Recepta na dorastanie. Wychowaj dziecko na szczęśliwego nastolatka (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Autorzy:
- Brian Tracy, Alec Forstrom
- Wydawnictwo:
- Sensus
- Wydawnictwo:
- Sensus
- Ocena:
- 5.5/6 Opinie: 2
- Stron:
- 272
- Druk:
- oprawa miękka
- 3w1 w pakiecie:
-
PDFePubMobi
Opis książki
Czytaj fragment
Dzieciństwo i rodzicielstwo — spraw, by były szczęśliwe!
- Rodzinna filozofia, czyli jak ustalić priorytety w relacjach z dziećmi i innymi członkami rodziny
- Budowanie więzi, czyli jak znaleźć czas, poświęcić uwagę i poważnie traktować dziecko
- Wychowywanie, czyli jak sprawić, by dziecko czuło się kochane, akceptowane i cenione
Brian Tracy i Alec Forstrom pokazują w niej, jak warto i należy traktować swoje dziecko, aby zasłużyć na jego miłość i zaufanie. Podkreślają rolę czasu przeznaczonego na kontakt z dzieckiem i korzyści z codziennej komunikacji. Podpowiadają, jak zaangażować się w życie szkolne, ułatwić dziecku odrabianie lekcji i pomóc w odnoszeniu sukcesów. Nie pomijają trudnych kwestii, takich jak zły wpływ kolegów czy problemy z narkotykami. Nie ograniczają się też do pustych sloganów: każda ich sugestia ma odzwierciedlenie w naszej rzeczywistości. Autorzy książki dobrze wiedzą, że wciąż brakuje nam czasu, że często jesteśmy zmęczeni i łatwo się rozpraszamy. Ale wiedzą też, że nie ma na świecie nic ważniejszego niż wychowanie wspaniałego młodego człowieka!
- Wyzwania rodzicielstwa
- Jak postępuje skuteczny rodzic?
- Nauczenie dziecka odpowiedzialności
- Komunikowanie się z dziećmi
- Tworzenie okazji do budowania więzi z dzieckiem
- Szkoła — świat pracy Twojego dziecka
- Jak wychować dziecko tak, aby odnosiło sukcesy?
- Jak uchronić dziecko przed używkami?
- Jak sprawić, żeby dziecko było zawsze pełne energii?
- Życie rodzinne
- Wychowywanie superdziecka
- 25 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedzieli Twoi rodzice
Wychowaj.
O autorze
Brian Tracy to fenomen na skalę światową. Świetnie wykształcony, odnoszący spektakularne sukcesy, charyzmatyczny mówca i motywujący trener. Jest autorem inspirujących książek, które raz po raz podbijają rankingi bestsellerów księgarni Amazon.com, Merlin.pl czy EMPiK.
W Polsce znany m.in. dzięki takim tytułom, jak: Zjedz tę żabę, Punkt zwrotny czy Sposób na sukces. Teraz nareszcie szykuje szturm na listę przebojów w onepress.pl.
Brian Tracy to ekspert w zakresie rozwoju osobistego oraz sukcesu zawodowego, charyzmatyczny mówca, przemawiający co roku do ponad 450 tysięcy osób. Ma rzadką umiejętność prowadzenia szkoleń w sposób, który pobudza słuchaczy do bezzwłocznego wdrażania w praktyce poznawanych technik i wartości.
„Nieważne kim się urodziłeś, ważne kim chcesz zostać”
Brian Tracy
Podobne produkty
-
(NIE)GRZECZNI? (NIE)GRZECZNI?
Monika Janiszewska, Małgorzata Bajko
-
-
-
-
-
Podobne produkty
-
-
Trening intelektu dla dzieci Trening intelektu dla dzieci
Paulina Mechło, Roksana Kosmala
-
-
(NIE)GRZECZNI? (NIE)GRZECZNI?
Monika Janiszewska, Małgorzata Bajko
-
Czujesz tak, jak myślisz Czujesz tak, jak myślisz
Paul Stallard
-
Recenzje (4)
-
granice.pl Justyna Gul
Sposoby na bycie rodzicem
O tym, jak trudno jest - szczególnie współcześnie - wychować dziecko, wie każdy rodzic. Każdy dzień jest nieustanną walką i wyborem pomiędzy sprzecznymi potrzebami, wartościami, pomiędzy tym, co podpowiada rozsądek czy serce, a tym, co chciałoby wymusić otoczenie czy realia życia społeczno-gospodarczego. Czy jednak można pogodzić te wszystkie emocje, żądania, czy można wychować mądre i odpowiedzialne dziecko, które zna granicę pomiędzy tym, co wolno, a tym, co niedopuszczalne, które przedkłada ?być? ponad ?mieć?, które przy tym doskonale potrafi odnaleźć się w pełnym wyzwań świecie?
Pomocą w tym trudnym wychowawczo zadaniu służyć może poradnik autorstwa guru biznesu i motywacji, Briana Tracy`ego, oraz Aleca Forstroma, który zajmuje się badaniem zachowań rodziców. Opublikowana nakładem wydawnictwa Helion książka to nieoceniona pomoc dla każdego rodzica, opiekuna i nauczyciela, wytyczająca ścieżkę wychowawczą, którą warto podążać, która przynosi pożądane rezultaty. Publikacja jest wynikiem ponad dwóch tysięcy godzin badań, przeprowadzonych na przestrzeni dwunastu lat na rodzicach pochodzących z różnych kultur i reprezentujących różne narodowości. W wyniku pracy Forstroma możliwe było opracowanie schematów działania i wyciągnięcie wniosków na temat technik pomocnych w wychowywaniu dziecka. Okazuje się, że nie trzeba stosować skomplikowanych metod, wystarczą proste zasady, opisane przez autorów oraz konsekwencja w ich stosowaniu, by dokonać zmiany w codziennym życiu, by cieszyć się w pełni rodzicielstwem, by nie drżeć przed przyszłością.
Książka składa się z trzynastu rozdziałów, z których każdy odsłania kolejne aspekty pracy wychowawczej, kolejne sfery życia, kolejne płaszczyzny, na których niezbędne staje się dokonanie pewnych modyfikacji zachowań. Każde dziecko jest jak pusta kartka, na której wszyscy przechodnie pozostawiają jakiś ślad ? przypominają autorzy, zwracając szczególną uwagę na to, jakie zapisy się na tej kartce pojawiają. Musimy bowiem uświadomić sobie, jak wielki wpływ wywiera na dziecko otoczenie (w tym i my), jaką krzywdę można nieopatrznie wyrządzić za sprawą działań (bądź ich zaniechania) czy słów. O wyzwaniach, jakie stoją przed rodzicem, czytamy właśnie w pierwszym rozdziale, poznając również trzy czynniki niezbędne do zbudowania poczucia własnej wartości u dzieci. Drugi rozdział poświęcony jest postępowaniu skutecznego rodzica oraz odpowiedzialności wynikającej ze sprawowania władzy. W kolejnych częściach poradnika zapoznamy się z rolą rodzinnej filozofii, przeczytamy o kształtowaniu u dziecka odpowiedzialności, o komunikacji (zarówno ze sobą, jak i z dzieckiem), o szkole czy o używkach i sposobach, dzięki którym można uchronić przed nimi latorośl.
To zaledwie kilka z wielu tematów poruszanych przez autorów w poradniku, który krok po kroku pomaga pokonywać drogę rodzicielstwa, który tłumaczy motywy określonych reakcji, przytaczając stosowną teorię, ale i posługując się przykładami na jej poparcie. Lektura książki Recepta na dorastanie? pomaga wzmocnić, a niekiedy nawet nawiązać czy odbudować relację pomiędzy rodzicem czy opiekunem a dzieckiem. Wskazówki dotyczące tego, jak działać, jak reagować, są niezmiernie przydatne do tego, by można było jednocześnie wyznaczyć granice dopuszczanego zachowania, a z drugiej strony - budować w dziecku poczucie własnej wartości i odpowiedzialności. Tytuł książki sugeruje, iż jej autorzy prezentują sposoby wychowania dziecka aż do wieku nastoletniego, ale tak naprawdę uniwersalne techniki czy proste reguły zachowania każdego człowieka czynią z książki poradnik, który może być stosowany także wobec starszych dzieci, a nawet - wobec dorosłych. -
moznaprzeczytac.pl Anna Szymańska; 2015-11-21
Temat książki – wychowywanie dzieci – chyba nikomu nie jest obcy. Każdy, kto miał styczność z młodym człowiekiem prawdopodobnie zgodzi się, że mądre, uważne kształtowanie osoby jest nie lada wyzwaniem, wymaga sporo zaangażowania, obserwacji, rozwagi, ale również opłaca się jak nic innego na świecie. Istnieje wiele dróg doskonalenia się w sztuce wychowywania, jedną z nich jest z pewnością lektura poradników, których ilość rośnie wraz z zapotrzebowaniem… Do takich książek należy „Recepta na dorastanie. Wychowaj dziecko na szczęśliwego nastolatka.„
Po przeczytaniu książki, jaką proponuje wydawnictwo Helion, sądzę, że cel autorów został osiągnięty. Brian Tracy i Alec Forstrom, napisali przyjemny w odbiorze, praktyczny poradnik dla rodziców – o tym jak postępować z dzieckiem, aby wyrosło na szczęśliwą i odpowiedzialną osobę, ale również jak działać, aby zasłużyć na jego miłość i zaufanie. Pozycja ta składa się z 13 rodziałów:- „Wyzwania rodzicielstwa”,
- „Jak postępuje skuteczny rodzic?”,
- „Rola rodzinnej filozofii”,
- „Nauczenie dziecka odpowiedzialności”,
- „Komunikowanie się z dziećmi”,
- „Tworzenie okazji do budowania więzi z dzieckiem”,
- „Szkoła-świat pracy Twojego dziecka”,
- ”Jak wychować dziecko tak, aby odnosiło sukcesy?”,
- „Jak uchronić dziecko przed używkami?”,
- „Jak sprawić, żeby dziecko było zawsze pełne energii?”,
- „Życie rodzinne”,
- „Wychowywanie superdziecka”,
- „Dwadzieścia pięć rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedzieli Twoi rodzice, gdy Cię wychowywali”.
W mojej ocenie książka ma sporo zalet. Jedną z największych jest przystępny język. Czytając mamy wrażenie, że ktoś nam opowiada te historie, niczym wykład. Wywód jest logiczny, oparty na konkretnych przykładach, wiele rzeczy jest wypunktowanych, najważniejsze zdania są pogrubione, wątki nie przeciągają się w nieskończoność, co znacznie uprzyjemnia percepcję. Wiele osób prawdopodobnie doceni, że specjalistyczne terminy, które się pojawiają są wyjaśniane również w prosty sposób, czytelnik może po prostu sporo się dowiedzieć. Autorzy koncentrują się na praktycznym podejściu – proponują ogólne zasady, jakie pomogą odnaleźć się w roli rodzica, ale i konkretne propozycje metod do pracy z dzieckiem, np. pod podrozdziałem zatytułowanym „Uczenie dziecka skutecznego rozwiązywania problemów” znajdziemy kolejny, „Cztery etapy procesu nazwania problemu”.
Jednocześnie, co również jest dużym plusem, autorzy nie rezygnują z przytaczania ciekawych badań psychologicznych na tematy, o których piszą. Komentowane są obserwacje m.in. Alfreda Adlera, Susie Lamborn, Roberta Rosethala i wielu innych badaczy. Wzmacnia to merytoryczny aspekt książki, którego głównym fundamentem są jednak badania Forstrom’a. W „Osobistej notatce od współautora” pisze on:
„Ta książka to rezultat 2300 godzin badań, które przeprowadziłem w ciągu 12 lat na rodzicach z różnych kultur i mieszkających w różnych miejscach na świecie.”
Co mi się podoba, autorzy książki zwracają sporo uwagi na podstawy – umiejętność słuchania, komunikację, spędzony czas, często wskazują na to, że praca „nad dzieckiem” to w ogromnej mierze praca nad sobą. Jednak nie pozostawiają czytelnika jedynie z tą refleksją, a wskazują obszary do rozwoju i rady dla osób, które muszą godzić te role z innymi (rolami). W związku z tym w książce możemy znaleźć wskazówki do tego jak np. skutecznie organizować czas, czy jak doskonalić umiejętność komunikowania się ze sobą i innymi. Autorzy spełnili moje oczekiwania, choć przydałoby się więcej propozycji praktycznych ćwiczeń. Słowem fajny, rzetelny poradnik, dla każdego, kto ma kontakt z całkiem małym, ale również nastoletnim dzieckiem. Między słowami została zawarta myśl, że to co jest najważniejsze w relacji z dzieckiem to uwaga, dobre słowo, ale przede wszystkim poświęcony czas. -
dlaLejdis.pl Paula Purgał; 2015-11-09
Czy taki twór naprawdę istnieje? Gotowy schemat, proste rady i błogie życie rodzica. To zbyt piękne, by mogło być prawdziwe…
Wychowaj dziecko na szczęśliwego nastolatka. Chciałoby się. Czy ten potencjalny, szczęśliwy nastolatek, nie musi przejść najpierw serii buntu, płaczu i nienawiści do świata? Może tego wszystkiego da się uniknąć, albo chociażby – zneutralizować. Jedno jest pewne. Gotowej recepty na dostanie nie ma! To, co możemy przeczytać w tej książce to rzeczy przydatne. To seria dobrych rad, które powinny wejść w krew każdemu rodzicowi. Nie jest to odkrycie na skale światową. I bardzo dobrze. Nie ma tu miejsca na górnolotne porady i wymysły. Wszystko jest proste, zwięzłe i na pewno nam znane. Wiemy, że powinniśmy doceniać każdy dzień, a jednak tego nie robimy. Wiemy, że powinniśmy zapewniać dziecko o miłości, a jednak o tym zapominamy. Książka „przypominajka”. Takie lektury są o tyle wartościowe, że uzmysławiają pewne rzeczy. Coś jest dla nas oczywiste. Tak bardzo naturalne, że w zasadzie nie wiemy jak to ugryźć. Mam pokazywać dziecku, że go kocham. Jestem rodzicem, więc to chyba normalne? No właśnie. Dziecko to mały, bezbronny stwór, który ma tylko nas. 13 rozdziałów. Napisanych bardzo prostym i trafnym językiem. Czyta się naprawdę szybko i dobrze. Rozdział 9. zasługuje na to, abym o nim wspomniała. Niestety napiszę o jego negatywnym aspekcie. Tytuł brzmi „jak uchronić dziecko przed używkami?”. Znam wielu młodych ludzi. Znam wielu takich, którzy popełniali używkowe błędy. Znam też wielu, którzy takowych nie robili, a dorastali w domach bez miłości. Nie podważam psychologicznej wiedzy samego autora, ale nie mogę zgodzić się z tym, co przeczytałam. Dobre wychowanie, rozmowy o narkotykach, poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Wszystko to brzmi pięknie, ale rówieśnicza presja, starsi koledzy, okres buntu. Mam wrażenie, że to wszystko wychodzi poza ramy „recepty na dorastanie”. Co w tej książce mnie przeraża? To, że podczas jej czytania, miałam wrażenie, że budujemy robota. Ten robot musi odpoczywać, musi być kochany. Odpowiednia ilość jedzenia, nastawienie na sukces. Do tego jeszcze ukierunkowanie na cel i prawie gotowe! Podejście do tematu jest bardzo dobre, ale sama nie wiem czy jego rozwinięcie powinniśmy traktować poważnie. Pewnie kwestie są dla mnie nieco zabawne. Co mam robić, aby moje dziecko miało dużo energii? W tej lekturze możemy się tego dowiedzieć, ale czy nie jest to przesadą? Może nie mnie to oceniać, skoro rodzicem nie jestem. Grupą docelową tej książki chyba jednak tak. Jestem potencjalnym rodzicem, który kiedyś będzie wychowywał swoje dziecko. Nie wiem jednak czy ta książka odrobinę mnie nie wystraszyła. W niej raczej nie ma miejsca na błędy i wyrozumiałość dla samego rodzica. Jeżeli moje dziecko nie będzie energicznym, lubianym, ambitnym dzieckiem to chyba poniosę porażkę… Skądże. Wydaje mi się, że pewne etapy są nieuniknione. Może to podczas tych wszystkich upadków, dzieci uczą się najwięcej?
Przeraża mnie to, że po przeczytaniu tej książki widzę te nadopiekuńcze, najukochańsze i najbardziej troskliwe mamy świata. Te, które nie dają dziecku żyć, bo robią to za niego. Receptę na dorastanie przeczytać naprawdę warto. Z przymrużeniem oka i z uświadomieniem sobie prostoty tej treści. Kochaj, szanuj, wyznaczaj granicę. Dla mnie to kwintesencja tego, co udało mi się przeczytać. Resztę pozostawiam tym bardziej ambitnym. -
nauka-to-tez-sztuka.blogspot.com
Chyba każdy chciałby mieć receptę na wychowanie, czyli swoistą instrukcję obsługi dziecka. Byłyby tam polecenia, typu "kiedy dziecko płacze - daj mu smoczek i podrzuć dwa razy", albo "jeżeli dziecko nie chce jeść marchewki wytłumacz, że to magiczne warzywo, które dobrze działa na cerę – na pewno zje ze smakiem i poprosi o dokładkę" itp. Próbę napisania takiej recepty podjęli Brian Tracy oraz Alec Forstrom.
Autorzy podeszli do tematu nieco inaczej niż ja we wstępie recenzji. Nie dają oni bowiem gotowych rad w konkretnych sytuacjach, bo wtedy ta książka nie miałaby końca! Czytamy więc o odpowiednim podejściu do dzieci – wzajemnym szacunku, cierpliwości i przede wszystkim zrozumieniu. Żeby ta Recepta na dorastanie się sprawdziła, to rodzic musi poświęcić wiele swojego czasu i zacząć traktować dziecko jak partnera, a nie kogoś mniejszego i mniej doświadczonego.
Recepta na dorastanie jest przeznaczona przede wszystkim dla rodziców. Autorzy piszą prostym językiem, nie robią zbyt wielu nawiązań do badań, psychologii, czy rozwoju dziecka. Opowiadają co zrobić, aby latorośl zaczęła nas słuchać! A prawda jest taka, że to my, rodzice, najpierw musimy zacząć słuchać, aby dziecko chciało wysłuchać nas...
Pod koniec książki znajdziemy też 25 "złotych zasad", których powinniśmy się za wszelką cenę trzymać. Te rady są zróżnicowane i dotyczą takich aspektów, jak: wsparcie, empatia, kary, pochwały, emocje, uwaga, koncentracja i wielu innych.
Wiele dowiemy się również o poprawnej komunikacji, wsparciu, motywacji dziecka do pracy oraz jego bezwarunkowej akceptacji. Autorzy nawiązują do życia codziennego i porównują problemy dzieci z podobnymi problemami dorosłych. Dzięki tym porównaniom rodzice łatwiej wczują się w sytuację.Trzeba również zauważyć, że Recepta na dorastanie jest bardzo przejrzysta. Dokładny spis treści i wytłuszczone nagłówki sprawiają, że bez problemu odnajdziemy to, z czym mamy największy problem, bądź to, co nas najbardziej interesuje.
Książkę polecam wszystkim tym rodzicom, którzy są zaniepokojeni zachowaniem swojego (zwłaszcza nastoletniego) dziecka, gdyż ma problemy z nauką, nie rozmawia z rodzicami, bywa nerwowe, ciągle siedzi przed komputerem albo jest niekonsekwentne i ma słomiany zapał. Recepta na dorastanie pokazuje, jak należy postępować z dziećmi – bez względu na wiek! Ja sama czuję się nieco nienasycona, ale tylko dlatego, że książka jest bardzo konkretna. Dodatkowo zawiera sporo przykładów, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Warto również zauważyć, że z książki nauczymy się nie tylko postępować z dziećmi, ale również po prostu z drugim człowiekiem.
Szczegóły książki
- Tytuł oryginału:
- How to Build Up Your Child Instead of Repairing Your Teenager
- Tłumaczenie:
- Joanna Sugiero
- ISBN Książki drukowanej:
- 978-83-246-9664-2, 9788324696642
- Data wydania książki drukowanej:
- 2015-08-25
- ISBN Ebooka:
- 978-83-246-9665-9, 9788324696659
- Data wydania ebooka:
-
2015-08-25
Data wydania ebooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@sensus.pl.
- Format:
- 140x208
- Numer z katalogu:
- 35376
- Rozmiar pliku Pdf:
- 3.1MB
- Rozmiar pliku ePub:
- 3.0MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 3.0MB
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
- Pobierz przykładowy rozdział EPUB
- Pobierz przykładowy rozdział MOBI
- Zgłoś erratę
- Kategorie:
Rodzicielstwo i psychologia dziecka
Spis treści
- Alfred Adler na temat kompleksu niższości dziecka (18)
- Efekt nadmuchania (19)
- Odpowiedzialność władzy (21)
- Poważne cele zaczynają się od świadomych wyborów (22)
- Budowanie piramidy, która pomoże dziecku osiągnąć pełny potencjał (23)
- Zbudowanie fundamentów (24)
- Etapy rozwoju dziecka (26)
- Zależność może być czymś dobrym (27)
- Nachodzące na siebie role rodzica (29)
- Alfred Adler na temat kompleksu niższości dziecka (32)
- Efekt nadmuchania (34)
- Trzy czynniki niezbędne do zbudowania poczucia własnej wartości u dzieci 1:. Bezwarunkowa miłość (35)
- Trzy czynniki niezbędne do zbudowania poczucia własnej wartości u dzieci 2:. Miłość bez zobowiązań (37)
- Trzy czynniki niezbędne do zbudowania poczucia własnej wartości u dzieci 3:. Demokratyczna atmosfera (38)
- Odpowiedzialność władzy (43)
- Pierwsze zachowanie skutecznego rodzica: dokonywanie wyborów i wyuczona umiejętność rodzicielstwa (44)
- Poważne cele zaczynają się od świadomych wyborów (46)
- Drugie zachowanie skutecznego rodzica: budowanie piramidy, która pomoże dziecku osiągnąć pełny potencjał (47)
- Rodzaje potrzeb związanych z bezpieczeństwem (48)
- Bezpieczeństwo w domu (50)
- Zbudowanie fundamentów (52)
- Etapy rozwoju dziecka (53)
- Zależność może być czymś dobrym (54)
- Odrzucenie boli - bez względu na wiek (55)
- Odseparowanie - nie tylko od telefonu (56)
- Wyższe potrzeby - dotarcie na szczyt (58)
- Uzupełnienie piramidy (59)
- Trzecie zachowanie skutecznego rodzica: wysokie i pozytywne oczekiwania; nieumniejszanie wagi oczekiwań (60)
- Góry i doliny oczekiwań (61)
- Czwarte zachowanie skutecznego rodzica: komunikacja i zrozumienie - aktywne słuchanie kontra pasywne słyszenie (62)
- Do tanga trzeba dwojga (63)
- Przyznanie się do winy (65)
- Samoocena (67)
- Wszystko sprowadza się do planowania (69)
- Czy zawsze musi być "wszystko albo nic"? (70)
- Ponowna ocena priorytetów (70)
- Konieczne poświęcenie (72)
- Zrób listę i sprawdź ją dwukrotnie (73)
- Nie możesz zbudować zamku na piasku (74)
- Wyznaczanie granic (75)
- Konsekwencja to podstawa (76)
- Reguła 100% odpowiedzialności (79)
- Odpowiedzialność osobista (80)
- Nauka odpowiedzialnego zachowania (81)
- Naśladowanie "zabawy w obwinianie" (82)
- Pociągnięcie dziecka do odpowiedzialności (83)
- Wzmocnienie - co to jest? (84)
- Jak to działa? (85)
- Sytuacja, w której obie strony są wygrane (87)
- Uniwersalna maksyma (88)
- Uczenie dziecka skutecznego rozwiązywania problemów (89)
- Cztery etapy procesu oceny problemu (89)
- Proste jak abecadło (90)
- Konsekwencja nadal jest kluczem (91)
- Konsekwencje konsekwencji (92)
- Cykle wzmocnienia (93)
- Seria trzech wydarzeń (94)
- Problem z groźbami (95)
- Jak sobie radzić z nieodpowiedzialnością? Metoda pięciu etapów (97)
- Czyszczenie brudnych plam (98)
- Pomysły, które przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego: bezstresowe wychowanie (99)
- Destruktywna krytyka - to też nie działa (100)
- Co zrobić, jeśli zastosujesz destruktywną krytykę? (101)
- Klapsy i dyscyplina (101)
- Odpowiedzialności uczymy się z wiekiem (103)
- Jak komunikujesz się ze sobą? (105)
- Komunikacja to wyuczona umiejętność (106)
- Komunikacja - podstawowa konieczność (107)
- Naucz się słuchać (108)
- Nie prowadź rozmowy, gdy się złościsz (109)
- Sześciu wiernych sług Rudyarda Kiplinga (110)
- Czego nie należy robić? (111)
- Mamo, zobacz! Tato, zobacz! (112)
- Psychologia dotyku (113)
- Nie bądź "panem wszystkowiedzącym" (114)
- Dobra komunikacja to proces, który trwa całe życie (116)
- Prawda na temat quality time, czyli "czasu najlepszej jakości" (117)
- Co zrobić, jeśli straciłeś sporo czasu? (119)
- Czego nie jesteś w stanie odzyskać? (120)
- Czas dla rodziny (121)
- Problem z dawaniem dzieciom skrawków czasu (122)
- Jak znaleźć czas? (123)
- Planuj, ale nie zawsze (124)
- Czas jako wartość stała (125)
- Mądre wykorzystywanie czasu (126)
- Stań na wysokości zadania (128)
- Traktowanie dziecka jak dorosłego (129)
- Wpływ uczestnictwa rodziców (133)
- Zaangażowanie rodziców odgrywa kluczową rolę (134)
- Wzajemne wzmocnienie (136)
- Pierwszy ważny czynnik - środowisko pracy (137)
- Drugi ważny czynnik - umiejętność zarządzania pracą (139)
- Trzeci ważny czynnik (tak, dobrze zgadujesz!) - umiejętność zarządzania czasem (141)
- Czwarty ważny czynnik - wzmocnienie pozytywne (143)
- Piąty ważny czynnik - umiejętności społeczne (144)
- Szósty ważny czynnik - zaangażowanie rodziców (145)
- Ograniczanie szkód (147)
- Marzenie każdego rodzica (151)
- Strach przed porażką (152)
- Pozytywna strona porażki (153)
- Kto jest Twoim bohaterem? (154)
- Zadowolenie z życia (156)
- Zwalnianie z odpowiedzialności (157)
- Zmniejszanie zależności (158)
- Ukierunkowanie na cel (159)
- Poczucie skuteczności (161)
- Uzależnienie dziecka (163)
- Trudna narkotykowa rzeczywistość (165)
- Chowanie głowy w piasek (166)
- Dlaczego dzieci sięgają po używki? (168)
- Co ROBISZ? Pierwsza wskazówka - dawaj dobry przykład (170)
- Druga wskazówka - prezentuj właściwą postawę (171)
- Trzecia wskazówka - określ jasne zasady, których będziesz konsekwentnie przestrzegać (172)
- Czwarta wskazówka - nie rób tego w pojedynkę (172)
- Piąta wskazówka - pamiętaj o swojej pozycji (174)
- Jak stwierdzić, czy dziecko przyjmuje używki albo bierze narkotyki? (175)
- Dziesięciominutowa interwencja (176)
- Czego nie należy robić, gdy dziecko bierze narkotyki? (177)
- Co należy robić, gdy Twoje dziecko bierze narkotyki? (178)
- NAJWIĘKSZY błąd, który możesz popełnić (180)
- Nie rób tego w pojedynkę (181)
- Jak trzymać dziecko z dala od narkotyków - trzy najważniejsze kwestie (182)
- Nadchodzi epidemia (185)
- Nadwaga to NIE JEDYNY problem! (186)
- Korelacja między dietą a zachowaniem (187)
- Pierwszy sposób na zdrowe i pełne energii dziecko (189)
- Drugi sposób na zdrowe i pełne energii dziecko (190)
- Co zrobić, żeby Twoje dziecko zdrowo się odżywiało? (191)
- A co ze szkołą? (193)
- Trzy białe trucizny (193)
- Dieta nie wystarczy! Zacznij się ruszać! (196)
- Ćwiczenia jako forma wspólnej rozrywki (198)
- Przestój (199)
- Jak pomóc dziecku dobrze wypocząć? (200)
- Czas: krytyczny element (203)
- Chroniczny brak czasu (205)
- Określanie priorytetów (206)
- Wskazówki dotyczące czasu (207)
- Przywrócenie zwyczaju wspólnych kolacji (209)
- Czas dla rodziny (210)
- Nowa twarz rodziny (212)
- Jak wychować superdziecko? (215)
- Postanowienie (216)
- Wciąż okazuj dziecku swoje oddanie (217)
- Powtarzaj mu, że je kochasz (218)
- Uśmiechaj się (219)
- Zapytaj je, jak się czuje (220)
- Zapytaj dziecko o opinię (222)
- Pomóż dziecku poczuć się spełnionym (224)
- Świadomie planuj swój czas z dzieckiem (225)
- Fizycznie okazuj czułość (226)
- Naucz się przepraszać za słowa wypowiedziane w złości (226)
- Pomóż mu w odrabianiu lekcji (228)
- Znajdź czas (228)
- Pomóż dziecku nawiązywać przyjaźnie (229)
- Niech zdrowie będzie Twoim priorytetem (230)
- Bądź nauczycielem (231)
- Wyłącz ekrany i znajdź sposób na rodzinną rozrywkę (231)
- Nigdy nie idź spać w złości (232)
Osobista notatka od współautora (9)
Wstęp (17)
Rozdział 1. Wyzwania rodzicielstwa (29)
Rozdział 2. Jak postępuje skuteczny rodzic? (43)
Rozdział 3. Rola rodzinnej filozofii (67)
Rozdział 4. Nauczenie dziecka odpowiedzialności (79)
Rozdział 5. Komunikowanie się z dziećmi (105)
Rozdział 6. Tworzenie okazji do budowania więzi z dzieckiem (117)
Rozdział 7. Szkoła - świat pracy Twojego dziecka (133)
Rozdział 8. Jak wychować dziecko tak, aby odnosiło sukcesy? (151)
Rozdział 9. Jak uchronić dziecko przed używkami? (165)
Rozdział 10. Jak sprawić, żeby dziecko było zawsze pełne energii? (185)
Rozdział 11. Życie rodzinne (203)
Rozdział 12. Wychowywanie superdziecka (215)
Rozdział 13. Dwadzieścia pięć rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedzieli Twoi rodzice, gdy Cię wychowywali (235)
Refleksje na zakończenie (265)
O autorach (269)
Dzieki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
W przypadku usługi "Druk na żądanie" termin dostarczenia przesyłki może obejmować także czas potrzebny na dodruk (do 10 dni roboczych)
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.


Oceny i opinie klientów (2)
(1)
(1)
(0)
(0)
(0)
(0)
6 oceniona przez:
JUSTYNA, 2020-08-16
5 oceniona przez:
pedagog 2015-11-02
więcej opinii