Recenzje:
To nie jest książki do poduszki ani do przekartkowania między telewizorem i smartfonem. Jest w niej za dużo do czytania i zrozumienia. Niektórzy twierdzą, że tym, co robimy w swoim życiu najczęściej to manipulowanie innymi. Robimy to świadomie i nieświadomie. W pracy, domu, sklepie, na imprezie. Istnieje nawet coś takiego jak automanipulacja. To kiedy manipulujemy sami sobą. Słowo manipulacja w języku polskim brzydko dźwięczy. Stąd chętniej mówimy o perswazji czy wywieraniu wpływu. Jednak Marek Skała, autor książki ?Manipulacja odczarowana! 777 skutecznych technik wpływu" (Onepress) odczarowuje też to słowo. Wystarczy, że przestaniemy mylić je z kłamstwem. Zaliczyłem już sporo książek związanych z tą tematyką. Ta "czytała mi się najciężej". To komplement, a nie zarzut. "Manipulacja" przypomina bowiem bardziej podręcznik czy nawet swoistą encyklopedię. Pewnie dlatego odłożyłem ją sobie kiedyś na półkę i sięgnąłem po nią dopiero teraz. Takie książki czyta się uważnie i długo, ale pożytek z lektury jest dużo większy. Książka jest świetna. Polecam ją nie tylko osobom żyjącym z namawiania. Zresztą, wszyscy przecież żyjemy z namawiania innych do czegoś. Namawianie to codzienny rytuał. Dodajmy, że jest to rytuał pełen emocji, anie logiki. O tym trzeba pamiętać. Techniki wpływu to jedno, umiejętność dopasowania się do emocjonalnej korzyści to drugie. Bo to emocje rządzą naszym mózgiem. I jeżeli chcemy kogoś przekonać, to musimy zagrać na jego emocjach. Także wtedy, kiedy zmienić coś w swoim życiu - Jeśli chcesz coś zmienić, spowodować, by Twoje życie w jakimś obszarze stało się inne, to wkurzenie, złość czy orientacja są najlepszym ze starterów - pisze Marek Skala. Emocja związana z tym, że ja czegoś sam nie potrafię... że inni potrafią, a ja nie, to świetny i chyba najbardziej polecany element dokonywania zmian. Praktycznie biorąc - jak się nie wściekniesz - to się nie zmienisz. W czasie lektury "Manipulacji" można odetchnąć przy świetnych rysunkach Mleczki, Sawki i Raczkowskiego. Mnie najbardziej przypadł do gustu rysunek Mleczki, w którym pan mówi do dziennikarza: "Jestem człowiekiem głęboko wierzącym. Codziennie w modlitwie rozmawiam z Panem Bogiem i wielokrotnie przekonałem go, że to ja mam rację".

GAZETA OLSZTYŃSKA Igor Hrywna; 2017-10-12


Masz ochotę na książkę, w której tekst przeplata się z obrazkami autorstwa najbardziej znanych polskich rysowników – Andrzeja Mleczki, Henryka Sawki i Marka Raczkowskiego – wybierze tę książkę.

Masz ochotę na zapoznanie się z 777 skutecznymi technikami wpływu – przeczytaj tę książkę.
Jeśli wierzysz w to, że same marzenia nie wystarczą, aby wpływać na otaczający nas świat – przeczytaj tę książkę.
Poszukujesz praktycznego podręcznika, aby móc mocno trzymać swój ster życia – wybierz tę książkę.
Nigdy nie znalazłeś niczego, co dogłębnie bada manipulację i jednocześnie ją odczarowuje ze złego PR-u – zajrzyj do tej książki.
Interesujesz się relacjami międzyludzkimi i sprawia Ci przyjemność ich dogłębna analiza – kup tę książkę.
Masz do siebie dystans i wiesz, że również potrafisz manipulować – poczytaj o tym w tej książce.
Jesteś managerem, sprzedawcą, nauczycielem, a może sportowcem? – tym bardziej powinieneś ją przeczytać.
Chcesz umieć się bronić we współczesnym świecie – zaglądaj do tej książki.
Chcesz poznać prawdę o tym, czy manipulacja jest nieuczciwa? – zajrzyj do tej książki.
Chcesz być skutecznym rozmówcą? – zamów tę książkę.
Potrzebujesz refleksji nad sobą? – poczytaj tę książkę, a będziesz miał dużo okazji ku temu.
Kochasz ironię, lubisz teksty pisane z humorem – w tej książce masz tego potężną dawkę.
Cenisz dystans autora do siebie – zajrzyj do jego książki.
Mowa o książce Marka Skały – „Manipulacja odczarowana”.

http://kobiecymotywator.pl/ Paulina Łataś; 2016-03-17


Manipulacja to naturalna aktywność każdego człowieka, w każdej sytuacji, gdy chcemy coś osiągnąć lub czegoś świadomie pożądamy. Nawet wtedy, gdy pożądamy nieświadomie, bo z wielu chęci i żądz nie zdajemy sobie sprawy, choć w dużym stopniu kierują one naszym życiem. Natychmiast po obudzeniu, w zależności od nastroju, poziomu hormonów, pogody zaczynamy wpływać na siebie samych. Także to, czy budzik wyciągnął nas z głębokiej, czy z płytkiej fazy snu, wpływa na naszą gotowość - lub jej brak - do działania. Na wypadek braku gotowości uruchamiamy wypracowane wcześniej rytuały - robimy kawę, myjemy zęby. To auto-manipulacja, wpływ na siebie samego: żeby się chciało, kiedy się nie chce. Każdy z nas robi to non stop. A przecież namawianie do czegoś samego siebie to dopiero początek. Od rana spotykamy innych ludzi, od których staramy się coś uzyskać - od nich bądź z ich pomocą. Czasem zgodnie z ich wolą, a czasem wbrew niej. Jeśli człowiek czegoś chce, to świadomie lub nieświadomie stara się sterować swoją relacją z innymi ludźmi i sobą samym. Jest milszy, uśmiecha się, angażuje, zmienia ton głosu. Stwarza lepsze wrażenie lub gorsze, jeśli chce uzyskać współczucie, albo okropne, jeśli chce przestraszyć lub odstraszyć. Zaczynamy już jako niemowlęta. Małe dziecko podświadomie wie, jak sterować rodzicami - i najczęściej czyni to za pomocą płaczu. Jeszcze nie mówi, a już manipuluje. I tak już będzie zawsze, tak jest z każdym z nas. Z tym, że jedni manipulują lepiej od innych. Dzięki książce Marka Skały można poznać różne techniki wpływu, dzięki którym można stać się odpowiedzialnym manipulatorem i nauczyć się, jak bronić się przed manipulacją. Dodatkowym walorem wizualnym i humorystycznym książki są rysunki Andrzeja Mleczki, Henryka Sawki i Marka Raczkowskiego.

Personel i Zarządzanie


Książka „Manipulacja odczarowana! 777 skutecznych technik wpływu” to jedna z ciekawszych pozycji prezentujących tematykę manipulacji z perspektywy trenera, eksperta, coacha, który dzieli się swoja wiedzą z czytelnikiem i pragnie przekazać mu istotę tej koniecznej we współczesnym świecie aktywności człowieka. Opracowanie zawiera naukowe treści, prezentuje teorie, poglądy teoretyków, definicje czy poglądowe schematy. Wiedza ta przedstawiona  jest w konwencji szkoleniowej bez zbędnych narracji naukowych czy przypisów. Autor wychodzi z założenia, że  jeżeli kogoś  naprawdę coś zainteresuje, to może w każdej chwili pogłębić swoją wiedzę wykorzystując np. internet. W  książce ważne jest utrzymanie logiki narracji i kierunku opisywania prezentowanego zjawiska, tak aby czytelnik mógł jak najlepiej poznać omawiany problem.

Pozornie książka wydaje się trudna i przeładowania informacjami. Częste powtórzenia i odwoływania się do tego co będzie czy było wcześniej w tekście, nie zawsze spełniają swoja rolę uzupełnienia wiedzy, ponieważ w ten sposób wiedza staje się bardzo przestrzenna. Taki układ pomaga tym, którzy mają już wiedzę na temat manipulacji i chcą ja skonfrontować z tym jak opisują znane im zjawiska inni. Taki układ może być chwilami trudny dla czytelnika, który poszukuje podstaw i zaczyna przygodę z rozpoznaniem czy stosowaniem manipulacji.

Niewątpliwie zaletą książki oprócz logiki treści (jedno wynika z drugiego), układu (podziału treści na krótkie logiczne rozdziały) są anegdoty, studia przypadków czy własne doświadczenia autora naturalnie wplatane w tekst merytoryczny. Innym ciekawym elementem są ćwiczenia z rozwiązaniami, pozwalające lepiej zrozumieć zawarte w poszczególnych częściach treści. Całość dopełniają rysunku satyryczne Andrzeja Mleczki, Henryka Sawki i Marka Raczkowskiego odnoszące się do prezentowanego tekstu, które dobitnie prezentują istotę myśli autora, a przy tym są same w sobie elementem artyzmu i sztuki.

Podsumowując recenzję, warto podkreślić, że  jest to świetna pozycja dla trenerów, którzy mogą wykorzystać zawartą w niej wiedzę jako element mini wykładów, dobra książka dla  poszukiwaczy praktyki i zaawansowanej wiedzy o manipulacji, oraz inspirująca pozycja dla tych, którzy o manipulacji jeszcze nic nie przeczytali i zaczynają poszukiwać wiedzy na ten temat. Ta pozycja wzbogaci wszystkich,  którzy po nią sięgną i ją przeczytają.

DobreRecenzje.pl Edyta; 2016-01-06


Tytułowe słowo “manipulacja” kojarzy się zwykle negatywnie, budzi dystans i obawę przed tym, że będziemy manipulowani czy, co gorsza, bo brzmi bardziej dobitnie, padniemy ofiarą manipulacji! Czymże ona jest i cóż to za tajemna wiedza, która może wywoływać takie emocje, ale też przyciągać tyle uwagi – wpisując to słowo w pierwszej lepszej księgarni internetowej natychmiast wyświetla się bez mała 80 pozycji ze słowem „manipulacja” w tytule.
Cały ambaras wokół manipulacji próbuje przedstawić Marek Skała w swojej najnowszej książce dotyczącej właśnie tego zjawiska. W pierwszych słowach książki, pisze o nim takimi słowami:
„Człowiek najczęściej oddycha. Potem manipuluje. Manipulacja to naturalna czynność każdego człowieka, któremu o coś konkretnego chodzi, który chce świadomie osiągnąć cokolwiek. A nawet i nieświadomie, bo wielu chęci i żądz nie uświadamiamy sobie. A są i kierują naszym życiem.”
W kompendium wiedzy o tym, co kryje się pod kluczowym słowem „manipulacja”, autor oferuje nam 14 rozdziałów składających się na dość opasły, bo niemal trzystu stronicowy podręcznik:
 1. Dlaczego manipulacja jest RULEZ? Bo jest tlenem codziennego życia! (11 technik wpływu lub manipulacji)
 2. O co idzie gra? Po co nam ta wstrętna manipulacja? (27 technik wpływu lub manipulacji)
 3. Zjedzmy coś w Berlince – czyli czym jest manipulacja raz jeszcze (tu – 23 techniki wpływu/manipulacji)
 4. Czego o manipulacji uczy nas Daniel Goleman – i to w 75 sekund! (117 technik wpływu lub manipulacji)
 5. Mózg – geniusz oszustwa i automanipulacji! (141 technik wpływu lub manipulacji)
 6. Kompleksowe (inne) modele wywierania wpływu (43 techniki wpływu lub manipulacji)
 7. Model Manipulacji Megalitycznej (15 technik wpływu lub manipulacji)
 8. JA w manipulacji (i automanipulacji) (35 technik wpływu lub manipulacji)
 9. Model MM – TY. Jak można manipulować innymi (w modelu MM), czyli „Ty Kłomaciu!”
 10. SYTUACJA w modelu MM – czyli jak kreujemy sytuacje ułatwiające lub umożliwiające proces manipulacji (17 technik wpływu lub manipulacji)
 11. Model MM. Wybrane systematyki technik manipulacji (87 technik wpływu lub manipulacji)
 12. Techniki manipulacji w modelu MM – varia i Rozbójnik (219 technik wpływu lub manipulacji)
 13. Manipulacja czy oszustwo? Z głupotą na dodatek… (27 technik wpływu lub manipulacji)
 14. Manipulacja z efektem WOW, czyli case study – Białe Lwy w Borysewie (0 – czytaj: zero technik wpływu lub manipulacji)
Każdy z rozdziałów zawiera od 2 do 24 podrozdziałów. Jak się to czyta? Przyznam, że bardzo przyjemnie, po części pewnie przez interesujący temat, po części przez to, że język w jakim została napisana książka przypomina język mówiony – konkretnie i na temat, sporo kolokwialnych sformułowań, też dość szeroka propozycja praktycznych ćwiczeń. Całkiem ładne wydanie. Redakcja tekstu też na plus, zwłaszcza należy podkreślić przyjemne rysunki pana Mleczko, Sawki i Raczkowskiego. Tych panów chyba nie trzeba nikomu przestawiać, wykorzystanie w książce humorystycznych obrazów ich autorstwa to strzał dziesiątkę – można się uśmiać. Chwilami łapałam się na tym, że przerywałam tekst, żeby przejrzeć kolejne rysunki zamieszczone prawie na każdej stronie. Prócz nich są jeszcze inne „wizualne dodatki”, głownie fotografie. Wszystkie zamieszczone są w tekście. Jeśli potencjalny czytelnik liczy na załączoną literaturę – takiej brak, ale za to autor zamieścił uwagę: „Jeśli czegoś poszukujesz, wpisz odpowiednią frazę [maksymalnie trzy słowa] w Google – wyskoczy samo”. Fakt, autor książki nie przedstawia niczego specjalnie nowego w sprawie manipulacji, ale kompletuje różne techniki i przedstawia ich działanie, przez to osoby lepiej zorientowane w temacie mogą chwilami przysypiać, ale sprawę ratuje język w jakim została napisana książka, a także rysunki, ćwiczenia i sporo ciekawostek wplecionych w tekst. Ciekawostki sięgają nawet mitologii.  Co do bardziej osobistych uwag: plus za pisanie książki w pociągu, plus za ciekawe nawiązanie do Miltona Ericksona, plus za opisanie historii z Danielem Golemanem, plus za praktyczne podejście do sprawy, bez unikania wielu naukowych terminów.
Podsumowując, sądzę, że jest to książka, którą każdy psycholog, spec od wizerunku czy komunikacji, przeczyta z uśmiechem na ustach, a może i westchnieniem… Kolejna książka, którą czytając, widziałam, że polecę potencjalnie zainteresowanym znajomym, przynajmniej we fragmentach. Odwołując się jeszcze raz do przytoczonego cytatu z książki Marka Skały, zdaje się, że autor, jak i redakcja trochę się wysilili, żeby przekonać czy zmanipulować (sic!) potencjalnego czytelnika do przeczytania tej książki. Ale z takiej manipulacji, ocenią Państwo sami, czy odbiorca-ofiara tej „manipulacji” nie ma korzyści?

moznaprzeczytac.pl Anna Szymańska; 2015-12-28


Nie chcemy być w życiu manipulowani, choć chętnie wywieramy na innych wpływ.  To paradoks, który powoduje, że ochoczo uczymy się technik wywierania wpływu.  Czy da się w życiu nie manipulować? Specjaliści twierdzą, że nie – zaczynamy, już jako kilkudniowe dziecko, kiedy płaczem domagamy się uwagi czy jedzenia. Skoro wywieranie wpływu na innych jest niemalże tak powszechne jak oddychanie, to jak jesteśmy manipulowani na co dzień?

Czym jest manipulacja? Psychopatycznym sposobem na to, by osiągać ukryte cele? Zestawem technik, których sprzedawcy uczą się na szkoleniach sprzedażowych, by móc wcisnąć nam towar, którego nikt nie potrzebuje? A może codziennym działaniem tak powszechnym jak oddychanie?

1. Manipulacja jest czymś innym niż perswazja czy wywieranie wpływu

Marek Skała, w swojej książce „Manipulacja odczarowana” przytacza słowa Piotra Tymochowicza  „Jeśli robisz TO ty im, to jest to wywieranie wpływu. Jeśli oni robią TO SAMO tobie, to jest to wredna manipulacja. Techniki są te same.” Nasza interpretacja słowa

2. Manipulacja dotyczy tylko innych

Przyzwyczailiśmy się myśleć o tym, że manipulowanie to działanie kierowanie do innych osób. Manipulujemy konkretną osobą traktując ją jak marionetkę lub – stosując propagandę – manipulujemy całymi masami. A co z nami? Czy jeśli ustalasz, że w zamian za rzucenie palenia, za zaoszczędzone pieniądze pojedziesz na Bali – to również jest to manipulacja? A czym różni się to od sytuacji w której doradca finansowy zachęca cię do oszczędzania na przyszłą emeryturę przedstawiając ci wizję spędzenia jej na Bali? Manipulujemy nie tylko innymi – znacznie częściej manipulujemy sobą. Tyle, że z reguły nazywamy to automotywacją lub przemyślaną strategią działania zmierzającą do osiągnięcia celów.

3. Manipulacja jest świadoma

Aby można było mówić o manipulacji, trzeba stosować techniki świadomie. Nie można być nieświadomym manipulantem prawda? To także mit. Zazwyczaj nie jesteśmy świadomi tego, że wywieramy wpływ.  Prosty przykład. Wracasz zmęczony do domu i masz nadzieję, że partner zrobi ci herbaty i wesprze dobrym słowem. On jednak też miał zły dzień. Przez chwilę spieracie, kto miał gorzej, a potem to ty robisz herbatę. Ta gra w czyje gorsze nie jest świadoma – przecież nie skarżysz się po to, by uniknąć robienia herbaty prawda?

4. Manipulacja oznacza złe intencje manipulatora

Manipulator to zła osoba, prawda? Robi coś by osiągnąć swój cel. Myśli tylko o sobie. Na pewno ma złe intencje. Czy na pewno? Jedną z technik manipulacji (opisywanych w podręcznikach sprzedaży) jest budowanie mostów. Polega na tym, że szukamy łącznika z drugą osobą – np. wspólnych zainteresowań czy znajomych. Kiedy je znajdziemy, mamy most, na którym możemy się spotkać. Celem budowania mostów, jest zawsze znalezienie porozumienia. Szybsze załatwienie sprawy, korzystne negocjacje, wypracowanie wspólnego rozwiązania. Czy intencje są negatywne? Niekoniecznie – przy budowaniu mostu zyskują obie strony.

5. Manipulacja zawsze ma negatywne efekty

Przyzwyczailiśmy się myśleć, że manipulacja to zło. Przede wszystkim dlatego, że jej efekty mają być korzystne dla manipulatora, a negatywne dla osoby manipulowanej. Czy faktycznie tak jest? Czy zawsze efekty manipulacji są negatywne? I kto ma prawo do ich oceny? Każdy z nas zna następującą sytuację – jedziesz autem i nagle na poboczu widzisz zaparkowany radiowóz policyjny. Oczywiście zwalniasz do przepisowych 50 km/h . Kiedy jednak podjeżdżasz bliżej, orientujesz się, że była to jedynie kartonowa atrapa. Straszak, który miał spowodować obniżenie prędkości. Wredna manipulacja policji, przez którą straciłeś kilka cennych minut i o mało nie dostałeś zawału! A może dzięki temu, że zwolniłeś przed kolejnym zakrętem uniknąłeś wypadku? Kto ocenić ma efekt owej manipulacji?

6. Manipulacja to ukrywanie intencji przed rozmówcą

Uważamy, że manipulowanie to działanie, które niesie ze sobą ukryte intencje. Manipulator ma jakiś cel, o którym nie mówi osobie manipulowanej i w taki sposób prowadzi interakcję, by uzyskać założony z góry efekt. No dobrze – w myśl takiej definicji, by nie manipulować, powinniśmy zawsze jasno i otwarcie komunikować nasze intencje rozmówcy. Przeanalizujmy zatem kolejny przykład: Twoja przyjaciółka po rozstaniu z partnerem zaczęła popadać  w stany depresyjne. Nie wychodzi z domu, przestała o siebie dbać. Martwisz się. Zapraszasz ją zatem na wernisaż, wyjaśniając, że prosisz o wsparcie, bo nie chcesz iść samotnie. Przyjaciółka chce ci pomóc, zatem idziecie razem. Dzięki temu osiągasz efekt – wykąpała się, ubrała i wyszła „do ludzi”. Czy gdybyś był szczery i powiedział „chcę byś poszła ze mną na wernisaż, bo martwię się tym, że stajesz się aspołeczna” – osiągnąłbyś efekt? Czy to co zrobiłeś było manipulacją, czy tylko

7. Manipulacja oznacza, że chcemy by ktoś coś zrobił

W popularnym rozumieniu, manipulacja to traktowanie innych instrumentalnie. Działanie tak, by zmienić czyjeś zachowanie na takie, które odpowiada naszym celom. A czy za manipulację uznasz również sytuacje, w której obiecujesz dziecku, że będzie mogło pograć na komputerze jak tylko posprząta swój pokój? Czy może uważasz, że to po prostu edukacja i uczenie go porządku?

Zdziwiony tym, że manipulacja wcale nie jest taka jak nam się wydaje? Powyższe 7 mitów to tylko czubek góry lodowej! Ile jest technik manipulacji? Jak działają? Jeśli chcesz przekonać się w jaki sposób jesteś manipulowany i jak manipulujesz – również samym sobą - to zajrzyj do książki Marka Skały „Manipulacja odczarowana – 777 skutecznych technik wpływu” (OnePress 2015 r.) Poddaj się wpływowi jednego z najpopularniejszych technik wywierania wpływu w Polsce i zobacz jak działa manipulacja i jak możesz ją – w dobrym znaczeniu – wykorzystać.

biznes.onet.pl


…czyli 777 skutecznych technik wpływu. Jak, gdzie i na kogo? Po co i dlaczego? Przed Wami manipulacja bez tajemnic! 

Sam tytuł, w mojej opinii nie jest wyjątkowo zachęcający. Wskazuje on na to, że po przeczytaniu lektury nauczymy się manipulować ludźmi i poznamy sekrety wszystkich kombinatorów. Nic bardziej mylnego. Książka ta jest dla mnie jednym, wielkim zaskoczeniem. Pozytywnym oczywiście. Nie spodziewałam się nowości, ciekawości odkrywania i innowacji. Dostałam naprawdę ciekawą i godną polecenia lekturę. Biorąc pod uwagę samą definicję słowa „manipulacja”, nasuwa się odrzucenie i lęk przed prowokacją. Tutaj nasze wątpliwości zostają rozwiane. Wszystkie czynności i wewnętrzne sabotaże zostają przed nami odkryte. Kto by pomyślał, że manipulujemy sobą w wielu sytuacjach życia codziennego? Nikt. Manipulujemy innymi, zupełnie nieświadomie. To jest nieodłączną częścią naszej egzystencji, dlatego warto przeczytać tę książkę. Nie wiem skąd podtytuł, który brzmi „777 skutecznych technik wpływu”, ponieważ mam wrażenie, że o samym wpływie na drugiego człowieka dowiadujemy się niewiele. Nawet, jeśli to jest to bardzo subtelnie wplecione w treść lektury. Książka nie jest nachalna. Na pewno nie jest to typ poradnika. Coś nowego, coś, czego ja do tej pory nie czytałam. Znakomitą rolę odgrywają humorystyczne obrazki. Potrafią zobrazować bardzo dużo i na długo pozostają w pamięci. Jeżeli autor tak dobrze zna techniki manipulacji, to na pewno wie, od jakiej strony nas podejść. Mnie zmanipulował (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) doszczętnie! Świetne historie, bogate doświadczenie i humor. Czego chcieć więcej? Jest to książka, do której ja na pewno wrócę. Dlaczego? Ciekawe i mądre rozdziały. Doświadczenie autora i niepodważalna wiedza. Innowacja i świetna konstrukcja książki. Wszystko jest przejrzyste, a czytanie jest ogromną przyjemnością. 14 rozdziałów, bez lania wody i tanich porad. Rzadko zdarza się to w tego typu książkach. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Panu Markowi pogłębiania wiedzy i poszerzenia horyzontów po to, aby dalej pisał tak dobre książki. Ja dowiedziałam się naprawdę wiele. Zwróciłam uwagę na wiele aspektów, z których dotychczas nie zdawałam sobie sprawy. Na pewno treść tej książki głęboko zakorzeniła się w mojej głowie, bo przyłapuje się na wyszukiwaniu tytułowej „manipulacji”. Przestaje być ona dla nas tajemnicą i enigmatycznym wyrazem. Co więcej, nie odrzuca nas i nie przyprawia o irytację. Godzimy się z tym, że jest ona nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Uczymy się z niej korzystać. Z tego natomiast są same korzyści. Czego jeszcze chcieć? Manipulacja odczarowana jest absolutnie dla każdego.

To książka, do której ja na pewno wrócę. Po to, aby pośmiać się ze wspaniałych obrazków. Po to, aby przypomnieć sobie, że wszyscy coś knujemy. Po to, aby poczytać te ciekawostki, o których nigdy wcześniej nie wiedziałam. Bardzo dobra lektura z bardzo dobrą oprawą. Marek Skała, na bazie własnych doświadczeń przedstawił nam szeroko pojętą manipulację. Na samo tytułowe hasło się uśmiecham i nie czuję ani trochę zdenerwowania. Przecież wszyscy jesteśmy jedną, wielką, manipulatorską rodziną!

dlaLejdis.pl Paula Purgał


Pierwsze co w pada w oko to okładka, która się wyróżnia prostatą i trafionym tytułem. W książce znajdziemy podział na rozdziały oraz kolorowe zdjęcia.
Wiecie czego można dowiedzieć się z książki. I chyba tak jest naprawdę w większości przypadków. Człowiek. Po pierwsze - oddycha. Po drugie - manipuluje.

Książka ukaże nam różne aspekty manipulacji. Od tych które są świadome i robione z premedytacją po te nieświadome. Nawet pozorne rzeczy typu mycie zębów czy picie kawy jest to podświadoma autosugestia pomimo naszego nastroju. te czynności wykonujemy codziennie tak jak oddychanie i nie ważne jak się czujemy będziemy to robić.
Tak funkcjonujemy, ale nie wiemy, a może nie zdajemy sobie sprawy że to dopiero początek. Spotykając się z ludźmi nieraz nieświadomie  próbujemy coś od nich uzyskać lub skorzystać z ich pomocy i tu zaczyna się manipulacja.
Książka pokazuje różne aspekty manipulacji. Przedstawia nam jak manipulować, ale jeżeli nie chcemy skorzystać z tego dowiemy się jak mamy  odbierać zachowania innych aby nie być manipulowanym.

Jestem pod wielkim wrażeniem tej pozycji i mogę ją Wam polecić.

probeczkomania.bloog.pl


Z MANIPULACJĄ ZA PAN BRAT

Mani = ręka. Pulus = pełny, kontrolowany. Manipulacja Nic innego jak kompleksowy i kontrolowany wpływ na sytuację i trzymanie tej kontroli we własnych rękach. Dlaczego tak ważne jest, by poznać jej mechanizmy i zrozumieć zasady działania Bo - jak zapewnia autor „Manipulacji odczarowanej" Marek Skala, który zajmuje się szkoleniami dla firm z motywacji, przywództwa, negocjacji, PR, technik rozwoju i coachingu - manipulacja to naturalna aktywność każdego człowieka, któremu o coś konkretnego chodzi, który chce świadomie osiągnąć cokolwiek. Pokazuje więc, czym w naszym życiu jest manipulacja, do czego może się przydać, gdzie przebiegają jej granice, jak ją ćwiczyć i stosować zarówno w stosunku do innych, jak i do siebie. Świetna pozycja dla kogoś, kto chce lepiej poznać ten mechanizm działania i przy okazji sobie poćwiczyć - do dyspozycji będzie tu miał aż 777 skutecznych technik wpływu. A na deser rysunki Andrzeja Mleczki, Henryka Sawki i Marka Raczkowskiego.

Magazyn Sukces Marcin Kube, 09/2015