W dzisiejszym dynamicznym świecie sprawny umysł i umiejętność spostrzegawczości jest nie tylko przydatna, ale wręcz niezbędna. Poznajcie nową książkę „Trening spostrzegawczości dla dzieci” , którą napisałyśmy z  Magdaleną Karpińską. Książka stanowi idealne narzędzie, pomagające dzieciom rozwijać tę umiejętność w sposób angażujący i przyjemny. Zawarte w naszej książce ćwiczenia na spostrzegawczość dla dzieci są skonstruowane tak, aby zwrócić uwagę na kluczowe aspekty spostrzegawczości i innych funkcji poznawczych, takich jak na przykład uważność i pamięć.

Rozwijanie Spostrzegawczości u Dzieci

Jednym z głównych celów treningu jest rozwinięcie u dzieci umiejętności dostrzegania różnic i podobieństw oraz skupienie się na różnorodności. Dzięki temu młodzi Czytelnicy nie tylko poprawiają swoją zdolność koncentracji, ale również przygotowują się do dalszej nauki, zwłaszcza w zakresie czytania, matematyki, a także programowania. Jeśli, więc poszukujesz książki na spostrzegawczość, gdzie zabawy są kreatywne i interesujące dla dzieci, wybierz tę, która oferuje szeroki wachlarz zadań stawiających przed nimi różnorodne wyzwania. Bo najlepiej uczymy się poprzez zabawę.

 

Sprawdź również:  Jak ćwiczyć koncentrację u dzieci? Poznaj książkę Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej


Kreatywne i Edukacyjne Zadania

Pomysły na zadania są wyjątkowo ciekawe i zróżnicowane. Przykładowe ćwiczenia, takie jak narysowanie lustrzanego odbicia podanego wzoru, dopasowywanie kształtów do figur czy nakierowanie postaci na bezpieczne lądowanie, sprawiają, że dzieci angażują się w zabawę, jednocześnie ucząc się nowych umiejętności. Każde z tych zadań rozwija zdolności analityczne i przestrzenne, co jest niezwykle wartościowe w rozwoju młodego umysłu.

 

Okładka - Trening spostrzegawczości dla dzieci - Paulina Mechło, Magdalena Karpińska

(druk)

24.43 zł 34.90 zł (-30%)

(20,94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Struktura Książki i Stopniowanie Trudności

Ta książka na spostrzegawczość dla dzieci zawiera aż 121 ćwiczeń, co gwarantuje długie godziny twórczej zabawy i nauki. Zadania podzielone są na różne stopnie trudności, co pozwala na stopniowe podnoszenie poziomu wyzwań i dostosowanie ich do wieku oraz umiejętności dziecka. Dzięki temu każdy mały Czytelnik może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, a trudniejsze zadania stanowią motywację do dalszego rozwoju.

 

Nagroda za Wysiłek

Na końcu książki "Trening spostrzegawczości dla dzieci" znajduje się dyplom, który dzieci mogą wyciąć z książki oczywiście po ukończeniu wszystkich ćwiczeń na spostrzegawczość. Taki system nagród jest świetnym sposobem na motywowanie młodych Czytelników do kontynuowania pracy i dążenia do celu. Dyplom jest nie tylko pamiątką, ale również dowodem na zdobyte umiejętności i wytrwałość.

 

Trening spostrzegawczości dla dzieci Autorzy: Paulina Mechło, Magdalena Karpińska


Korzyści dla Rodziców i Dzieci

Książka nie jest tylko narzędziem edukacyjnym dla dzieci, ale również fantastyczną metodą na wspólne spędzanie czasu z rodzicami i dziadkami. Dorosłym daje okazję do wzmocnienia więzi z dzieckiem poprzez wspólne wykonywanie zadań. Dla wielu rodzin jest to również świetny sposób na zorganizowanie twórczej i edukacyjnej rozrywki, która łączy pokolenia. Trening spostrzegawczości dla dzieci może być i jest także wykorzystywany podczas godzin wychowawczych jako forma relaksująca dzieci i młodzież.

 

Zainspiruj się:  Co zrobić, kiedy dziecko nie chce chodzić do szkoły?


Trening spostrzegawczości poprzez zabawę to nie tylko skuteczna metoda nauki, ale również źródło radości i satysfakcji. Książka, która oferuje aż 121 różnorodnych ćwiczeń na spostrzegawczość dla dzieci, jest doskonałym narzędziem do rozwijania umiejętności percepcyjnych dzieci. Z podziałem na różne stopnie trudności i motywującym dyplomem na końcu, stanowi świetną propozycję dla każdej rodziny, która chce połączyć naukę z zabawą. Jeśli szukacie książek na spostrzegawczość dla dzieci lub takich, które będą rozwijać procesy poznawcze młodych Czytelników, zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi tytułami serii z Móżdżkiem.