ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Do wesela się zagoi

Kolejna cudowna książka ludki. Co tu dużo mówić kocham jej twórczość. Znaczne od szaty graficznej która jest dopracowana w każdym detalu. Od grafik na początku każdego rozdziału które są zależne od tego z czyjej perspektywy jest napisany. Pojawiaja się też przerywnik graficzny w postaci dinozaura, specjalnie dla słodkiej Susi. Jedyne do czego mogę się przyczepić to sposób w jaki zostają oni wargami jest bardzo nadmuchany i w prawdziwym życiu tylko by się pokłócili a chwilę i tyle, a nie opisywali potem jaka to zła nie jest druga osoba, bo ta sprawa jest drobnostką tak naprawdę. Poza tym książka cudowna!!!!

zaczy.tanaolka Maszenda Oliwia

Do wesela się zagoi

Kolejna cudowna książka ludki. Co tu dużo mówić kocham jej twórczość. Znaczne od szaty graficznej która jest dopracowana w każdym detalu. Od grafik na początku każdego rozdziału które są zależne od tego z czyjej perspektywy jest napisany. Pojawiaja się też przerywnik graficzny w postaci dinozaura, specjalnie dla słodkiej Susi. Jedyne do czego mogę się przyczepić to sposób w jaki zostają oni wargami jest bardzo nadmuchany i w prawdziwym życiu tylko by się pokłócili a chwilę i tyle, a nie opisywali potem jaka to zła nie jest druga osoba, bo ta sprawa jest drobnostką tak naprawdę. Poza tym książka cudowna!!!!

zaczy.tanaolka Maszenda Oliwia

Obietnice pod gwiazdami

⋆. 𐙚 ˚𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ,,𝑂𝑏𝑖𝑒𝑡𝑛𝑖𝑐𝑒 𝑝𝑜𝑑 𝑔𝑤𝑖𝑎𝑧𝑑𝑎𝑚𝑖''. 𐙚 ˚ ✯✯✯✯,5/5 Po pierwszym tomie wiedziałam, że chcę wrócić do tej historii, ale nie spodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie drugi raz. Powrót Amy na obóz ma zupełnie inny klimat niż wcześniej. Niby to samo miejsce i ci sami ludzie, ale czuć, że wszystko się zmieniło, szczególnie ona sama. Jest bardziej dojrzała, ale jednocześnie nadal trochę pogubiona i to naprawdę da się odczuć podczas czytania. Najbardziej interesowała mnie oczywiście relacja Amy i Bostona. I powiem tak, raz mnie irytowali, raz im kibicowałam. Momentami byłam zła, momentami rozczarowana, a chwilę później znowu chciałam, żeby im się udało. Ich relacja nie jest idealna i właśnie dlatego wydaje się taka prawdziwa. Zaskoczyła mnie też Trixi. Na początku totalnie nie wiedziałam, o co jej chodzi, ale z czasem zaczęłam ją coraz lepiej rozumieć i finalnie naprawdę ją polubiłam. Książkę czyta się bardzo szybko, styl jest lekki i przyjemny, więc historia po prostu płynie. To nie jest jakaś ciężka lektura, ale ma swoje momenty i potrafi wywołać emocje. Dla mnie to była idealna książka na wieczór, taka, przy której można się wciągnąć, trochę poirytować bohaterami i jednocześnie naprawdę dobrze się bawić. Jeśli lubicie młodzieżówki z relacjami, które nie są idealne, tylko trochę skomplikowane, to zdecydowanie warto sięgnąć po tę historię.

hustawka.books Malarz Michalina

Obietnice pod gwiazdami

💙„Obietnice pod gwiazdami”💙  Sławek Ćwichuła | Young Adult | ocena: 3,5/5⭐ wydawnictwo: BeYa kategoria wiekowa: 14+ „Obietnice pod gwiazdami” to historia z bardzo wyraźnym letnim klimatem 🌙✨, który od razu daje się poczuć. Obóz skautowy nad jeziorem 🏕🌊, las dookoła 🌲🌲 i wieczory spędzane pod rozgwieżdżonym niebem 🌌 tworzą naprawdę wyjątkową atmosferę. Bardzo spodobał mi się właśnie motyw skautingu 🏕, bo szczerze mówiąc, nie miałam wcześniej okazji czytać książki osadzonej w takim klimacie. To coś świeżego i ciekawego. Ogniska 🔥, życie w naturze 🌿, relacje budowane w trochę innych warunkach niż na co dzień. Ten element zdecydowanie wyróżnia tę historię i dodaje jej uroku na tle innych młodzieżówek. Najbardziej polubiłam główną bohaterkę, czyli Amy. Jest bardzo naturalna i łatwo ją polubić. Ma w sobie coś autentycznego i takiego przyciągającego. Dodatkowo totalnie się z nią utożsamiłam przez jej miłość do Olivia Rodrigo 🎧💙, co było dla mnie naprawdę miłym akcentem. Polubiłam też Trixie 🤭. Pomimo jej charakterku jest szalona, energiczna i wnosi do historii dużo życia 🌟. Muszę też przyznać, że największym plusem tej książki jest jej vibe 🌌, bo naprawdę go pokochałam. Ten naturalny klimat lasu 🌲, jeziora 🌊, wieczorów pod gwiazdami ✨🌙 i całego obozowego życia 🏕🔥 jest po prostu cudny i bardzo podkreśla wyjątkowość tej książki! To coś świeżego i innego, bo wcześniej nie czytałam książki osadzonej w takim skautingowym, leśnym klimacie 🌿🌲. Cały pomysł na historię uważam za bardzo oryginalny i zdecydowanie przyciągający uwagę 🌟. Niestety, mimo że klimat totalnie mnie kupił, sama fabuła i styl pisania autora nie do końca do mnie przemówiły na tyle, żebym mogła ocenić tę książkę na 5/5. Zwyczajnie nie poczułam tego czegoś. Mimo to uważam, że „Obietnice pod gwiazdami” mają w sobie coś wyjątkowego ✨ i na pewno znajdą swoich odbiorców, szczególnie wśród osób, które kochają letnie 🌙, klimatyczne historie osadzone blisko natury 🌲🌊. Ocena końcowa: 3,5/5⭐

slowemzakleta Lisiakiewicz Maria

TIME of reveals

"𝑻𝒊𝒎𝒆 𝒐𝒇 𝒓𝒆𝒗𝒆𝒂𝒍𝐬" 5/5⭐ "𝐏𝐞𝐰𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐝𝐧𝐢𝐚 𝐤𝐚𝐳̇𝐝𝐞 𝐳 𝐧𝐚𝐬 𝐰𝐲𝐫𝐮𝐬𝐳𝐲 𝐰 𝐩𝐨𝐝𝐫𝐨́𝐳̇ 𝐝𝐨 𝐰𝐧𝐞̨𝐭𝐫𝐳𝐚 𝐰𝐥𝐚𝐬𝐧𝐞𝐣 𝐝𝐮𝐬𝐳𝐲, 𝐛𝐲 𝐨𝐝𝐧𝐚𝐥𝐞𝐳́𝐜́ 𝐬𝐰𝐨𝐣𝐞 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐧𝐚 𝐬́𝐰𝐢𝐞𝐜𝐢𝐞. 𝐃𝐥𝐚 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐝𝐫𝐲𝐟𝐮𝐣𝐚𝐜𝐲𝐜𝐡 𝐰 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐬𝐭𝐰𝐨𝐫𝐳𝐚𝐜𝐡 𝐦𝐨𝐭𝐲𝐥𝐢, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐞 𝐛𝐨𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐨𝐝𝐧𝐚𝐥𝐞𝐳́𝐜́ 𝐝𝐫𝐨𝐠𝐞̨ 𝐝𝐨 𝐰𝐨𝐧𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐧𝐞𝐤𝐭𝐚𝐫𝐮 𝐳̇𝐲𝐜𝐢𝐚." Do pierwszego tomu nie byłam nastawiona najlepiej. Oceniłam go na 3.5/5 ponieważ się świetnie bawiłam. Ale poza tym? Raczej bez szału. Mimo to z jakiegoś powodu wyczekiwałam drugiego tomu. Byłam ciekawa, jak rozwinie się dalsza akcja.  I powiem tak: nie zawiodłam się. Serio. Przysięgam: O.MÓJ.BOŻE.TO.BYLO.CUDOWNE.OKEJ!? Zacznę może od tego, że książka jest bardzo dobrze napisana i, gdybym nie wiedziała, że ta dylogia to debiut autorki, to nigdy w życiu nie przyszłoby mi to do głowy. Wątek ze stowarzyszeniem TIME był tak poprowadzony, że z rosnącą ciekawością przewracałam strony czekając na jego rozwinięcie. Jeśli jeszcze nie wiecie to jestem zakochana w wątku Found family, a każda historia z dużą ilością tego wątku staje się dla mnie automatycznie powieścia, którą powinnam poznać. Podobało mi się to, jak został on poprowadzony w tej książce. Bardzo widoczne było, że pomimo tego ile się kłócili (czyli sporo) to za każdym razem byli gotowi stanąć za sobą murem. Kolejna kwestia: relacja Aurory i Timothego. Byłam do niej bardzo sceptycznie nastawiona. W drugim tomie staje się ona trochę bardziej poprawna, co nie zmienia faktu, iż nadal jej daleko do takiej dobrej, nietoksycznej relacji. Muszę Wam jednak powiedzieć, że ta dylogia to jedne z niewielu książek z taką relacją, jakie akceptuję i jakie mnie zachwyciły🥹🥹😍😍 To zakończenie... czułam po nim niewyobrażalną pustkę, która wypełniała mnie od środka. Nadal nie wiem, co o nim sadzić. Czy polecam? TAK TAK TAK I JESZCZE RAZ TAK 

@tanczacazksiazkami7 Świrk Zofia