Recenzje prasowe
pierwszy poprzedni 1247 1248 1249 1250 1251 ... 1290 następny ostatni

[ < ] [ 6241..6245 ] [ > ]

Życie w stresie. Jak okiełznać lęki

Jeśli czujesz, że tracisz kontrolę nad swoim życiem, gubisz się w priorytetach, a adrenalina rozsadza ci głowę, to może oznaczać, że dopadł cię stres. Trenerka i doradca organizacji w Monachium Nicole Truckenbrodt proponuje w swojej książce kilka środków zaradczych. To techniki rozładowywania i unikania napięcia. Ale także historie innych ludzi, które mają zadziałać niczym przejrzenie się w lustrze. Na końcu rozdziałów znajdują się wskazówki, złote myśli, według których warto postępować. Jeśli łączysz pracę zawodową z obowiązkami rodzinnymi, uważaj na to, aby nie wpaść w pułapkę perfekcjonizmu. Musisz iść na kompromis we wszystkim, co robisz" - radzi autorka. Ale zanim skorzystamy z jej wskazówek, musimy określić poziom naszego stresu i jego przyczyny. Bez obawy, nie jest to proces trudny. Choćby dlatego, że książeczka jest mała i czyta sieją łatwo.

Rzeczpospolita, Izabela Radlińska, 03/2008Ukryta perswazja. Psychologiczne taktyki wywierania wpływu

Perswazja to nie czary. A może? To wciąganie ludzi w Twoją własną grę, to programowanie waszego wspólnego świata, to osiąganie celów w sposób prostszy i niezawodny. Od swoich pierwszych dni wpływasz na innych, robisz to i teraz -- w stosunku do swoich bliskich, współpracowników, klientów. Dlaczego nie zaczniesz biegle władać językiem perswazji?

Trade Marketer, 03/2008Szefologia. Instrukcja obsługi przełożonych

Tyran, egoista, perfekcjonista, a do tego nikogo nie rozumie i równie trudno z nim się porozumieć jak z osobą autystyczną. Taką opinię o swoim szefie ma wielu pracowników, którzy na myśl o nim dostają rozstroju żołądka. Jakie jest najlepsze lekarstwo na szefa J i 11 Walker, psycholog i tzw. łowczyni głów, w książce "Szefologia" nie doradza umizgów, płaszczenia się ani tzw. biernej agresji, czyli niejawnego bojkotowania przełożonych. Nie pomoże też wbijanie szpilek w symbolizującą szefa lalkę wudu. Najlepiej nauczyć się kierować szefem lepiej niż on kieruje tobą" - twierdzi Walker. Na każdego szefa jest sposób. Jeśli go jednak nie znajdziemy, zawsze można zmienić szefa, zmieniając pracę. Można też samemu zostać szefem. Wtedy mamy szansę zostać panem nadgodzin", który mało płaci, ale dużo wymaga, terroryzującym pracowników handlarzem strachu", albo szefem upojonym władzą", który tylko wymaga i rozlicza. Wybór należy do ciebie.

Wprost, ZW, 16/03/2008Jak wychować gospodarne dzieci? Wszystko o tym, co powinny wiedzieć i jak im to wytłumaczyć

Twój malec uważa, że pieniądze wyskakują z bankomatu, w sklepie zaś domaga się kupna rzeczy, które widziało w telewizji Warto od małego uczyć go oszczędzania i pokazać, jak ustrzec się przed wpływem reklam. W książce znajdziesz praktyczne rady i prawdziwe historie, opisane przez rodziców.

CLAUDIA - RODZICE, Marta NowikOgrodnictwo dla bystrzaków

Każdy ma swój pierwszy raz. Niektórzy w... ogrodzie. Im właśnie dedykowana jest książka "Ogrodnictwo dla bystrzaków".

Autorzy Sue Fisher, Michael MacCaskey i Bill Marken już spróbowali i zapewniają, że im więcej dowiadywali się o ogrodnictwie, tym więcej sprawiało im przyjemności. By się przekonać, czy na każdego tak ono działa (czy tylko na bystrzaków...), z książką w ręku ruszamy między rabaty.

Ogrodnictwo..." okazuje się bardzo przejrzystą encyklopedią na temat upraw i pielęgnacji roślin. Przygodę z ogrodem rozpoczynamy od jego rozplanowania, doboru roślin i obramowania działki z pomocą drzew, żywopłotów i krzewów. Schodząc na poziom ziemi, poznajemy rodzaje trawników i roślin okrywowych. Ubarwiamy ogród poprzez uprawę roślin kolorowych i hodowle z nasion.

Gdy już wszystko zacznie rozwijać się, zobaczymy, że ogród to nie tylko miejsce nieustającej pracy, ale także ucieczka od zgiełku, miejsce spotkań towarzyskich. Nim się w niej schronimy, łatwo zorientować się, że już lektura tej książki to przyjemność, płynąca z ciekawego układu poradnika, klarownego języka i humoru. Przyjemność nie mniejsza niż widok rozkwitającego ogrodu...

Dziennik Łódzki, N, 03/2008pierwszy poprzedni 1247 1248 1249 1250 1251 ... 1290 następny ostatni

[ < ] [ 6241..6245 ] [ > ]