Recenzje prasowe
pierwszy poprzedni 1142 1143 1144 1145 1146 ... 1157 następny ostatni

[ < ] [ 5716..5720 ] [ > ]

Trudne życie synowej. Jak przetrwać w związku z teściową

Dzięki opowieściom kobiet z książki pod tytułem "Trudne życie synowej", przekonałam się, że kłopoty z teściową to nie tylko moja specjalność. Dotarło do mnie, że trzeba zrobić wszystko, aby zrozumieć racje i intencje drugiej strony. A wtedy nasze relacje mogą ulec poprawie i łatwiej przezwyciężymy trudności. To dobra lektura dla każdej z nas -- synowej i teściowej, matki i córki.

Dobre Rady, Katarzyna; 06/2007Przyspieszony kurs kreatywności

Kreatywność, myślenie niestereotypowe, bycie innowacyjnym i otwartym na nowe pomysły to klucz do osobistego rozwoju i zawodowej pomyślności. Czasy, w których sztampowe rozwiązania mogły przynieść jakikolwiek sukces dawno już minęły. Dziś kluczowe jest twórcze korzystanie z posiadanych zasobów w tym między innymi informacji, własnych zdolności i umiejętności, nadarzających się okazji i szans.

Niniejsza książka to ponad trzystustronicowa instrukcja obsługi naszego innowacyjnego mózgu -- 30 lekcji kreatywności i 150 propozycji technik i ćwiczeń mających na celu stymulowanie umiejętności twórczego myślenia. Dzięki lekturze tego tomu będą mogli Państwo samodzielnie doskonalić jedną z najbardziej cennych kompetencji osobistych, otwierając przed sobą całkiem nowe możliwości samorealizacji.

miekkie-kompetencje.pl, Paweł Smółka, 05/200775 sposobów na zwiększenie wydajności umysłu

Pragną Państwo znaleźć klucz do sprawnego działania umysłu i korzystania z jego nieprzeciętnych możliwości? Niniejsza książka to, dosłownie, 75 hakerskich sposobów na "włamanie się" do naszego umysłu i pokierowania jego działaniem według własnej woli. Osoby zainteresowane rozwojem własnym umiejętności miękkich znajdą w tym tomie techniki wspomagające doskonalenie takich kompetencji, jak: kreatywność (myślenie twórcze), komunikacja interpersonalna i samokontrola emocji.

miekkie-kompetencje.pl, Paweł Smółka, 05/2007Inteligencja społeczna. Nowa nauka sukcesu

Karl Albrecht od ponad dwudziestu lat rozwija swój pragmatyczny pogląd na istotę inteligencji społecznej. Model S.P.A.C.E. określa inteligencję społeczną przez pryzmat kluczowych kompetencji, takich jak: sytuacyjna świadomość, prezencja, autentyczność, czytelność oraz empatia.

Autor opisuje praktyczne znaczenie inteligencji społecznej korzystając ze zrozumiałych metafor i przykładów oraz posługując się sformułowaniami, które łatwo zapadają w pamięć (np. zwroty "zachowania toksyczne", "zachowania konstruktywne", "społeczny łupież" itp.). Wysoka inteligencja społeczna jest nieodzownym dopełnieniem wysokiej inteligencji ogólnej wyrażanej pod postacią słynnego współczynnika IQ. I właśnie z tego powodu, każda osoba zainteresowana zwiększeniem własnej skuteczności, w szczególności w kontaktach z innymi, powinna sięgnąć po tę książkę.

miekkie-kompetencje.pl, Paweł Smółka, 05/2007Trudni ludzie. Jak przetrwać w związku z idiotą

Bez silenia się na naukowe wywody, napisana z dużym poczuciem humoru, łatwo czytająca się książka o tym, jak nauczyć się postępowania z tymi, z którymi na codzienne obcowanie skazani jesteśmy z własnego wyboru, czy też z wyboru losu.

Autor wprowadza czytelnika do świata związków międzyludzkich, widzianego oczami idioty. Bo, jak twierdzi, w każdym z nas drzemie idiota, co nie wyklucza tego, że mamy do czynienia z innymi idiotami. Gdy popatrzy się na świat oczami idioty, życie staje się łatwiejsze. Aby opisać różniące się typy charakteru, autor wybiera kilka gatunków zwierząt, które opisuje posługując się kontekstem siedmiu grzechów głównych. Ta klasyfikacja umożliwia zarówno introspekcję w duszę idioty, jak i zrozumienie tego, dlaczego jeden idiota nie równy jest drugiemu idiocie, a każdy z nich jest konglomeratem poszczególnych typów.

Rozdziały omawiające poszczególne typy zidiocenia kończą się wskazówkami postępowania z omawianym typem i sposobami na życie z idiotą, Tylko, że nie zawsze możemy oczekiwać, że lekarstwo będzie smaczne, a terapia bezbolesna.

Magazyn Literacki Książki, R-KS; 05/2007pierwszy poprzedni 1142 1143 1144 1145 1146 ... 1157 następny ostatni

[ < ] [ 5716..5720 ] [ > ]