Gdy nadchodzą święta, wielu z nas zastanawia się: "Co byłoby idealnym prezentem świątecznym?" No cóż... klucz to trafić w gust obdarowanej osoby! Jeśli więc nie masz pomysłu na prezent, dziś podpowiemy jaka książka na prezent będzie najlepsza! Szukając wyjątkowego upominku, warto postawić na coś, co nie tylko bawi, ale i inspiruje. W księgarni Sensus znajdziesz szeroki wybór tytułów, które sprawdzą się jako dobra książka na prezent dla każdego – zarówno dla mężczyzn, dla kobiet i dzieci. Warto zastanowić się, co najbardziej ucieszy obdarowywaną osobę. Czy to będzie poradnik, a może książka psychologiczna? Dziś zaproponujemy Ci książki, które trafiają w różnorodne gusta i zainteresowania. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Nasze propozycje ciekawej książki na święta

Wybór doskonałego prezentu pod choinkę może być prawdziwym wyzwaniem, ale gdy zdecydujesz się na książkę, otwierasz drzwi do świata niezwykłych historii i wiedzy. Ciekawa książka to taka, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale także rozszerza horyzonty i prowokuje do myślenia. Podczas wybierania książki warto pamiętać o zainteresowaniach i pasjach obdarowywanej osoby. Jeśli szukasz książki, która łączy w sobie fachową wiedzę i skłania do refleksji, z pewnością będzie to "Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia" autorstwa Adama Zemełki. W książce na czytelnika czeka 100 rozdziałów, które mają za zadanie pomóc w przebudowie utrwalonych przez lata negatywnych mechanizmów myślenia. To doskonały prezent dla tych, którzy rozpoczynają pracę nad sobą, a także dla wszystkich, którzy chcą wspierać innych w rozwoju.

 

Drugą niezwykle ciekawą propozycją jest bestsellerowa książka dr Agnieszki Kozak, Roberta Bieleckiego i Marcina Rzeczkowskiego "Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie". To propozycja kierowana do rodziców, opiekunów czy pedagogów, która pokazuje jak wesprzeć młodego człowieka w drodze ku dorosłości. To świetny poradnik po świecie nastolatka, który mówi m.in. o tym, jak rozmawiać, wspierać i wzmacniać poczucie wartości młodego człowieka. W książce poruszane są takie problemy jak: zakochanie, depresja, uzależnienia, Internet czy samookaleczenie.

Okładka - Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia - Adam Zemełka

(druk)

38.35 zł 59.00 zł (-35%)

(37,76 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie - Agnieszka Kozak, Robert Bielecki, Marcin Rzeczkowski

(druk)

35.94 zł 59.90 zł (-40%)

(38,34 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Kalendarz - prezent dla najbliższych na święta 

Jednym z absolutnie najlepszych prezentów będzie kalendarz na nadchodzący rok. Kalendarz jest niezwykle praktycznym prezentem. W codziennym życiu każdy z nas ma wiele planów, spotkań i terminów do zapamiętania. Kalendarz pomaga w organizacji czasu, umożliwiając zaplanowanie i zarządzanie osobistymi i zawodowymi obowiązkami. To wyjątkowy prezent, który będzie używany przez cały rok. Dlatego też zwracamy uwagę na Kalendarz Create Yourself 2024 od dr Mateusza Grzesiaka. Przyjmuję on formę rozwojowego podręcznika, który pozwala nam każdego dnia, krok po kroku, dokładnie przyglądać się różnym aspektom naszego życia. Każdy miesiąc w kalendarzu skupia się na innym temacie - luty koncentruje się na motywacji, maj poświęcamy na dbanie o wygląd, natomiast lipiec jest czasem, kiedy zwracamy uwagę na naszą duchowość.

 

Dla młodszych odbiorców oryginalnym prezentem będzie Pinkowy Kalendarz 2024. Niebieski stworek z serii o Pinku, tym razem pokazuje dzieciom najważniejsze według niego daty, takie jak rozpoczęcie kalendarzowej wiosny, Dzień Matki czy Pierwszy dzień szkoły. Prosi również, aby młody czytelnik zaznaczył swoje najważniejsze momenty (na przykład dzień, w którym ma urodziny). Taki kalendarz to zdecydowanie świetny prezent na święta dla najmłodszych.

 

Okładka - Kalendarz Create Yourself 2024 - Mateusz Grzesiak

(druk)

Okładka - Pinkowy kalendarz 2024 - Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra

(druk)

19.43 zł 29.90 zł (-35%)

(19,43 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Najlepsze książki dla dzieci pod choinkę

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który w dzieciach budzi nie tylko radość i oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, ale też rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata. Książka pod choinkę dla dziecka to nie tylko prezent pełen barwnych obrazów i fascynujących opowieści, ale też klucz do świata edukacji, rozwoju emocjonalnego i kreatywnego myślenia. W naszej księgarni znajdziesz książki, które łączą wszystkie te elementy. Doskonałym wyborem będą książki z serii o Pinku, które mówią m.in. o tym jak ważne są zdrowe relacje z rówieśnikami, poczucie własnej wartości, odporność psychiczna, a także asertywność i stawianie granic. Te książeczki doskonale sprawdzą się jako prezent pod choinką dla najmłodszych miłośników literatury.

 

Okładka - Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też - Urszula Młodnicka, Agnieszka Magdalena Waligóra

(druk)

29.18 zł 44.90 zł (-35%)

(28,74 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też - Urszula Młodnicka, Agnieszka Magdalena Waligóra

(druk)

29.18 zł 44.90 zł (-35%)

(28,74 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też - Urszula Młodnicka, Agnieszka Magdalena Waligóra

(druk)

29.18 zł 44.90 zł (-35%)

(28,74 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też - Urszula Młodnicka, Agnieszka Magdalena Waligóra

(druk)

29.18 zł 44.90 zł (-35%)

(28,74 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Idealna książka na święta dla kobiety

Szukając książki na prezent dla kobiety, warto postawić na tytuły, które inspirują, motywują i dają przestrzeń do refleksji. W naszej ofercie znajdziesz zarówno poradniki, które pomogą w osobistym rozwoju, jak i inspirujące historie skłaniające do refleksji nad samym sobą. Taka właśnie jest książka Anny Wendzikowskiej "Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju". To lektura, która pokazuje, że warto zatrzymać się i zastanowić czy na pewno zmierzamy w dobrą stronę. Czy to, co myślimy, że nas uszczęśliwia faktycznie nas uszczęśliwia. Autorka podzieliła książkę na rozdziały, a po każdym z nich zadaje pytanie, które zmusza do zastanowienia się. Czytelnicy po jej przeczytaniu mówią, że czują się lżejsi, nabrali dystansu do siebie i świata, a także zrozumieli, że nic nie muszą, a wszystko mogą. To również historia kobiety, która z pewnością zainspiruje niejedną Czytelniczkę.

 

Kolejną propozycją jest książka napisana przez pacjentkę, ale przy wsparciu wielu specjalistów. To "GinekoLOGICZNIE. Poradnik napisany przez pacjentkę, sprawdzony przez lekarki, lekarzy i nie tylko" autorstwa Agi Szuścik. To nie tylko świetna książka dla kobiet (bo również dla mężczyzn :)), ale przede wszystkim o kobietach! A dokładniej o kobiecym ciele... i przede wszystkim zdrowiu! Ten różowy poradnik odpowiada na setki pytań zadawanych w gabinetach ginekologicznych, forach czy mediach społecznościowych. Autorka w jasny i żartobliwy sposób tłumaczy trudne medyczne terminy i zależności w ciele kobiety. To wręcz prezent idealny pod choinkę dla każdej kobiety!

 

Okładka - Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju - Anna Wendzikowska

(druk)

38.35 zł 59.00 zł (-35%)

(37,17 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - GinekoLOGICZNIE. Poradnik napisany przez pacjentkę, sprawdzony przez lekarki, lekarzy i nie tylko - Aga Szuścik

(druk)

44.85 zł 69.00 zł (-35%)

(44,16 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Dobra książka na prezent dla mężczyzny

Wybierając książkę na prezent dla mężczyzny, warto zastanowić się, co go interesuje. Czy preferuje praktyczne porady, czy może szuka życiowej mądrości? Na Sensus znajdziesz książki, które spełniają obie te potrzeby. Dobra książka na prezent dla mężczyzny to taka, która łączy w sobie głębię treści z praktycznym zastosowaniem. W naszej księgarni znajdziesz tytuły, które poruszają ważne tematy życiowe, oferując jednocześnie przemyślenia i rozwiązania. Do takich książek, które z pewnością zostaną z obdarowanym na dłużej, należy "Filozofia sukcesu Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji", która pokazuje siedemnaście zasad szczęśliwego życia i podążania za sukcesem. Szukając idealnych prezentów na święta, warto zwrócić uwagę na książki, które pomagają kształtować pozytywne nawyki i wyznaczać swój cel - tak jak ten tytuł. 

 

Inne wartościowe książki, które świetnie sprawdzą się jako prezent na Święta Bożego Narodzenia dla mężczyzny to z pewnością "Dostatek. Klucz do spełnienia, bogactwa i poczucia szczęścia" autorstwa Deepak'a Chopry. Książka mówiąca o tym, jak przebudować swoją świadomość i przepracować samoograniczenia, by zrozumieć aspekty życia w dostatku. To lektura mówiąca o postrzeganiu pieniądza i bogactwa w różnym tego słowo znaczeniu. Autor pokazuje, jak w odpowiedni sposób zacząć traktować życie zawodowe i uświadamia co cenimy w życiu najbardziej.

 

Okładka - Filozofia sukcesu Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji - Napoleon Hill

(druk)

32.43 zł 49.90 zł (-35%)

(31,94 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka - Dostatek. Klucz do spełnienia, bogactwa i poczucia szczęścia - Deepak Chopra

(druk)

32.43 zł 49.90 zł (-35%)

(31,94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Podsumowując, wybór książki jako prezentu pod choinkę z księgarni Sensus to decyzja, która z pewnością przyniesie radość i zadowolenie. Oferujemy różnorodność tytułów, które zaspokoją najbardziej wymagające gusta, czyniąc z każdej książki nie tylko wyjątkowy prezent, ale rownież wspaniałą przygodę.