Recenzje prasowe
pierwszy poprzedni 1142 1143 1144 1145 1146 ... 1191 następny ostatni

[ < ] [ 5716..5720 ] [ > ]

Szefologia. Instrukcja obsługi przełożonych

Lepiej, żeby twój szef nie widział, że ta książka leży u ciebie na biurku. Po co go drażnić... Po co ma wiedzieć, że dysponujesz... instrukcją obsługi swego przełożonego. "Szefologia" Jill Walker - doświadczonej pani psycholog i łowczyń głów - to prezentacja dziewięciu typów (oj, chyba znowu niewłaściwe słowo...) szefów, z przypomnieniem, że trudno tu o schematy. Zwykle szefowie bywają mieszanką stylów, albo zakładają różne maski, zależne od pogody, nastroju, refleksji po spotkaniach ze swoim szefem. Wszak i nasi przełożeni mają przełożonych...

Ale niewątpliwie wśród wspomnianej dziewiątki jest w czym wybierać. Mamy więc dość popularnego przełożonego raz przyjaciel, raz wróg". Dość powszechny jest także Pan Nadgodziny", który nie uznaje pojęć - po godzinach, czas wolny, dom, rodzina. Jest też Upojony władzą" lub podobny mu Handlarz strachem". Choć problemem -zwłaszcza dla pań - może być np. szef Zakochany".

Portrety szefów oprawione są, w czasami bliskie fantastyki, lecz -jak zapewnia autorka - prawdziwe historie o przełożonych. Najważniejsze są jednak recepty na szefów -formułowane ze znajomością rzeczy, dyskretnie. Tak, by nikt nie zorientował się, że w szufladzie macie książkę Jiil Walker.

Dziennik Łódzki, N, 04/2008Struktura magii. Kształtowanie ludzkiej psychiki, czyli więcej niż NLP. Część 1

Struktura Magii to książka napisana przede wszystkim z myślą o terapeutach. Został w niej bardzo dokładnie opisany jeden z podstawowych elementów NLP, a mianowicie metamodel, wywodzący się z dogłębnej analizy fascynujących rezultatów terapii rodzinnej Virginii Satir, którymi zainteresowali się Bandler i Grinder, tworząc NLP.

Książka bardzo rzeczowo i przejrzyście opisuje podstawy teoretyczne metamodelu, nawiązując do teorii gramatyki transformacyjnej, jak również podaje konkretne przykłady jego zastosowania.

Czytając Strukturę Magii poznasz dokładnie to potężne narzędzie docierania do ludzkich modeli rzeczywistości, odkryjesz także sposoby, dzięki którym będziesz w stanie przebudowywać te modele i wzbogacać je o nowe, lepsze możliwości wyboru.

Oprócz tego w książce zostały zawarte rzeczywiste zapisy sesji terapeutycznych, obrazujące wykorzystanie poszczególnych technik lingwistycznych, co pozwala je sobie jeszcze lepiej utrwalić i dokładnie przeanalizować.

Strukturę Magii polecam obowiązkowo wszystkim terapeutom oraz innym osobom, które zajmują się niesieniem pomocy i wsparcia innym ludziom. Mimo iż książka dotyczy głównie terapii, czyta się ją bardzo dobrze i łatwo można przenieść poznane w niej techniki na inne obszary życia. Mogę więc śmiało zarekomendować jej lekturę każdemu pasjonatowi NLP i po prostu każdej osobie, która chce poprawić skuteczność swojej komunikacji i nauczyć się tak docierać do ludzi, aby w ich życiu zachodziły magiczne wręcz zmiany.

Techniki NLP, 04/2008Sztuka bycia atrakcyjnym. Sekrety osobistego magnetyzmu

Książka o tym, jak być atrakcyjnym, jak przyciągać innych ludzi, jak robić wspaniałe pierwsze wrażenie dzięki mowie ciała, jak nawiązywać kontakt na poziomie podświadomości. Bo atrakcyjnym wszystko przychodzi łatwiej.

Gazeta Współczesna,Kobiety przejmują ster: 99 sposobów na sukces zawodowy i osobisty

Silni mężczyźni są urodzonymi przywódcami, a kobieta w roli szefa to wybryk natury. Z tym stereotypem Lois P. Frankel walczy od lat. Dowodem na to jej światowe bestsellery: Grzeczne dziewczynki nie awansują" i Grzeczne dziewczynki się nie bogacą". Właśnie na polski rynek trafia kolejna książka amerykańskiej konsultantki i menedżerki: Kobieta przejmująca ster: 99 sposobów na sukces zawodowy i osobisty". Autorka wykazuje, że najbardziej rentowne są firmy zarządzane damską ręką. Asertywność zamiast agresji, raczej mentorstwo niż narzucanie swych racji, odwaga połączona z rozsądkiem te trzy zasady, zdaniem Frankel, pozwalają paniom wypłynąć na szerokie wody przywództwa. Kobieta pracująca żadnych wyzwań się nie boi.

Puls Biznesu, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o., MK, 04/2008Rytuały dla trojga

KIEDY JESTEŚCIE WE TROJKĘ... Dziecko wywraca świat do góry nogami i nie ma się co oszukiwać, że wszystko jest tak jak dawniej. Nie jest! Ale czy to znaczy, że teraz będzie gorzej lub że macie zrezygnować z własnych spraw, z chwil tylko we dwójkę Nigdy! Jeżeli chcesz być szczęśliwym i mądrym rodzicem, musisz mieć czas też dla siebie. Jak Pomoże ci w tym książka Claudii Hartmann.

Pani Domu, 04/2008pierwszy poprzedni 1142 1143 1144 1145 1146 ... 1191 następny ostatni

[ < ] [ 5716..5720 ] [ > ]