Recenzje:
Z twórczością Joe Vitalego miałam styczność po raz pierwszy. Cieszę się, że była to akurat książka „Przebudź się! Odkryj sekret szczęścia i życia pozbawionego problemów”, bo dzięki niej z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po któreś z jego dzieł. Bardzo spodobał mi się jego styl, dlatego książkę pana Vitalego czytałam z prawdziwą przyjemnością, w zawrotnym tempie pochłaniając każde słowo :) Treść niewątpliwie przemawia do czytelnika, zachęcając jednocześnie do tytułowego przebudzenia. Joe Vitale motywuje. To na pewno. W takim układzie jego fenomen zdaje się być całkowicie zrozumiały. Myślę, że zaopatrzenie się we własny egzemplarz tejże pozycji jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż wizyty u psychoterapeuty. I nie chodzi mi tu jedynie o kwestię materialną :) Z tą książką stawienie czoła problemom jest naprawdę możliwe, a co ważniejsze – jak najbardziej wykonalne! To doprawdy intrygująca książka, skłaniająca do wielu przemyśleń i napełniająca nas – odbiorców – pozytywną energią. „Przebudź się! Odkryj sekret szczęścia i życia pozbawionego problemów” to dzieło, z którym powinno, a nawet trzeba się zapoznać! Serdecznie polecam!

przychylnymokiem.wordpress.com 2012-07-09


Bezdomny mężczyzna, który kilka ostatnich lat przeżył na ulicach Dallas, zmienia się w autora bestsellerów, charyzmatycznego mówcę, aktora i w końcu… milionera. Po części dzięki jednej ze swoich książek – „Przebudź się” – która w zamyśle rozwija wątki z jego poprzednich tekstów.
Przebudzony, jak sam siebie nazywa, autor przybliża czytelnikom wizję sukcesu rozłożonego na cztery etapy. Pozwalają one nie tylko sprecyzować cele, lecz także osiągnąć konkretne rezultaty. Podobno wystarczy chcieć. Dla Vitale równie ważne jest działanie, ale podstawą sukcesu pozostaje nastawienie, które przyciąga konkretne dobre i złe wydarzenia. Nieco infantylne podejście aura każe z dystansem traktować zawarte w książce wskazówki. Niemniej w chwilach wypalenia czy porażki „Przebudź się” jako dodatkowy motywator sprawdza się świetnie!

VEGE 2012-07-13


Żadnego problemu nie da się rozwiązać na tym samym poziomie świadomości, na którym powstał - sentencja Alberta Einsteina wprowadza Czytelników w niezwykły świat tej książki. Autor twierdzi, że dotarcie do głębszego poziomu doświadczania - poziomu transcendencji - zapewnia całkowitą wolność od wszelkich problemów. Prowadzi czytelnika przez cztery etapy przebudzenia, które jednocześnie są etapami rozwoju osobistego i w konsekwencji otwierają nieograniczone możliwości kształtowania swojego życia w zgodzie z własnymi pragnieniami.

21. wiek 2012-07-01


Był bezdomnym na ulicach Dallas, spał na schodach poczty, bo miał tam skrytkę pocztową i liczył, że dostanie czek za któryś ze swoich tekstów. Joe Vitale marzył o tym, żeby pisać. Dzisiaj jest autorem bestsellerów, w których dzieli się wiedzą jak przyciągać obfitość. Nazywa siebie przebudzonym milionerem.

W książce „Przebudź się! Odkryj sekret szczęścia i życia pozbawionego problemów” Joe Vitale opisuje cztery etapy, które prowadzą do szczęścia i dobrobytu. Wie, co pisze, bo doświadczył tego wszystkiego we własnym życiu. Odwoływanie się do tych faktów stanowi dużą wartość tej książki. Vitale przekonuje, że jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego życia, jesteś ofiarą. I najpierw trzeba z tej roli wyjść. Wziąć odpowiedzialności za swoje życie, przestać obwiniać los i innych ludzi, tylko poczuć własną moc. To, że samemu kreujemy swoje życie. Co nam zatem przeszkadza w realizowaniu marzeń? Przekonania, których często sami nie jesteśmy świadomi. Autor książki 10 lat pracował nad nimi z własnym coachem. Kiedy uwierzył, że im więcej wydaje pieniędzy, tym więcej zarabia, jego kariera lawinowo się rozwinęła. Dotąd bał się braku gotówki i właśnie jego doświadczał. Jak to zmienić? Etapami.

Moc przyciągania, czyli jak w pięciu krokach osiągnąć wszystko, czego chcesz

1. Dowiedz się, czego nie chcesz

Wiedza na ten temat jest przydatna. Rozejrzyj się po swoim życiu i wypisz rzeczy, sytuacje, okoliczności, których nie chcesz. Te, z którymi pragniesz się pożegnać się na zawsze.

2. Złóż deklarację, czego chcesz

Deklarujesz, czego chcesz. Afirmujesz życie, jakiego chcesz doświadczać. Na tym etapie może się okazać, że nie wiesz tego tak naprawdę. Bez krystalicznej wizji niczego jednak nie osiągniesz. Nadszedł czas na wyznaczenie sobie celu, podjęcia zamiarów.

3. Pozbądź się ograniczających przekonań

To jest oczyszczenie z blokujących myśli. Konieczne, by zacząć przyciągać obfitość. Chcę mieć dużo pieniędzy, mówisz sobie. Ale zaraz pojawia się, ale… jak to zrobić, nie dam rady, to nie dla mnie, zawsze mam pecha, itd. Takie myśli ograniczają cię, sprawiają że zamiary się nie materializują. Trzeba sprawdzić co się gnieździ w podświadomości.

4. „Zwizualizuj” swój cel

Wyobraź sobie końcowy cel. Najważniejszy jest tu aspekt uczuciowy, chodzi o to, żebyś czuł się już tak, jakby się to wszystko o czym marzysz, wydarzyło. Pomoże ci w tym technika wizualizacji albo medytowanie. Masz udawać, że marzenia się już zmaterializowały, to wszystko.

5. Zacznij działać pod wpływem inspiracji

Oznacza to, że trzeba uwolnić się od przywiązania. Swoich potrzeb, uzależnień, pragnień. To czas, żebyś przestał marzyć i poddał się sile wyższej. Nie masz wyrzekać się swoich zamiarów, broń Boże, tylko je „puścić”. A jednocześnie działać. Mimo lęku, odważnie, słuchając swojej intuicji. Zrób ten krok, a Wszechświat zrobi jeszcze kilka. Zdecyduj się na to współdziałanie. Efekty będą zdumiewające, obiecuje Joe Vitale.

Zwierciadło 2012-02-02