zł (-37%)

(23,94 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - Trening superkoncentracji dla dzieci - Paulina Mechło, Magdalena Karpińska

(druk)

23.31 zł 37.00 zł (-37%)

(22,20 zł najniższa cena z 30 dni)

 

 

Wybierając z naszej oferty książki na Mikołaja, sprezentujesz nie tylko radość, ale i ważną lekcją, która pozostanie z dzieckiem na dłużej. Zaproponowane książki dla dzieci to nie tylko fantastyczne historie, ale i narzędzia wspierające rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny, które pomagają młodym ludziom lepiej zrozumieć siebie i otaczający ich świat. Są to tytuły, które mają realny wpływ na rozwój dzieci, inspirując je do myślenia, odkrywania i marzenia. Zapraszamy do skorzystania z oferty, gdzie każda książka to nie tylko prezent na Mikołaja, ale także inwestycja w rozwój i szczęście Twojego dziecka.