Recenzje prasowe
pierwszy poprzedni 1098 1099 1100 1101 1102 ... 1176 następny ostatni

[ < ] [ 5496..5500 ] [ > ]

AlphaFemale

"AlphaFemale" Mateusza Grzesiaka to przeznaczona dla pań odpowiedź na "AlphaMale" tego samego autora. Choć po objętości (a tym samym cenie) widać, że ma on w te j dziedzinie znacznie mniej do powiedzenia. Poza tym, gdy w męskiej części można było sobie pogadać jak Facet z Facetem, chłop z chłopem - to tu autor musiał być bardziej rozważny, mniej kategoryczny, by żadna pani po lekturze nie zareagowała lekceważąco: "Mati, co ty wiesz o kobietach...?". Poznajemy kilka pań (z życia autora...?)-jednocześnie uosabiających typy kobiet. Mniej lub bardziej pikantne historyjki mogą być dla czytelniczek zwierciadłem ich duszy - obojętnie, czy są wiernymi żonami, spragnionymi opieki samicami czy przemierzającymi wszechświat kometami. Zawsze pozostają kobietami...

Dziennik Łódzki, Marek Niedźwiedzki, 25/10/2008W dialogu III

Kto by pomyślał, że ponad dwadzieścia lat po śmierci J.L. Borgesa, wybitnego XX-wiecznego pisarza, jednego z najznakomitszych w całej historii literatury, nie wszystkie jego pisma zostały przetłumaczone na język polski? Mimo gorących zwolenników i znakomitych tłumaczy, a także powracającej fali zainteresowania literaturą iberoamerykańską w Polsce, ostatnie rozmowy z Borgesem, opublikowane w oryginale w setną rocznicę jego urodzin (a więc w roku 1999), ukazują się w naszym kraju po raz pierwszy. Wypełnienie tej istotnej luki było konieczne, by dopowiedzieć wszystko to, co dotąd pozostawało niedopowiedziane. Sędziwy Borges, toczący cotygodniowe dyskusje z Osvaldem Ferrarim, przekazuje nam swoje refleksje w sposób nie mniej błyskotliwy i fascynujący niż wówczas, gdy ubierał je w formę opowiadań. Przenikliwe analizy literackie mieszają się tu z doświadczeniami osobistymi, mistyka wkrada się w doskonałe konstrukcje logiczne, a filozofia zyskuje nagle bardziej intymny, ludzki wymiar. Autor Księgi piasku po raz kolejny zadziwia rozpiętością swoich zainteresowań, prowadząc Czytelnika w nowe, nieznane krainy. Kunszt literacki, niezwykła wyobraźnia oraz analityczny umysł Borgesa ujawniają się także w niniejszych dialogach. Osvaldo Ferrari umiejętnie wciąga starego Mistrza w rozmowę, pozwalając mu snuć opowieści o życiu, literaturze, mitologii. Ta podróż pozostawia Czytelnika w głębokim zadziwieniu, pozwalając mu wciąż odkrywać kolejne zakamarki w nieskończonym labiryncie Borgesowskiego świata.

Zwierciadło,Dziecko z ADHD. Jak ujarzmić nadmierne pokłady energii

Zwykle cierpimy na brak życiowej energii. Jednak dla niektórych problemem jest jej nadmiar. Jak ów przerost traktować - dowiadujemy się z poradnika dr Lary Honos-Webb Dziecko z ADHD. Jak ujarzmić nadmierne pokłady energii". Tyle ostatnio mówi się o zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ang. skrót ADHD), że można mniemać, iż mamy do czynienia z epidemią. Autorka stara się sprowadzić to zjawisko do racjonalnych rozmiarów, proponując przeobrażenie obowiązkowych ćwiczeń w zabawę. Co więcej, stara się traktować ADHD jako życiowy... dar, pozwalający wyróżnić się z tłumu. Rzecz w tym, by rodzice zaakceptowali tę odmienność, przekonali do niej nauczycieli i środowisko dziecka. Ta książka z pewnością im w tym pomoże.

Dziennik Łódzki, Marek Niedźwiedzki, 18/10/2008Sex, magia i uwodziciele

Jeśli przeczytasz tę książkę, posiądziesz moc wpływania na umysły kobiet - ostrzega autor. Bo to poradnik uwodzenia, prezentujący potrzebne do tego techniki. Jeśli jak wielu facetów boisz się niewiast, pomoże ci przełamać nieśmiałość. Jeżeli kobiety masz już oswojone, ubawi cię.

CKM,Jak wychować gospodarne dzieci? Wszystko o tym, co powinny wiedzieć i jak im to wytłumaczyć

Autorka Janet Bodnar wydaje się jedną z najbardziej predestynowanych osób do napisania książki o nieco barokowym tytule Jak wychować gospodarne dzieci Wszystko o tym, co powinny wiedzieć i jak im to wytłumaczyć...". Bo kto miałby się tego podjąć, jeśli nie matka trojga dzieci, od lata w mediach doradzająca rodzicom, jak uczyć młodych domowników tej przydatnej w późniejszym życiu cechy i umiejętności.

Oczywiście, nim rodzice przejdą do codziennej edukacji małolatów, sami muszą poddać się proponowanemu przez autorkę testowi. W ten sposób mogą uświadomić sobie, czy nadają się na domowego eksperta. Kolejne przydatne doświadczenie, płynące z lektury, to poznanie dziecięcego spojrzenia na pieniądze oraz wpływu reklamodawców.

Gdy już wiemy, co my umiemy oraz co najmłodsi myślą o mechanizmach rynkowych (choć tak ich jeszcze nie nazywają...), możemy przejść do ćwiczeń np. z obliczania kieszonkowego i jego racjonowania. Zawsze intrygującą kwestią jest również płacenie za prace domowe. Długo może potrwać nauka oszczędzania, a nawet oswajania z giełdą i operowaniem akcjami.

Autorka wychodzi również poza domowe pielesze, stawiając czytelnika w czasie przyszłym", gdy młodzi ludzie wyjeżdżają na studia lub podejmują pracę. Wszak to w dalszym ciągu nasze dzieci...

POLSKA - DZIENNIK BAŁTYCKI, Marek Niedźwiedzki, 13/10/2008pierwszy poprzedni 1098 1099 1100 1101 1102 ... 1176 następny ostatni

[ < ] [ 5496..5500 ] [ > ]