| Dzień dobry! Dobrze, że jesteś! 💚 Czy drzewa mogą być Twoim nowym „farmaceutą”, a lekarz może mógłby na receptę przepisać Ci… spacer po lesie? To nie jest wizja odległej przyszłości, ale rzeczywistość tzw. „zielonych recept”, które stają się uznaną metodą wspierania zdrowia w krajach takich jak USA czy Japonia. Dlaczego medycyna tak poważnie traktuje naturę? Las to potężne, naturalne laboratorium. Wdychanie fitoncydów – lotnych związków wydzielanych przez drzewa – realnie wzmacnia nasz układ odpornościowy i zwiększa aktywność komórek walczących z wirusami. Już nawet chwila spędzona wśród drzew pozwala obniżyć poziom kortyzolu oraz znormalizować ciśnienie krwi. Co więcej, kontakt z bakteriami glebowymi stymuluje wydzielanie serotoniny, działając jak naturalny antydepresant. W świecie zdominowanym przez ekrany i siedzący tryb życia, większość z nas cierpi na „zespół deficytu kontaktu z naturą”. Czas to zmienić i nauczyć się, jak czerpać z lasu to, co najcenniejsze! Mam dla Ciebie coś wyjątkowego. Właśnie ruszyła przedsprzedaż książki „Las na receptę. Opowieść o terapeutycznej roli przyrody w naszym życiu”! Niech będzie to Twój osobisty przewodnik po świecie kąpieli leśnych (shinrin-yoku) i dowiedz jak zamienić zwykły spacer w głęboką, uzdrawiającą praktykę, a zrozumiesz dlaczego „zielone leczenie” to przyszłość współczesnej medycyny. Zamów swój egzemplarz!   Do przeczytania w następnym newsletterze! Z miłością 💚 Ania z Sensus.pl |