Recenzje prasowe
pierwszy poprzedni 1098 1099 1100 1101 1102 ... 1210 następny ostatni

[ < ] [ 5496..5500 ] [ > ]

Ale pyszne! Tata gotuje

"Ale pyszne! Tata gotuje" to zabawna i bardzo przydatna książka, która niejednego mężczyznę wyratuje z kuchennej opresji. Trening sprawnościowy z piekarnikiem, mikrofalówką, blenderem i innymi tajemniczymi sprzętami - po takim wstępie można się spodziewać wszystkiego, łącznie z katastrofami rodem jak z Nagiej broni" skrzyżowanymi z pomysłowością MacGyvera i inspektora Gadżeta razem wziętych. I są to przypuszczenia słuszne z tą różnicą, że dzięki Ale pyszne! Tata gotuje" zawczasu największych wtop kuchennych da się uniknąć, a z pomysłów (zaprezentowanych dowcipnie i z dozą ironii, której nie powstydziłby się autor zabawnych bestsellerów Australijczyk Richard Glover) można czerpać garściami (a nie tylko szczyptami). To kuchenna biblia, z której korzystać mogą z powodzeniem nie tylko mężczyźni i nie tylko ojcowie. "Trudno by było wyobrazić sobie bardziej nużące czynności od jedzenia i picia, gdyby Bóg uczynił ich równie przyjemnymi, co koniecznymi" - dawno temu zauważył Voltaire. Autor Ale pyszne! Tata gotuje" Bob Sloan (który oprócz tego, że o jedzeniu pisze, w Nowym Jorku prowadzi własną firmę cateringową) dodaje: "Gotowanie jest jak wymiana świec zapłonowych. Początkowo wydaje ci się, że to zadanie dla ekspertów". Szybko, dzięki poradom zawartym w książce, okaże się, że Jamie Oliver drzemie w każdym facecie. Elementarz serowy, wino dla początkujących, rysunek jak poprawnie nakryć do stołu, grill od A do Z czy demistyfikacja patelni - to tylko niektóre z zachęcających do zabawy w kuchni rozdziałów. Do tego słownik, dzięki któremu już nikt nigdy nie będzie musiał w towarzystwie udawać, że wie, co to znaczy blanszować, poszetować, filetować i ile to jest dokładnie szczypta.

Dziennik - Warszawa, EK, 10/07/2009Uniwersytet Donalda Trumpa. Marketing

Niepodważalnym guru marketingu jest Philip Kotler. Co zaś z tymi wszystkimi, którym udało się zarządzać biznesem i którzy nie tylko wymyślili swój sposób na powiększanie kapitałów, ale także dokopali się do głębszych zasad marketingu Warto patrzeć na ręce tym, o których sukcesach mówi cały świat. Tak jest w przypadku Donalda Trumpa - niezależnie od opinii na temat samej jego osoby, jedno jest pewne: to jeden z najznakomitszych biznesmenów, a co za tym idzie marketingowców, na świecie. Z książki "Marketing" z cyklu "Uniwersytet Donalda Trumpa" dowiemy się, jak rozumie marketing jeden z najbogatszych ludzi na świecie oraz jak udało mu się zbudować swoje imperium. Prezentowana w książce wiedza ilustrowana jest wieloma przykładami z życia Donalda Trumpa, więc czytelnik ma szansę dowiedzieć się od kuchni na czym polega sukces tego wpływowego Amerykanina. - Ludzie często pytają mnie o klucz do mojego sukcesu, a odpowiedz jest prosta: cel, ciężka praca i wytrwałość - mówi sam o sobie bohater książki. Warto się przekonać, jak z tych prostych zasad uczynić źródło powodzenia na miarę Trumpa.

Brief, Monika Szymańska, 25/06/2009Podstawy masażu

Godzimy spędzone przed komputerem, nad książkami, na zajęciach. Zbyt mała ilość ruchu, ból pleców, kręgosłupa, stres. Czy jest na to jakieś lekarstwo. Tak - masaż. Ale jak się tego nauczyć? Pomocna może być książka „Postawy masażu. Salon SPA i masażu w Twoim domu.” Znajdziemy w niej wskazówki i instrukcje, jak łagodzić bóle karku i głowy, masować plecy, klatkę piersiową, nogi i ramiona, rozluźnić mięśnie całego ciała, czy też przeprowadzić masaż sportowy przed treningiem. Oprócz nauki masażu, autorka Valerie Voner, pokazuje w swojej książce także jego zalety i dobroczynne działanie. Masaż dotlenia, poprawia krążenie, łagodzi bóle w stawach i odstresowuje. Odprężający masaż i następujące po nim poczucie błogiego spokoju skutecznie poprawiają nastrój i samopoczucie. Może warto zatem nauczyć się tej sztuki.

Eurostudent, gmj, 168/05/2009Nie daj się zwodzić, zacznij uwodzić. Przewodnik po idealnym związku

Na rynku pojawiły się trzy ciekawe propozycje książkowe Wydawnictwa Sensus z serii skierowanej do kobiet. Pierwsza z nich, to „Tylko dla kobiet. Przewodnik osiągania spełnienia i pewności siebie” Barbary Rose. Znajdziemy w niej wskazówki, jak się rozwijać, osiągać spełnienie w interesujących nas dziedzinach. A także rady dotyczące tego, jak zdobyć świadomość własnych mocnych i słabych stron, jak zrozumieć nasze uczucia, decyzje, zachowanie i lepiej poznać samego siebie. Wniosek płynący z książki jest taki, że zrozumienie i odkrycie siebie, to klucz do sukcesu w życiu. Warto także sięgnąć po książkę „Nie daj się zwodzić, zacznij uwodzić” tej samej autorki. To vademecum, w którym znajdziemy z jednej strony podpowiedź, jak budować trwały związek, z drugiej zaś informacje, jakie znaki ostrzegawcze powinny nas zaniepokoić zanim wejdziemy w relacje z kimś, kto zupełnie się z nami nie liczy. Ciekawą propozycją jest także lektura „Dlaczego powinnaś wciąż całować tego samego mężczyznę?” autorstwa Claudii Filker. Jak mówił Woody Allen: „Związek jest jak rekin, musi cały czas płynąć do przodu, inaczej zdycha”. Autorka pokazuje, w jaki sposób rozwijać swój związek i nie sprawić, aby dopadła go rutyna. Jak zatem odnaleźć równowagę w związku, być romantycznym na co dzień, okazywać wdzięczność i szacunek? Podpowiedzi poszukajmy w „Dlaczego powinnaś wciąż całować tego samego mężczyznę?”. Poradnik został uzupełniony zestawami ciekawych ćwiczeń.

Eurostudent, gmj, 171/06/2009Zatrzymaj czas. Poznaj pierwiastek wiecznej młodości ciała i umysłu

Wieczna młodość ciała i umysłu - to marzenie osób, które dostrzegają u siebie pierwsze oznaki starzenia. Od czego zacząć realizację takiego marzenia? Dr Deepak Chopra w wydanej przez Septem książce "Zatrzymaj czas. Poznaj -pierwiastek wiecznej młodości ciała i umysłu" zapewnia, że starzenie się jest... odwracalne. Odwracalne poprzez wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych i toksyn, ćwiczenia fizyczne, medytacje i... miłość. Autor zabiera zainteresowanych w podróż do krainy, w której nie obowiązują "dołujące" zasady myślenia, w tym przekonanie, że starzenie się jest naszym ostatecznym przeznaczeniem. Przypomina czytelnikom o związku umysłu i ciała, przekonując, że nic do końca nie jest nieuchronne. Żywotność, kreatywność, entuzjazm i dynamika młodości - to wszystko jest do utrzymania lub odzyskania. Zacznijmy od lektury.

POLSKA - DZIENNIK ŁÓDZKI, N, 27/06/2009pierwszy poprzedni 1098 1099 1100 1101 1102 ... 1210 następny ostatni

[ < ] [ 5496..5500 ] [ > ]