Recenzje prasowe
pierwszy poprzedni 1142 1143 1144 1145 1146 ... 1228 następny ostatni

[ < ] [ 5716..5720 ] [ > ]

Psychologia. Tajemnice ludzkich uczuć

Ta książka służy do zwiedzania siebie. Ten przewodnik oprowadzi cię po labiryntach psychiki, po świecie wewnętrznym, po zakrętach emocjonalnych i meandrach umysłu. Nauczysz się posługiwać mapą własnych uczuć. Zobaczysz, że na północ od odruchu Pawłowa i kotów Thorndike′a znajdują się zapachy przywołujące wspomnienia. Idąc dalej wzdłuż dwuznaczności skojarzeń, mijasz wpływy, które cię kształtowały i docierasz do procesu uczenia się. Jeśli wybierzesz trasę w prawo, pójdziesz w kierunku komunikacji niewerbalnej i znaczenia gestów. Możesz także podążyć w drugą stronę - ku zdolności przystosowywania się. Ta książka wyjaśni ci, co to są skrypty. Dlaczego utrudniają ci życie Dlaczego miewasz huśtawki emocjonalne i skąd się one biorą Jak widzą świat dzieci Czemu okres dojrzewania jest taki trudny

Poznasz teorie wielkich myślicieli, Freuda, Junga i Adlera, oraz wyjaśnisz trudne psychologiczne pojęcia. Odkryjesz świat ducha oraz zrozumiesz pragnienia i podświadomość, wrażenia i emocje.

To prawda, że im lepiej znasz i akceptujesz siebie, tym łatwiej innym jest z tobą żyć, a szczęście przestaje być nieosiągalne. Chcesz żeby tak było Zacznij od siebie.

Magazyn Literacki Książki, Joanna HabieraDocenić konflikt. Od walki i manipulacji do współpracy

Dzida z lukru, czyli jak zakończyć konflikt.

To książka dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić, czy umieją rozmawiać, słuchać, analizować i przekonywać do swoich racji. A jeśli mają pewność, że nie jest to ich najmocniejsza strona, także mogą się nad nią pochylić.

Niekiedy, gdy czytam podręczniki czy poradniki dla profesjonalistów, zastanawiam się, dlaczego są napisane tak, jakby ich adresatami były nastolatki.

To poczucie nie opuszczało mnie przy lekturze "Docenić konflikt. Od walki i manipulacji do współpracy". Autorzy w sposób prosty opisują, jakich błędów nie powinniśmy popełniać w sytuacjach konfliktowych, jak utrzymywać na wodzy nadmierne emocje i jak starać się być rozsądnym. Każda z tych rad jest oczywista i skrupulatnie analizuje błędy, jakie popełniamy w sytuacjach kryzysowych czy w kontaktach z innymi, gdy chcemy ich przekonać o swoich racjach albo wpłynąć, by zmienili zdanie. Autorzy opisali reguły służące negocjacjom i uzyskiwaniu porozumienia. Jak to napisał jeden z nich, Wojciech Haman: Negocjacje są proste jak budowa cepa, ale mają jedną ogromną wadę - są kruche jak szkło. Wystarczy jedno nieuważne zdanie lub słowo i nic już z nich nie będzie". Tylko... dlaczego jest to poradnik dla profesjonalistów. Jeśli menedżerowie takiej wiedzy: prostej, podstawowej i przekazanej w przystępny sposób, naprawdę potrzebują, to źle świadczy o systemie edukacji.

Rzeczpospolita, Aleksandra Fandrejewska, 08/12/2008Magnetyzm osobowości. Poznaj sekrety wpływania na innych

Kto nie chciałby rozszyfrowywać ludzkich zachowań, poznać metod oddziaływania na ludzi, nauczyć się wykorzystywania swych ukrytych atutów. To umiejętności bardzo przydatne, gdy współpracuje się z innymi. Można je udoskonalić podczas uważnej lektury książki Magnetyzm osobowości. Poznaj sekrety wpływania na innych". Za tym, by zabrać się do czytania przemawiają fakty. Choćby ten, że w zdecydowanej większości ludzie tracą prace nie dlatego, że nie umieli poradzić sobie z obowiązkami zawodowymi, a-z innymi ludźmi.

Co więc zrobić, by z tak prozaicznego powodu nie trafić na bruk" Przede wszystkim kontrolować postępowanie innych i swoje reakcje (postawę, ton głosu itp.). Z poradnika dowiemy się, jak robić dobre pierwsze wrażenie, przyciągać ludzi i sprawiać, by byli do nas przyjaźnie nastawieni.

Zawodowy jak i życiowy sukces zależny jest również od umiejętności posługiwania się słowami, formułowania wypowiedzi oraz - słuchania. To jedna z dróg prowadzących

do tego, by inni podczas rozmowy zaczęli postrzegać rzeczywistość podobnie jak my. Jeśli nie od razu, to po umiejętnie rozegranych sporach.

Po tej lekturze łatwiej nam będzie - jeśli pełnimy taką zawodową rolę - zarządzać ludźmi oraz krytykować innych bez obrażania ich. Z pewnością ta wiedza warta jest o wiele więcej, niż 34 zł wydane na książkę.

POLSKA - DZIENNIK BAŁTYCKI, N, 08/12/2008Brzdącu, nie grymaś! Spraw, by Twoje dziecko pokochało zdrowe posiłki

Skorzystaj z Rany Conway, doświadczonej lekarki, matki i specjalistki ds. żywienia. Upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu! Twoje dziecko z radością będzie pałaszować posiłki, a Ty pozbędziesz się wreszcie frustracji związanej z karmieniem malucha. Pożyteczne nawyki dla całej rodziny. Optymalne diety, niezbędne dla prawidłowego rozwoju Twojej pociechy.

POLSKA - KURIER LUBELSKI,Coaching duszy w 33 odsłonach

Zbliżające się Boże narodzenie, a jeszcze bardziej poprzedzający je adwent - czas radosnego oczekiwania na Święta - to jakże odpowiedni moment, by trochę czasu poświęcić… swojej duszy. By w tym całym zabieganiu na chwilę się zatrzymać, wypełnić ją refleksją. Nieocenioną pomocą może okazać się książka „Coaching duszy” Barbary Popławskiej. Słowo „książka”, choć kupić ją można w księgarniach, nie jest tu zresztą najodpowiedniejsze. To raczej perełka literacko - graficzna. Do czytania, oglądania, przemyśleń. Do podarowania tym, o których dusze się troszczymy.

Poradnik Domowy, Dorota Zabrodzkapierwszy poprzedni 1142 1143 1144 1145 1146 ... 1228 następny ostatni

[ < ] [ 5716..5720 ] [ > ]