Dzień Matki to doskonała okazja, aby wyrazić naszą wdzięczność i docenić nasze mamy. Wybierając prezenty związane z książkami, dajesz mamie nie tylko inspirację, ale również możliwość rozwoju osobistego. W Polsce Dzień Matki obchodzimy co roku 26 maja. Jeśli szukasz prezentu, który będzie jednocześnie oryginalny, inspirujący i wartościowy, księgarnia psychologiczna Sensus proponuje doskonałe książki o motywacji, kobiecości lub mindfulness, które z pewnością ucieszą Twoją mamę.

 

Książki o motywacji dla Mamy

Dr Joseph Murphy to autor pierwszej propozycji Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości. Jeśli szukasz książki o motywacji, to ta trafia w sedno! Książka odpowiada na kluczowe pytanie: dlaczego jedni wiodą życie pełne przepychu i bogactwa, a inni zderzają się z biedą i ubóstwem. Jak to jest, że niektórzy są niesamowicie pewni siebie, a inni kompletnie nie mogą uwierzyć w swoje możliwości? Odpowiedź jest prosta, a dotyczy podświadomości. Joseph Murphy uważa, że nasze porażki i sukcesy zależą właśnie od tego konstruktu. Wystarczy, że zaprogramujemy swój umysł, aby myślał pozytywnie o nadchodzących wydarzeniach i kreował takie wyobrażenie przyszłości, jakie sobie wymarzyliśmy. W książce Joseph Murphy odkrywa skuteczne zasady afirmacji i pomaga wykorzystać drzemiący w nas potencjał.

 

 

Kolejną propozycją jest książka Sztuka świadomego życia, którą napisał nieoceniony Bob Proctor wraz z Sandrą Gallagher. Bob Proctor to autor i nauczyciel skupiający się na nauce Prawa przyciągania. Niniejsza pozycja pozwala zrozumieć, dlaczego często podążamy drogą, na końcu której nic na nas nie czeka. Niektórzy uważają, że są ofiarami zewnętrznych zdarzeń, na które nie mieli wpływu, lecz ta książka pokazuje, że zawsze mamy wpływ na to co nas spotyka. Z pomocą tego podręcznika czytelnik przekonuje się o swoich zdolnościach i zaczyna umiejętnie z nich korzystać. Bob Proctor wskazuje, jak nie powielać utartych błędnych schematów, a jak zmienić swoje nastawienie, co pomoże nam łatwiej osiągać cele!

 

 

 

Jeszcze jeden krok to publikacja, od której nie można się oderwać. Ta książka o motywacji umacnia w przekonaniu, że aby osiągnąć cel, nieważne czy jest to bogactwo, kariera zawodowa czy romantyczna relacja, wystarczy doskonale opracowana mapa drogowa. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi Ed Mylett, który w swoim podręczniku pokazuje jak połączyć silne pragnienie z konstruktywnym działaniem. Autor daje czytelnikowi strategie, które przybliżają go do wymarzonego życia. Naucza, jak wyznaczać cele możliwe do osiągnięcia, jak właściwie zarządzać czasem, jak wyrabiać w sobie codzinne nawyki i przyzwyczajenia, które w dłuższej perspektywie bezpośrednio wpływają na sukces. Niezależnie jakiej dawki inspiracji potrzebuje Twoja mama, ta książka o motywacji będzie doskonałym wyborem!

 

 

Trening uważności dla mamy - książki o mindfulness

Orina Krajewska, to nie tylko dla wielu znana aktorka, ale także pisarka. Jej książka Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia jest doskonałą propozycją na prezent na Dzień Matki. Wypowiada się w niej wielu specjalistów, naukowców, terapeutów i lekarzy na temat tego jak poprawić jakość swojego życia. W książce Oriny Krajewskiej czytelnik ma możliwość wykonania krótkich ćwiczeń, dzięki którym poznaje lepiej swoje emocje, rozumie swoje reakcje, odruchy i nabywa cenną wiedzę o tym, jak ciało nierozerwalnie połączone jest z umysłem. Orina Krajewska na podstawie wypowiedzi ekspertów, pokazuje w swojej książce, jak zatroszczyć się o siebie, jak lepiej sypiać i jak dbać o swoją psychikę. Niesamowicie inspirująca lektura, która podarowana jako prezent z pewnością stanie się wyrazem czułości, opieki i miłości do Twojej mamy. 

 

 

Mindfulness w związku. 25 nawyków, które zwiększają intymność, pielęgnują bliskość i pogłębiają więzi S.J. Scott, Barrie Davenport - okladka książkiTo doskonała propozycja, która pokazuje, jak ważna jest uważność w związku. Poznaj Mindfulness w związku. 25 nawyków, które zwiększają intymność, pielęgnują bliskość i pogłębiają więzi. Książki o mindfulness zgłębiają wiedzę o tym, jak poprawić swoją koncentrację, jak się wyciszyć i skupić się na tym co tu i teraz. A gdyby tak przenieść te wszystkie aspekty na relacje z partnerem? Ta książka jest drogowskazem do tego, jak pielęgnować miłość w związku i co robić, aby relacja mimo upływu lat wciąż była pełna bliskości, empatii i zrozumienia. W książce zawarto 25 technik, które umocnią więź z ukochaną osobą, wpłyną na jakość komunikacji i zwiększenie świadomości obecności drugiej osoby. Szukając prezentu na Dzień Matki, postaw na książki o minfulness, które mogą wesprzeć Twoją mamę w tworzeniu najlepszych relacji, jakie tylko miała. 

 

 

Trzecią w niniejszym zestawieniu książek o mindfulness jest pozycja Odpocznij. 5 życiowych lekcji dla zabieganych, przepracowanych i zestresowanych. To doskonały prezent dla mamy, która żyje w ciągłym biegu. To książka, która uczy odpoczywać i umówi o tym, jak ważny jest odpoczynek. W świecie pełnym stresu, przepracowania, gonitwy myśli, spotkań, projektów, podróży służbowych, obowiązków domowych, niesamowicie cenną umiejętnością w dzisiejszych czasach jest po prostu zatrzymanie się. Dzięki tej książce, Twoja mama odkryje jak ważne jest zwolnienie tempa, wzięcie głębokiego oddechu...  aby mogła osiągać sukcesy z jeszcze większą satysfakcją i zadowoleniem. Autorka mówi o tym, aby nie bać się rozmawiać z samym sobą, zaakceptować siebie i łagodnie podchodzić do własnych słabości. 

 

 

W Dniu Matki postaw na książki o kobiecości

Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety. Wydanie 2 to niezwykła książka o tym, jak ważne jest pielęgnowanie relacji samą sobą. Książka o kobiecości i poradnik w jednym, pokazujący, że jeśli chcemy być kochane i doceniane przez innych, w pierwszej kolejności musimy być takie dla samych siebie. Osobiste wyznania Autorki prowadzą czytelniczkę drogą, dzięki której odkryje, jak być dla siebie życzliwą, ciepłą i serdeczną. To książka o kobiecości, która pokazuje jak wzmocnić poczucie własnej wartości i pokochać siebie samą. Na kartkach tej interesującej i kobiecej lektury, spisano wartości i wyznania, które każdej kobiecie pomogą zbudować trwały, szczęśliwy i najważniejszy związek - związek z samą sobą. 

 

 

 

Podążając dalej tą tematyką, kolejną świetną książką o kobiecości, która przypadnie do gustu każdej mamie jest CUD-owna kobieta, czyli jak odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy. Dowiemy się z niej jak te 3 wymiary wpływają na osiągnięcie szczęścia w życiu kobiety. Autorka wskazuje na życie rodzinne oraz zawodowe i daje praktyczne wskazówki z dziedziny rozwoju osobistego czy duchowości jak czerpać radość z otaczających zdarzeń. Ta lektura uświadamia, że każda kobieta może uzyskać harmonie i szczęście, jeśli tylko tego zechce. To książka o kobiecości, dedykowana wszystkim kobietom, bo każda jest CUDOWNA i zasługuje na miłość, czułość i dobroć w swoim życiu. 

 

 

 

Ostatnią już pozycją w tym zestawieniu jest Nieposkromiona. Bestsellerowa książka autorki Glennon Doyle, mówiąca o wartości i sile kobiet. To opowieść o odwadze, wierzę w siebie i odzyskiwaniu wolności. Książka o kobiecości, mówiąca o barierach jakie świat narzuca kobietom, o normach, które zostały przyjęte przez społeczeństwo i których kurczowo należy się trzymać. Bo co? Bo tak trzeba? DOŚĆ! Ta książka pokazuje, jak przełamywać bariery nie zważając na to "co należy", "co powiedzą inni" "co muszę", a skupić się na tym "czego chcę", "co zrobię" i "co mogę". W książce znajdziemy zbiór szczerych przemyśleń, które wręcz popychają do działania i odzyskania swego życia na własnych zasadach! 

 

 

Nieważne czy wybierzesz książke o motywacji, mindfulness czy kobiecości, dołącz do prezentu na Dzień Matki kwiaty i życzenia. Niezależnie od tego, czy wyrazisz swoją miłosć słowami czy podarunkiem, spraw aby tego dnia poczuła się wyjątkowo!

Miłego wspólnego świętowania życzy redakcja Sensus💚