ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna n...

ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografii

Autor: 

ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografii
Stron: 163
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Złote Myśli
Cena:
27,90 zł

Jak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię
i radziło sobie z prawidłową pisownią?

Masz mądre, zdolne dziecko

Jeśli przebiegłeś niedbale wzrokiem powyższy nagłówek, to wróć, proszę, i przeczytaj go jeszcze raz w skupieniu, z pełną świadomością znaczenia tych słów. Gdyby czasem Twój wewnętrzny głos odezwał się w tym momencie, próbując podważyć prawdziwość tego stwierdzenia: Tak, ale...", Niezupełnie, bo..." przystopuj go i powiedz stanowczym głosem: Nie ma żadnego ale. Mam mądre, zdolne, wspaniałe dziecko". Jest to chyba najważniejsza prawda, jaką trzeba sobie uświadomić, przystępując do edukacji swojej pociechy.

Dlaczego? Bo każde dziecko jest posiadaczem umysłu o niesłychanych możliwościach. Także i Twoje. To, jak ten potencjał zostanie wykorzystany, zależy głównie od Ciebie. Jeśli pomagając dziecku w nauce, będziesz stosować właściwe metody, sprawisz, że przyswoi ono wiedzę w sposób naturalny i bez większego wysiłku. W przeciwnym wypadku możesz na zawsze zaprzepaścić wewnętrzne zasoby umysłu Twojego dziecka i sprawić, że będzie miało trudności w wielu dziedzinach szkolnych i pozaszkolnych.

ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografii jest kolejną już publikacją Jolanty Gajdy. Poprzednie odniosły ogromny sukces, ponieważ zawarta w nich wiedza jest bardzo praktyczna i użyteczna. W tym ebooku znajdziesz szereg doskonałych porad związanych z nauką poprawnej pisowni. Na 164 stronach znalazły się liczne wskazówki i ćwiczenia służące przede wszystkim nauce ortografii, ale także wspierające ogólny rozwój inteligencji językowej dziecka.

Wszystkie przedstawione w pozycji metody oparte są na najnowszych odkryciach w dziedzinie pracy ludzkiego umysłu i skutecznych metod zapamiętywania. To nowatorskie podejście do nauki ortografii sprawdza się doskonale także u tych uczniów, u których występuje dysleksja, czyli zaburzenia w nauce czytania i pisania. Jestem przekonany, że większość rodziców nie stosuje prezentowanych w ebooku technik i dlatego przyswajanie zasad ortograficznych jest dla wielu uczniów żmudne i nie przynosi oczekiwanych efektów.

Czy chcesz, by twoja pociecha polubiła ortografię? By uczyła się jej z radością i przyjemnością? By szybko były widoczne efekty? Jeśli tak, sięgnij po ABC Mądrego Rodzica Skuteczna nauka ortografii".

 

BONUS: 30-dniowy dostęp do kilku tysięcy
materiałów edukacyjnych dla dzieci.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej >>+

Wraz z zakupionym ebookiem otrzymasz darmowy, 30-dniowy abonament w serwisie edukacyjnym SuperKid.pl prowadzonym przez Autorkę tych publikacji.

To dostęp do kilku tysięcy materiałów edukacyjnych dla dzieci online i do wydruku, w tym:

 •    kolorowanki,
 •    łamigłówki,
 •    bajki i opowiadania edukacyjne,
 •    krzyżówki,
 •    karty pracy,
 •    wesołe ćwiczenia z matematyki,
 •    ćwiczenia z ortografii,
 •    ćwiczenia na kreatywność,
 •    ćwiczenia na spostrzegawczość,
 •    ćwiczenia na logiczne myślenie,
 •    ćwiczenia narozwijanie inteligencji emocjonalnej,
 •    nauka 3 języków obcych
 •    a także wielu innych form aktywności dla dziecka


Dzięki tak bogatym i wartościowym zasobom dostępnym w zasięgu ręki z łatwością zadbasz o wszechstronny rozwój Twojego dziecka, odkryjesz i rozwiniesz jego uzdolnienia a także bez trudu  pomożesz mu w dziedzinach, w których czuje się słabsze. Wesołe, zróżnicowane ćwiczenia sprawią, że dziecko będzie zdobywać wiedzę z radością i entuzjazmem, a matematyka, ortografia i inne dziedziny wiedzy będą wchodzić do głowy gładko i skutecznie :)

Z tej publikacji dowiesz się:

 • Jak wytworzyć atmosferę sprzyjającą szybkie i efektywnej nauce?
 • Jak zmotywować Twoje dziecko, by uczyło się chętnie i bez oporów?
 • Jak nauczyć je samodzielnego dochodzenia do zasad pisowni?
 • Jak sprawić, by przyswoiło sobie bez trudu wyjątki ortograficzne?
 • Jak nauczyć dziecko wytrwałości i konsekwencji w nauce poprawnej pisowni?
 • Jak konstruktywnie wykorzystać błędy, by stały się pomocą w nauce ortografii?
 • Jak stosować powtórki z ortografii, aby proces zapamiętywania był skuteczny?

Unikalna propozycja: WIECZNA GWARANCJA+
Kliknij, aby dowiedzieć się dlaczego zakupy u nas są w 100% bezpieczne.

Jesteśmy pewni jakości wiedzy zawartej w naszych publikacjach. Dlatego udzielamy wiecznej gwarancji. Jeśli zakupiony ebook nie spełni Twoich oczekiwań, będziesz mógł go zwrócić w dowolnym terminie, odzyskując 100% zainwestowanych w niego pieniędzy

Jeśli chciałbyś się przekonać, że nauka poprawnej pisowni nie musi być żmudna i męcząca, że może być fascynującą zabawą dla całej rodziny kup ebooka już teraz. Skorzystaj z przekazanej w nim wiedzy, by jak najszybciej pomóc swojemu dziecku stać się mistrzem ortografii.

 

MASZ MĄDRE, ZDOLNE DZIECKO JEŚLI NAUKA MA BYĆ SKUTECZNA Sprzyjająca atmosfera Motywacja Zanurzenie w języku Samodzielne dochodzenie do zasad METODY NAUKI Emocje i zmysły 1. Angażowanie emocji 2. Wykorzystywanie obu półkul 3. Wykorzystywanie różnych zmysłów Poznawanie zasad i wyjątków Metody mnemotechniczne 1. Kojarzenie znaku graficznego ze znaczeniem 2. Wierszyki i rymowanki 3. Łańcuchowa metoda skojarzeń 4. Metoda wykorzystywania zakładek a) Graficzne prezentacje ortogramów b) Wykorzystanie słów-kluczy 5. Metoda lokacji (domu, trasy) 6. Rysunki METODY POWTÓREK I UTRWALANIA Powtórki nie muszą być uciążliwe Jak przygotować ćwiczenia utrwalające? 1. Ile potrafisz wymyślić? 2. Rozsypanka literowa 3. Krzyżówka 4. Uzupełnianki literowe 5. Uzupełnianki literowe a) Wyrazy b) Całe zdania lub teksty 6. Rozsypany wierszyk 7. Wykreślanka 8. Zabawa w detektywa od czego pochodzi ten wyraz? 9. Dokończ wyrazy 10. Połącz linią odpowiednie sylaby w słowa 11. Poszukiwacz skarbów 12. Rodziny wyrazów 13. Gimnastyka ortograficzna 14. Jedna zasada różne słowa 15. Ortograficzny "Czarny Piotruś" 16. Bob budowniczy 17. Synonimy i antonimy 18. Robimy porządki 19. Słowniczek tematyczny 21. Państwa, miasta 22. Zagadki, skojarzenia 23. Domino 24. Równania ortograficzne 25. Wąż ortograficzny 26. Jedzie chłopina przez wieś 27. Randka w... oj, przepraszam ;-) ortografia w ciemno REAKCJA ZWROTNA NA WYNIK ORTOGRAFICZNA ŚCIĄGA DLA RODZICÓW A. Pisownia wyrazów z "u" Arkusz A1 ("u" na końcu wyrazu) Arkusz A2 (dwugłoska "au" i "eu") Arkusz A3 ("u" na początku wyrazu) Arkusz A4 (końcówka "-un", "-uch", "-utki", "-uś", "-uszek", "-ulec") Arkusz A5 (rysuję rysujesz rysuje rysujemy rysujecie rysują) Arkusz A6 (inne) B. Pisownia wyrazów z "ó" Arkusz B1 ó o ó e ó a Arkusz B2 Arkusz B3 C. Pisownia wyrazów z "ż" Arkusz C1 ż g ż h ż dz, dź, dzi ż s ż z ż ź Arkusz C2 r- l- ł- n- Arkusz C3 D. Pisownia wyrazów z "rz" Arkusz D1 (wymiana "rz" na "r") Arkusz D2 (końcówka "-erz" i "-arz") Arkusz D3 -mistrz -mierz Arkusz D4 ("rz" po spółgłoskach) p- b- t- d- k- g- w- ch- j- Arkusz D5 E. Pisownia wyrazów z "h" Arkusz E1 Arkusz E2 Arkusz E3 Arkusz E4 F. Pisownia wyrazów z "ch" Arkusz F1 ch sz Arkusz F2 -sch- Arkusz F3 ("ch" na końcu wyrazu) Arkusz F4 (inne) ZESTAW ARKUSZY DO WYDRUKU 1. Trzy rodzinki z "ó" 2. Trzy rodzinki z "ch" 3. Trzy rodzinki z "ż" 4. Trzy rodzinki z "rz" 5. Czyja to zguba? 6. Mała zmiana, a tyle znaczy 7. Ni z gruszki, ni z pietruszki 8. Pierwsze będą... znów pierwszymi! 9. Co mają ze sobą wspólnego? 11. Nie pasuje do reszty? A może jednak... 12. Rymowanki 13. Błędy Murzynka 14. Poszukiwania przodków 15. AU!!! 16. Połącz w pary 17. Tyci, tyci, malutki 19. Utwórz rzeczownik 20. Słowo w słowie 21. Co lubi Lucek? 22. Przysłowia ze zwierzętami 23. Przysłowia z "ż" 24. Kto narobił tego bałaganu? 25. Co to za zasada? 26. Równania ortograficzne 27. Która końcówka? 28. Wykreślanka 29. Pozytywne i negatywne 30. Krzyżówka z "ó"

Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też:
Wychowawcze czary-mary. Odzyskaj spokój w domu ...
Thomas W. Phelan PhD, Tracy M. Lewis BA
Cena: 27,00 zł
Młody mistrz programowania. Języki Baltie i Scr...
Agnieszka Borkowska, Paweł Borkowski
Cena: 39,90 zł
Cena: 69,00 zł